Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (9)

bebelusi septembrie 2014 bebelusi septembrie pui de septembrie 2014

223 raspunsuri la acest subiect

#11
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 13:08

Aaaaaaam uitat sa ma laud si eu un pic [sex] [:p] 

Mi am comandat ceva, va placeeeee ?? Am zis sa am ceva nou de Paste, cum imi cumpara mama cand eram mica. [:)]  Asa rau imi pare ca n am gasit si pentru iub unul la fel de funny [sad]

 

http://www.onepluson...bebe-pompa.html

 

Au si cu dovlecei, ati vazut? [:)]


Editat de pishkot, 15 aprilie 2014 - 13:21 .


#12
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 13:15

Kytana, promit sa ma uit acasa, la job se pare ca n am voie, am pagina bolcata.



#13
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 14:22

Cat de dragute sunt bluzitele! Imi place si cea cu flori ce cires!  [il]  E un link e youtube Pishkotzel, probabil de aceea e blocat.  [soricel]



#14
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 15:31

Pis hcot, Carmen, Kytana, multumesc frumos!
Carmen, abia in mai voi fi sigura ca e fetita, pana atunci voi lua in calcul si varianta cu 2 baieti, desi dc ar fi asa mi -ar manca urechile :))).
Kytana, ai dreptate, in final singurul lucru important e ca bebe sa fie sanatos. As vrea sa ma treci pe prima pagina, tot sunt fetitele in inferioritate numerica, dar mai bine asteptam pana pe 27 mai, cand sper ca dr sa fie sigur pe ce vede :).

#15
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 16:47

Crisa felicitari pt fetita !!! Sa dea Dumnezeu fetita sa ramana si sa fie sanatoasa, dar si daca e baietel, sanatos sa fie :) Doamne ajuta !!!

Pishkot super acele tricouri :) tare mi-as lua si eu, dar ma gandesc ca poate imi gasesc in concediu ceva :)

Kytana azi sunt ok, maine merg la control. Vedem ce mai zice si medicul. Si ca sa vedeti cat sunt de aiurita: eu trebuie sa iau dimineatza si seara cate o pastila de nospa si una de cystone. Azi m-am trezit tarziu, am luat medicamentele la mine, mananc la munca si apoi le iau. Si am luat un nospa si un scobutil. Dupa ce le-am luat mi-am dat seama ca le-am incurcat, asa ca m-am droggy de la 10 dimineatza :))) am zis clar, am uitat cystonele acasa. Ei da, acum cand am ajuns acasa cautam in geanta nu stiu ce, si am dat bineinteles peste cystone. Sunt de groaza !!!!

Kytana o sa ma uit si eu pe video deseara :)

Felicitari inca odata sotului si tinem pumnii :)

Gagici am vazut niste lucrusoare tare dragute pe amazon. Abia astept sa am verde la shopping :)))

Pupici, ies pe la fini desi mi-e un somn de nu ma vad :)

#16
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 19:23

Gajici m-am necajit... I-am trimis prietenei mele cele mai bune, o surpriza de Paste. Printre alte chestii in colet i-am pus o carcasa de Iphone pe care si-o dorea de mult, imi zisese de ea acum vreo 2-3 luni apoi uitase si am gasit-o undeva in Franta, am facut comanda, etc.

 

Astazi cand a primit coletul, imi zice ca ii place aia-aia si ii zic sa puna carcasa sa vedem cum vine si zice ca nu e nicio carcasa. Mi-a stat inima in loc. M-am apucat sa caut prin casa, am zis ca m-am tampit si poate nu am pus-o in colet, de unde! 

 

Sunt demoralizata... chiar nu ma asteptam la asa ceva!... Plus ca i-am stricat si surpriza...

 

Nic, hi hi draga de tine cu bulinele! Doamne ajuta maine la medic sa iti dea vesti de la f bine in sus! [pup]



#17
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 19:44

Buna fetelor!

Kytana, multumim de casuta noua si felicitari D-lui Pinguin, va tinem pumnii in continuare! [flo2]

 

Pishkot, felicitari pentru baietel, sa creasca mare si sanatos! [baietel]

 

Crisa, felicitari si tie pt fetita, sa fie [fetita] daca asa va doriti!

 

La noi bate vantul si ploua de ieri incontinuu, e rece si urat afara. Eu am fost ieri la doctor pt eco si am venit tare dezamagita, desi daca stau si ma gandesc nu am motiv. Bebe e ok, sanatos, creste exact dupa grafic dar... n-a vrut sa ne arate ce e. Statea exact pe fundulet si cu nici un chip n-a vrut sa se miste. Eu imi facusem o gramada de planuri, ca merg si cumpar niste hainute frumoase roz sau bleu, si ii pregatesc sotului surpriza. Abia m-am abtinut pe drum sa nu plang, ma gandesc ca se datoreaza si hormonilor care-si fac de cap. In fine, urmatoarea eco o am in 4 saptamani, la morfologie.



#18
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 15 aprilie 2014 - 21:59

Salutare fete,

Scuze ca nu am mai dat nici un semn, am fost cand mai rau cand mai bine, iar cand am fost bine am avut de alergat.

Iata reteta de eclere:

Aluatul, ingrediente:

2 cani cu apa, 1 cana cu ulei, 300 g faina, 8 oua, un pic de sare

Se fierbe apa cu sarea si uleiul in clocot, se ia de pe foc si se adauga faina amestecand bine sa nu se faca cocoloase. Se da la rece si se mai amesteca din cand sa nu faca crusta. Cand s-a racit se adauga ouale unul cate unul si se amesteca bine dupa fiecare sa se incorporeze bine. Se pune aluatul intr-o punga sau seringa pentru forme si se formeaza eclerele intr-o tava unsa cu putin ulei in prealabil. Se pot face in forma de eclere sau choux-uri (rotunde). Se baga in cuptorul incalzit in prealabil la un foc mediu (200-210 grade) timp de 20-25 min. Cand se scot din cuptor este ideal sa se taie cand sunt calde altfel se intaresc si se pot sparge.

Crema de ciocolata:

5 linguri faina, 1,2 l lapte, ciocolata amaruie (de menaj sau nu), 50 g unt, putina sare, 400 g zahar, 1 lingura cacao

Se amesteca toate, se pun pe foc la fiert pana devine compozitia ca o ciulama amestecand continuu cu telul pe foc sa nu se faca cocoloase, ciocolata si untul se pun cand e compozitia calda, sa se topeasca usor. Ca sa fie usor se poate pune laptele mai cald de la iinceput.

Mult succes

Va pup fetelor, mai scriu maine  [flo2]

Aaa, si burtica de sapt 20  [:)]

Sapt_20.JPG



#19
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 07:12

Neatza fetili :)

Eu azi stau acasa pt ca merg la pranz la control la rinichi si bineinteles ca nu am somn :(((

Daena eu zic ca orice o fi, este bine ca este sanatos/ sanatoasa si sa vina la termen. Stiu ca fiecare vrem sa vedem ce e , la un moment dat sa cumparam una alta, dar poate data viitoare il iei si pe tatic cu tine si o sa vrea sa fie mai darnic :)

Doamne ajuta sa fie bine :)

Arwen chiar mi-ai facut pofta cu acele eclere. Cred ca coi incerca si eu sambata, pt ca vom merge la parinti si socri. Asta daca ma vor lasa prin bucatarie su nu vor incepe: e frig, mergi in casa, nu sta cu mainile in apa, esti bine, bla bla :)
Si burtica ta e o frumusete de graviduta :)

Pishkot nu stiu ce sa zic de urcatul si coboratul scarilor din parcul Carol. Al meu nu m-a lasat sa le urc nici macar incet, cate una pe minut, ci m-a plimbat pe toate aleile. Poate tu si poate multe dintre voi sunteti mai rezistente, poate nu aveti probleme si atunci puteti face putina miscare. Mie oricum mi-a fost interzis orice tine de efort. Plus eu anul trecut am tot stat pe la spital si am vazut o gramada de cazuri cu probleme- tu Arwen daca ai mai citit si dincolo cred ca stii cat de cat, si am ales sa il ascult pe dr. Ce pot spune? Daca de la mutat un lighean cu cateva rufe am ajuns la urgenta cu sangerari, acum suflu si in iaurt. Stiu ca sunt multe gravidute care fac, dreg etc, dar na, fiecare cum doreste.

Kytana atunci data viitoare ma pun la somn langa Luca, sa vezi ce cuminte o sa doarma :)

Crisa mai e putin si scapi de job :) si eu le-am tot zis la munca ca trebuie sa caute pe cineva si o tot lungesc, ca e prea devreme. Eu sunt si singura pe post si nu pot invata pe nimeni din firma, lucrez pe contabilitate si restul nu au habar. Asa ca om vedea. Le-am spus ca eu cel mult pana la 1 iulie voi veni faca imi vor da voie medicii. Daca voi fi nevoita sa mi se puna si sonda la rinichi, probabil voi sta acasa de mai devreme, ca sa incerc sa evit orice risc de infectie.

Carnen sper ca nu mai ai probleme de sanatate, si acum de or fi doi baietei, or fi mai nazdravani dar si foarte buni prieteni :)

Va pup pe toate si va doresc o zi minunata, chiar de afara pe aici cel putin, ploua :)

Doamne ajuta la lucruri si vesti bune !!!

#20
CarmenStoica

CarmenStoica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 16 aprilie 2014 - 07:41

Neatza, fetelor!
Aici ploua si e frig, pe mine ma dispera vremea asta.

Nic, bafta la control, sa vii cu vesti bune!
Daena, te inteleg ca esti dezamagita ca nu stii ce ascunde burtica, dar priveste partea buna: e sanatos si creste bebelusul:)
Arwen, frumoasa burtica :) imi pare rau ca mai ai si zile proaste, dar gsndeste-te ca ai ajuns la jumatatea drumului: 20 de sapt, yuhuuu:)
Kytana, am vazut filmuletul pus de tine, fff tare si adevarat:) Ce faza cu lipsa carcasei, nu pot sa cred:(
Pishkot, f faine tricourile!

Va pup, dragutelor, sa aveti zi frumoasa chiar daca afara e urat:)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -