Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mamici de Ianuarie 2015 (Fulguleti de Ianuarie 2015)

sarcina gravida bebe

624 raspunsuri la acest subiect

#41
Y0AnA

Y0AnA
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 18 mai 2014 - 20:06

Bun venit eska! Si noi iti tinem pumnii stransi sa fie bebe !

Bun venit nicole15 !

Sarcina usoara si la termen va doresc !

[pup]   si [flo2]  pentru mamici si burtici .



#42
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 19 mai 2014 - 08:28

Saaaalut! Ce entuziasmata suuuunt! Dimineata asta mi-am facut un test si a iesit pozitiiiiv, chiar daca liniuta era un pic mai ofilita pentru ca, recunosc, n-am avut rabdare sa-mi intarzie CM, asa ca mi-am facut testul cu 2 zile inainte de CM. :))  Mi-am calculat dpn si ar fi prin 27 ianuarie. Astept sa merg saptamana viitoare la un control sa fiu sigura 100% :) 
[gravi]



#43
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 19 mai 2014 - 19:04

Bun venit nicole si lina_bulina :-)

Felicitari si sarcina usoara la toate :-)
Azi e prima zi in care mi-a fost rau, am avut greata aproape toata ziulica dar mai tare dimineata...e ciudata senzatia, mi-e greata dar mi-e si foame...din 2 in 2 ore trebuie sa pap ceva...
Voi cum mai sunteti? Ce mai faceti?

Pupici la toate :*

#44
Y0AnA

Y0AnA
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 19 mai 2014 - 21:37

Buna seara mamici !

Bun venit lina_bulina si srcina usoara.

Eu astazi am fost la control , inca e mica sarcina (4 sap si un pic)  dar sunt bucuroasa ca e acolo unde trebuie. Mai am o programare pe 29.05 sa vedem cum evolueaza, pana atunci am tratament pentru sustinere. Sa speram ca totul va fi bine .

Gazela si mie imi e foame foarte des si trebuie sa rontai ceva ca sa ma linistesc, si in continuare imi foarte somn.

[pup]  si [flo2]  pentru mamici si burtici !



#45
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 19 mai 2014 - 23:40

Multumesc de primire! Doctora mea e plecata in concediu, deci abia saptamana viitoare sper sa vad punctuletul pe ecran. :)) 
Gazela, cate saptamani ai?? Eu abia intru in a 4-a, dar imi vine sa mananc continuu...parca tot timpul mi-e foame, dar inca nu ma simt rau, n-am greturi si sper sa nu ma simt rau deloc in perioada sarcinii. 
 



#46
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 19 mai 2014 - 23:46

Gazela, abia acum vad sticker-ul...ca ai deja peste 6 saptamani. Eu sper ca nu mai dureaza mult senzatia asta de foame, ca m-am si saturat sa ma tot duc la frigider deja :))
Si eu vreau sticker...unde gasesc si cum il pot pune?



#47
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 08:20

Lina_bulina la mine e estimativa perioada, maine merg la dr. si voi vedea atunci exact cat am...6 sapt si e dupa calculatorul in functie de ultimul CM. Eu cred ca sunt in sapt 5 abia, dar il las pe dr sa-mi spuna mai bine [:)]

Si eu imi doresc sa fie totul bine..dar din moment ce am toate simptomele astea sunt sigura ca bebe creste [:)]

pentru ticker uite accesezi pagina http://lilypie.com/create.html

si trebuie sa alegi miniticker cand e cazul...trebuie sa urmezi pasii de acolo in functie de ce fel de ticker doresti, daca nu te descurci sa-mi spui ca te ajut.

 

Vai ce as bea si eu o cafeluta....dar nu se poate...corpul meu nu mai suporta cafeluta, de la greata....sper sa nu dureze mult starile astea...

 

Pupici [pup] [pup] [pup] [pup]



#48
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 11:11

Oooo, multumesc! M-am descurcat, doar ca nu ma lasa momentan sa-mi schimb semnatura aici, zice ca trebuie sa am minim 7 mesaje aprobate. 
Apropo de cafea, eu nu sunt o bautoare de cafea, dar din cand in cand mai beau...in mod special cand ma simt foarte obosita, iar asta se intampla maxim de 2 ori pe luna. Oare afecteaza cafeaua in timpul sarcinii, mai ales daca beau asa putin? Sunt la prima sarcina, si cam vreau sa fac totul ca la carte si sa ma feresc cat pot de lucrurile interzise [cit]  



#49
Gazela

Gazela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 406 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 20:22

Lina, nu afecteaza daca bei asa putina cafeluta, este permisa una pe zi...
Apropos, fetelor, voi ce medicamente luati pentru sustinere, in afara de acid folic?

#50
lina_bulina

lina_bulina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 453 mesaje

Postat 20 mai 2014 - 22:28

Eu am inceput sa iau acid folic cu o luna inainte sa-l concepem :D Cred ca a contat asta de am si ramas gravida din prima, dar momentan eu nu iau altceva, decat vitamina C si zinc. Abia astept sa merg la medic, sa-mi spuna ce sa iau. Vreau sa creasca bebe sanatos! 
E asa ciudat, ca numai ce am aflat ca vine bebe, dar deja imi vine sa vorbesc numai despre el, si culmea, tot "printul meu" imi vine sa-i zic...Oare e o presimtire de mamica? 
Doamne, as urla in gura mare ca am bebeee, abia ma pot abtine. Deocamdata doar eu si sotul meu stim, si am zis sa asteptam pana dupa vizita la medic sa spunem parintilor si fratilor..si ne gandim sa spunem prietenilor dupa 8-10 saptamani...Acum sa vedem daca ma tine. Numai ca mai scriu aici si vorbesc cu voi ma mai linisteste! :))
 

Voi ati spus cuiva de bebe?? :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, bebe

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -