Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!


61 raspunsuri la acest subiect

#1
NovDec2012

NovDec2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 12:53

minuni de noiembrie-decembrie 2012 :

 

2.11.2012 -REBEKA IOANA ,minune de ALMY(ALMA),mamica si de Eleni Maria(26.09.2005) si Spiros Stefan(14.06.2008)

 

5.11.2012 -MARA DALIA ,minune de IPOPICA(IOANA)

 

14.11.2012 -NICHOLAS,minune de BUBULINA42(CARMEN)

 

22.11.2012 -STEFAN LUCIAN,minune de ANGELIQUE

 

30.11.2012 -IRINA ANDREEA,minune de BIOANA(IOANA)

 

3.12.2012 -GABRIEL,minune de NOROCILA

 

7.12.2012 -BAIETEL,minune de IRILAC(IRINA)

 

16.12.2012 -NADIA DIANA,minune de ANGIUTA(ANGELICA),mamica si de Vladut(8.06.2012)

 

Grupuletul mamicilor de Noiembrie-Decembrie 2012 - AICI

 

noi%20dec%202012%20M.jpg

 

zilele de nastere ale fericitelor mamici:

 

3.01- IPOPICA

 

23.07-BIOANA

 

3.09-BUBULINA42


Editat de Anda08, 24 aprilie 2014 - 18:02 .


#2
NovDec2012

NovDec2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 228 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 13:07

PASTE FERICIT!! 

un nou capitol, public,pentru mamicile fericite si implinite care intra cu placere aici.

cu mare drag adaugam pe cine mai vrea sa faca parte.o sa scriu si amanuntele,gen,apgar,cm....in cateva zile.

paste fericit la toata lumea.



#3
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 13:39

Multumim, Bioana, de capitol nou! [flo2]

Paste Fericit  si cu lumina tuturor!



#4
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 14:15

Así nu am strigat neata....ce bine a fost sa ma trezesc la 7!! Desi am motait pana la 7.45cand a venit Irina in pat sa ma pupaceasca....ne-am jucat in parc...acum doarme si eu leg ouale,sa le pot vopsi deseara....la cozonac ii cer sa ma ajute..
va pupacesc si intru mai tarziu....aici au inceput procesiunile...

#5
Lacramioara76

Lacramioara76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 224 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 16:34

A

#6
Lacramioara76

Lacramioara76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 224 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 16:35

Cum li se spune celor care refuza sa vada realitatea? Care ignora evidenta? Dar celor care se cred detinatorii adevarului absolut? Si in virtutea acestei false convingeri acuza, jignesc, si uita sa isi ceara scuze cand acuzatii isi dovedesc nevinovatia? Bubu, iti suna cunoscut oare?
De ce IQ ai nevoie pentru a intelege ca daca 15 membri ai unui grup se separa, o fac pentru ca ceilalti 2 membri ai grupului i-au facut sa se simta rau. Asta cu platforma, accesul, confidentiatatea sunt doar argumente suplimentare, furnizate din bun simt de fete pentru a nu exprima verde in fata ca li s-a luat de atitudinea de lup moralizator, atoate stiutor, criticism
Maxim si prejudecati.
Stii, cand critici si judeci ar trebui sa accepti ca omul din fata ta te poate critica si judeca la randul sau, sau se poate retrage.

Ati vrut sa primiti o reactie, dar pentru va nu v-a placut, in nemarginita voastra intelepciune, v-ati spus ca atitudinea potrivita este sa incepeti un capitol nou!
E adevarat ca toleranta si intelepciunea de a primi critici atunci cand iti permiti sa le servesti, sunt calitati ale oamenilor onesti, cu bunavointa si buna credinta.

Aveti curiozitatea de a intreba si fetele care dintr-un motiv sau altul au mai ramas ce cred cu adevarat despre voi in primul rand si despre ultimul gest si daca nici atunci nu va lamuriti, nu pot decat sa inchei astfel: Lumina este pentru cei care vor sa o vada.

#7
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 16:37

Tare urat ce ati facut fetelor.Nu ma asteptam la una ca asta :(.Nu aveati nici un drept sa stergeti toata mamicile si sa opriti doar ce va convine voua.Nu sunteti stapane pe acest subiect si nu detineti adevarul absolut.Ati atacat,ati fost atacate.Ati primit ce ati oferit,critici si iar critici.Va anunt si eu ca nu mai am ce cauta aici.Paste fericit si Dumnezeu sa va arate calea cea dreapta!

#8
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 18:30

Urat de ce??ca ne-am separar?dar ce,Eu sunt pe grupul vostru trecuta?vreti sa apareti scrise si aici,ce va opreste?deschide-ti alt subiect.mi-ar fi si rusine cum ati aparut toate acum...adevarul doare,nu?eu asa stiu ca atunci cand pleci iti iei ramas bun.la toate prostiile pe care le-ati scris nu am cuvinte...de unde nu nu se poate mai mult,nimeni nu asteapta.si totusi nu ati fost jignite.insa voi la greu ati aruncat cuvinte.e timp pretios pe care il petreceati mai bine alaturi de copiii vostri.sau pe grupul vostru secret.fiecare pe drumul lui.

#9
almy

almy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 522 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 18:38

Urat! E doar un forum de discutii, pe o tema comuna, copilasi nascuti in aceeasi perioada, cum sa se stearga nume din lista? Ce mesaj vrem sa transmitem? Intram sau nu intram, am fost la un mom dat un grup mare si lista aia era o amintire placuta. Eu imi revad cu placere numele pe o lista la un grup format acum 8 ani, si n-am mai intrat de secole acolo, dar cand o fac, vad numele meu pe lista aia si am amintiri placute, retraiesc emotiile primei sarcini, macar atat sa ne ramana de la ce am fost odata. Ptca activitatea pe forum se va rari, asta e dinamica, e normal, nimeni nu e de acuzat, dar ramanea macar o lista cu mamici, date de nastere, care ar fi trezit emotii la un moment dat peste ani. Nu, nu cred ca avem vreun drept sa rapim cuiva retrairea acelor emotii, oricat de suparate am fi!!!

#10
Ralucutze

Ralucutze

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 18:40

Iar o luam pe aratura si nu e ok. Grupul secret nu e secret. Ati fost invitate de nspe randuri.
Dar actionati ca la gradinita. Va luati jucariile si plecati.
Una peste alta mi se pare super haios! :))))


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -