Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV TURCIA 30

fiv turcia acibadem tayfun

370 raspunsuri la acest subiect

#11
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 20:11

Buna fetelor dragi
Avem capitol nou! Sa se-adune numai vestile bune si daca barza umbla hai-hui sa vina Iepurasul!
Vis, iti multumesc pentru cuvintele frumoase, si voi sunteti deschisi ,frumosi si minunati!
Tare mult m-as bucura sa reusesti cu embrionii cei luptatori!Mult noroc!
Ona,Isa,Birmanutza, Cookie ...ce bine ca toata echipa de bebelusi din burtici sunt sanatosi si cresc frumos!
Samira...multumesc de incurajari!

Lolli, cum te mai simti...sa ai grija de tine,ia-ti concediu sa te faci repede bine...Cred ca nu e us or sa treci prin ce treci....salutari si sotului si sa aiba grija de tine!

Camrynna, ce vesti ne mai dai! Te asteptam sa ne scrii!

Dellya,ma bucur ca mergi inainte de a incepe fiv-ul la consultatie...daca sunt ceva probleme de rezolvat,pana-n toamna ai timp sa le rezolvi...

Nelay,pupici si tarzanel sanatos...Am vorbit azi cu cineva care a facut fiv in perioada in care am fost si primul beta z10 este 30, parca si tu l-ai avut mic dar cu tarzanel voinic...astept sa vad beta 2.

Pup to ate mamicile si fetele luptatoare!

#12
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 20:19

Bebel,mult succes si sa iasa fiv-ul unde-l faci!
Carprod,mai ai putin si intri in linie dreapta ...mult succes la cehi si va urmaresc ca sunteti multe fete si sper sa va graviditi toate!

#13
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 20:59

Buna fete dragi!

Abebe ma simt putin mai bine multumesc, in sensul ca pot sta in picioare, nu mai vars nu ma mai doare capul. Concediu...cam greu in perioada asta la mine, am avut ieri o zi libera cit sa imi revin un picutz si sa fiu apta de munca [:)] . Eeeehhhh....imi revin eu si atunci sa vedeti!!! [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

M-am gindit asa: pentru inceput vreau sa fac RMN ca si asa trebuie sa vad ce imi mai face tumora si mi s-a nazarit ca oi avea vreun hidrosalpinx care nu se vede ecografic, mascat fiind de tumora si la RMN m-ar ajuta. Cel putin obtin mai multe informatii si nu e invaziv. Apoi imi fac cariotipul, nu ca m-as astepta sa aflu ceva, dar daca toata lumea vrea uite o sa il fac!

Mutatiile de trombofilie , ca m-a intrebat cineva, Samira parca, nu le-am facut fiindca eu ma investighez de 11 ani ( atunci nu se faceau mutatiile  cred) cind am si cunoscut-o pe dr U si mi-am facut prot C, S, AT III, antic antifosfolipidici, Ddimerii. fibrinogenul, INR, APTT PT si alte citeva pe care nu mi le amintesc acum si s-a concluzionat ca nu am fenotip de trombofilie. Am repetat de-a lungul timpului parte din ele si nu s-a considerat necesar sa mai fac si mutatiile. Oricum pt MTHFR am avut tot timpul ac folic si B uri am luat eu, iar pt restul am avut aspirina sau clexane (exceptie la turci) pesupunind ca as avea vreuna.

Hai ca m-am intins ca placinta dar am asa un chef de taifas ... [flo2] , ma gindeam sa mai bag un FIV in toamna cu EI inainte.... [alcool]  [alcool] sunt zuzu ori ce?


Editat de loli1776, 16 aprilie 2014 - 21:01 .


#14
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 21:11

Loli ma bucur ca iti e mai bine.
Tot la turci te-ai gandit?
Poate ar trebui sa mai faci analizele hormonale de z2, z3 si cele de tiroida.
Ideea cu RMN-ul mi se pare excelenta. Si eu l-am facut sa ma conving eu ce e pe acolo si chiar m-am linistit ca nu mai credeam pe nimeni.
Multa bafta!

Salut intregul harem si fetele mele vechi si dragi nelay, bebel, cristina, ella, ciuripica, turqoise, delia, amaradia.

Editat de Hatice, 16 aprilie 2014 - 21:12 .


#15
ciuripica

ciuripica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 454 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 21:23

Va pup si eu fetelor.  [flo2]

 

Ce spuneti despre: MYO-SUN, un supliment alimentar care stimuleaza functia ovariana?

E produs de Sun Wave Pharma.

 

Detalii aici:

http://sunwavepharma...ogy/246-myo-sun



#16
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 22:20

LolIy Doamne ajuta!

Ciuripica am vazut ca myo sun contine 2g de isozitol si ac fol. Am luat si eu, dar myo inositol de la konig, asta contine 5g de inositol dar fara acid folic. Mi a zis  Michelle de el, ea l a luat la rec dr pt a i scadea progesteronul. Mi a scazut si mie. Pup!



#17
loli1776

loli1776

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 00:23

Hatice nu m-am hotarit unde. Si noi avem nevoie de IMSI cred, desi....nu a fost vreo diferenta.
Pina atunci ma mai gindesc. O sa fac din nou hormonalele de ziua 2 dar atunci aproape si histero cu EI in luna anterioara. Asa as vrea eu sper sa se si realizeze:).

#18
Abebe

Abebe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 06:29

Loli , ma bucur ca deja ti-ai stabilit planul de actiune si ca te mobilizezi pentru analize si alte investigatii.
Si eu ma gandeam la un RMN pelvin sa vad exact cum e cu adenomioza.Dr.T mi-a spus de adenomioza in timpul monitorizarilor ,dar ca are tratament....Probabil diphereline sau Lupron.
Oricum mestetresc emailul catre dr.T ,desi cauzele esecului la mine ar putea fi embrionii + adenomioza.

Fetelor, mie inca nu mi-a venit cm desi am intrerupt tratamentul de sustinere si clexanul de dupa ET...am deja 3 zile de intarziere si nici un semn..Am avut intepaturi la ovate acum 2 zile,s-au oprit si de atunci nimic....doar ma doare capul,si o stare confuza,cred ca hipofiza mea inca e bulversata...Voi fetele incercate,ce sugestii aveti?

#19
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 08:51

neata fete frumoase  [flo2]  [floare3]  [flo]

 

abebe  [flor] multa putere iti doresc,sa fii Pasarea Phoenix!

 

nelay si bebe frumos  [pup] multumesc din suflet

 

vis  [ruga] asteptam  [barza1] pe la tine.

 

bebel drag  [pup]  [i]

 

cookie  [flo2] ma bucur ca fursecutele sunt bine.

 

delya  [flo2] sa fie cu noroc consultatia la dr T!

 

loli  [flor] sa te simti mai bine cat mai repede!

 

va pup pe toate si va tin pumnii stransi stransi!  [flo2]


Editat de velvet, 17 aprilie 2014 - 08:52 .


#20
Hatice

Hatice

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.329 mesaje

Postat 17 aprilie 2014 - 09:42

Loli,

 

si histero e foarte bine sa faci inainte de urmatoarea incercare. Si eu voi face.

 

Mai analizeaza-ti si sotul.

 

Bafta multa tututror fetelor greu incercate.

Imi poate spune si mie cineva de unde sa imi cumpar folati pt mutatiile mele si care cum se numesc exact. [flo2]  In afara de femibion nu stiu ce sa caut. [batcap]

Va multumesc.





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -