Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, cap. 96


201 raspunsuri la acest subiect

#31
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 08:52

Gabriela, mergi mai departe, cum ti s-a spus de la clinica (ai avut cateva ore intre prima injectie si aparitia menstrei, deci nu poti spune ca nu-si face efectul)

 

La multi ani tuturor care-si serbeaza azi ziua numelui!



#32
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 08:58

La Multi Ani celor ce-si serbeaza astazi onomastica.

sa traiti cu numele si tot ce e mai bun sa vi se intample.

[flo2]

 

si o zi buna tuturor celorlalti.

[flo2]



#33
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 09:03

neata si de la mine

eu cam plutesc, am o stare de lasa-ma sa te las. La 6.30 eram in gradina blocului sa iau pamant (am rascolit si distrus astia de la primarie totul, arata ca dupa bombardament zona), la 7 eram la ML sa imi fac analize pt ca vineri imi fac vizita semestriala la endocrinolog, pe urma m-am intors acasa sa ma ocup de pasaret si ... bineinteles ca iar am ajuns tarziu la servici. Inca putin si trebuie sa o iau iar la pas sa imi dau darea la banca, ca vor pana in 11. Asa nu m-as mai intoarce inapoi si as bantui pe afara, pe la aer si soare.

Acasa am un zburator mic  [biz] Gagalice a invatat sa zboare, inca nu prea intelege el rostul, dar Gugu se straduieste atat cat poate el sa ii arate cum se face, iar eu de 2 dimineti fac cu el antrenament. Falfaie asa de delicat, nici nu se simte. Cred ca s-a mirat si el prima data cand a vazut ca il tine aerul, dar inca e neincrezator. Spre deosebire de Gugu care e ditamai bombardierul, Gagalice e un colibri. Din cauza lui era sa nu mai plecam duminica din Bucuresti. Imi era teama sa nu ramana intepenit pe undeva sau sa darame ceva si sa se accidenteze pe el sau pe Gugu care il monitorizeaza de jos. A trebuit sa asigur casa, sa elimit elementele de risc ... de, asa e cand ai copii mici in casa care incep sa bantuie  [soricel]



#34
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 09:11

la multi ani sarbatoritilor de azi!multa sanatate si fericire!  [flo2]

 

Qiao pup pe Gagalice mic in cioc!  [clo]

 

o zi calda!  [:)]



#35
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 14:21

La multi ani babutzelor cu nume de sfant azi!!! [flor]

Pup si eu Gagalicea lui Qiao pe cioc. Qiao ce vei face cu el cand va fi mare? Eu i-as face o casuta in afara sa zbore liber :-)

#36
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 21:00

noapte buna doamnele mele

[flo2]



#37
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 23 aprilie 2014 - 21:46

Hristos a inviat!

Sa aveti parte de o primavara-vara infloritoare cu multi iepurasi la purtator.

eu am avut musafiri pana azi, mi-au venit si am fost in vizite aproape la toti finii si prietenii apropiati si sunt franta, am avut vreo 2 zile bune inainte de sarbatori si am gatit ceva si am reusit sa frec baua mare de restu s-a ocupat sotul(fusareala evident) astfel am facut paine alba cu seminte, pasca, drob de curcan, pastrama de miel si salata beof tot cu curcan si oua galbene si mov(ca am uitat sa cumpar vopsea si soata a cumparat ce a mai gasit)...dar am primit o grama de mancare ca zici ca acum incep sarbatorile, fiecare a venit cu cozonac , cu oua, cu pasca, eu am faut 2 si am tot dat si inca mai am...

am reusit sa-mi iau medical si concediu de odihna si ma mai intorc la munci pe 20 mai, asa dupa calculele mele, ma simt parca mai binegemenii inca isi fac simtita prezenta, iar chestia de la ficat cica ar fi un punct de grasime, iar durerile de la fiere...deci tre sa intru la regim , asta dupa saptamana asta

sami fata draga tu te-ai nascut sportiva, eu numai cand citesc despre programul  tau obosesc...eu nici cand eram copil nu prea ma agitam cu sportul

in alta ordine de idei dupa saptamana asta intru iarasi la salate si mancaruri super usoare , ca in mai merg la mama si acolo tot timpul ma ingras...

va puuup pe toate si multi iepurasi:D



#38
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 08:41

didi, sper sa te refaci complet pana pe 20 mai

velvet, cand incepi?

qiao, verifici si cum creste endometrul luna asta?...ca daca strangi banutii pentru donate, tot vei avea nevoie de un endometru mai gros decat cel de 3 si ceva pe care l-ai avut ultima data...

samiruto, m-ai dat pe spate cu programul tau saptamanal de sala

micaela, parca elly zicea ca poti folosi pastilele expirate inca vreo 6 luni de la termenul de expirare, dar din ce-mi amintesc, magneziul era ieftin, vreo 20 lei cutia, deci iti poti cumpara oricand alta cutie.

 

[flor]  [flor]  [flor]



#39
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 09:35

Neata

si pe mine ma apuca ametela si "invidia" cand vad ce sportiva si harnicuta e samira. as prefera o invidie constructiva, sa ma mobilizeze, dar ... [soricel]

azi am reusit sa cataresc din pasaroi. Gagalice are 260 g iar Gugu cam 360 - nu sta linistit deloc si abia am reusit sa il pun pe cantar. maine dim poate o prind si pe Kiki sa o cantaresc si pe ea. Mititica inca se incapataneaza sa cloceasca ouale alea fierte, mi-e asa de mila de ea. Lui Gugu in schimb au inceput sa ii tropaie iar hormonii, ieri revenise la vechea iubire, soata mea, aseara imi curta soseata, azi dimineata il curta pe Gagalice iar mititeloul se speria si se ferea. Sper sa nu violeze puiul cat lipsesc eu. Oare o fi fetita ?!? sau e zuzu cu hormonii infierbantati si nu mai conteaza ?!? 

Pe Gagalice vreau sa il duc la tara, la socrul cumnatei (omul inca nu stie [clo], sper sa il primeasca si pe el). Are niste voliere mari in curte si nu ar fi asa de expus. Pt el "viata" e cea din casa, habar nu are cum e in natura si ar fi expus riscurilor. Fiind inca pui ar trebui sa iasa cu un adult afara sa il invete unde gaseste hrana, cum sa se apare, unde sa isi gaseasca adapost pt noapte etc, numai ca porumbeii de afara nu il vor adopta, ba dimpotriva risc sa il bata si sa nu il accepte in stol. 

Bine, eu visez sa ne ducem un w-e in vizita la cumnata cu tot familionul de pasaroi, sa stea si Gugu cu el 1-2 zile in voliera si pe urma sa ramana pe cont propriu. Si asa as avea emotii, pt ca ai mei nu (mai) sunt invatati sa stea afara, sper sa nu raceasca (!) si nu stiu cat de sanatoase sunt celelate pasari din voliera ... ufff, complicat, dom'le !



#40
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 24 aprilie 2014 - 09:40

va pup  [flo2]

 

ari  [flo2] in mai am prima consultatie.sper sa incep luna de dupa ea...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -