Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20


229 raspunsuri la acest subiect

#61
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 19:57

Alexa Ioana [pup][pup]n-ai cum sa monopolizezi discutia.Ca nu-i loc de mine[:I][:D]Ma bucur ca ai intrat.Sper sa ne gasesti pe gustul tau[:o)] si sa devenim prietene[flo].Toate incercam sa ne sprijinim cum putem mai bine si sa ne informam.Poti sa scrii absolut tot ce vrei[bonjovi].Pupici.

Nu Mada[pup] maine n-am cum ca sunt in capatul alalalt de tara.Maine sper sa aflu cand,programareeeee..ehee..cred ca mai mult a durat pana mi-am luat inima in dinti sa ma hotarasc sa fac din nou.



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#62
mada23

mada23

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 20:09

.....aaaaaaaaaaa [batcap], ma gandeam ca e maine si nu apucasem sa te incurajez. Credeam ca de atata boceala nu am vazut cand ai spus.

am nevoie de un miracol...madutz


http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png

#63
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 20:12

[:D][:D][:D]sa nu mai bocesti,ghini?Ca eu ma tiu tare,sa nu ma faceti sa[q]

Alexa Ioana sa stii ca suntem cateva cu reveniri...dar ne facem noi bine,uite -sa de ciuda[8D]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#64
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 20:30

Lucialu,tu stii ce bine m-am simtit azi cu movul meu?Chiar face bine la psihic cate o hainuta noua,cate o bijuterie noua...Azi am avut o zi tare buna,spe sa o tin tot asa.
Nici acum nu stiu unde locuiesti,dar inteleg ca faci laparo in Bucuresti?Ca daca e asa,vin la spital si te tin de manuta!!![flo]

#65
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 20:35

multumesc de incurajari, fete dragi,
diana, eu ma asteptam la vesti proaste, chiar mai proaste decat am primit, imi era teama ca am trompele distruse din cauza endometriozei foarte avansate, si la prima op. din februarie anu' acesta mi s-a spus ca este in stadiu foarte avansat, dar din pacate nu a fost curatata, din acest motiv a trebuit sa ma operez din nou, in ceea priveste opimismul, eu am renuntat sa mai imi fac orice fel de planuri si privesc problema bebeului ca ceva pe termen lung, nu ma astept la miracole sau la rezultate spectaculoase peste noapte, am avut deja prea multe dezamagiri, de fapt cred ca perioada asta de diphe o sa-mi faca bine, o sa incerc sa ma mai detasez putin de sb. si da ai dreptate, e mare lucru ca avem trompele intacte, te pup cu drag[pup]
lucia, scumpa de tine, iti tin pumni, du-te cu curaj si incredere, este un medic extraordinar, pot spune ca este o diferenta notabila intre cum m-am simtit dupa op. cu Tutu si cea din februarie, vineri,la 8,45 am iesit din op. iar la 11.00 eram in picioare si mergeam la baie, omul asta are o mana de aur si a reusit sa aduca fericirea in sufletul multora dintre noi, poate cine stie o sa avem si noi noroc. referitor la dureri, pot sa-ti spun ca le am inca de la 13 ani, sunt foarte puternice la cm (iau cate 8 calmante pe zi), dureri la cs, la urinat, stari de voma cred ca am toate simptomele specifice acestei boli si chisturi la greu. inca o data te pup si iti tin pumnii[pup]
alexa_ioana, intru pe pm si incerc sa-ti raspund la toate intrebarile[pup]
mada, , asa cum i-am spus si dianei, ma asteptam la vesti proaste, si stiu ca boala cu endometrioza este o lupta grea si de lunga durata si mai ales este un joc al nervilor, asa ca trebuie sa mergem inainte, eu pentru vrea 7 luni cred ca voi iesi din cursa bebe, dar va urmaresc cu mult interes pe voi si va tin pumnii[pup]

#66
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 20:51

Cristy[pup] multumesc mult si sa nu ne lasi.Daca simti ca trebuie sa te detasezi ok.Dar nu pt mult timp.E important sa facem BB dar si sa fim cat mai bine.Eu tot la dansul am facut acum doi ani...dar am mai povestit.Stiu cum este.De-asta si vreau tot la dansul.Am incredere in tot ce face.Clar sunt in aceeasi oala cu tine.Si mie mi-e frica de ce mi-o gasi ca la durerile pe care le am...Numai bine si ai mare grija d tine!

Aerlilian [pup]esti o dulce!Sunt din TM.Si stiu ce spui.Sunt posesoarea unui nou inel[;)]Si asa m-am indragostit de el incat am depasit cu mult bunul simt[mariaj]:My pretious![olala]

Cred ca mine merg sa fac analize de ziua 2.Macar alea le pot face fara trimitere,pe bani.Sa vaz si eu ce si cum.[alcool]

O seara minunata!

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#67
roxanaiuliana

roxanaiuliana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 21:41

seara buna fetelor!

cristy bine ai revenit! recuperare usoara si cat mai putine efecte secundare la dife.

lucialu bafta multa! sa vii cu vesti bune.

alexa ioana bine ai venit! speram sa nu stai prea mult si bafta si tie la laparo.
eu cu rusine recunosc ca nu prea ma tin de regim, tot timpul spun de saptamana viitoare gata, dar imi cam face cu ochiul cate o prajitura.

va pup![si-eu]





roxana

#68
Alexa Ioana

Alexa Ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 22:54

[flo] [asia] saru'mana frumos pentru primire ! sunteti tare dragute !



fetelor, am tot auzit de regim, dar nu prea am gasit informatii concrete. ma puteti directiona, va rog ?

oare chiar functioneaza ?

ca ma bate gandul sa fac niste schimbari drastice dupa operatie...

cam ce presupune regimul asta ? adica... la ce trebuie sa renunt ?

de acu' va zic ca imi va fi ingrozitor de greu, pentru ca mie imi place sa mananc la nebunie... si avand in vedere ca nu sunt predispusa la ingrasare (in jur de 48 kg de vreo 10 ani), si profit de treaba asta la maxim...



o seara faina sa aveti !



[pup]



Pijamalutze pentru copilasi!



S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,

Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...






#69
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 22:57

Lucia,sa ne tii la curent cu data programarii la laparo!Trebuie sa fim alaturi de tine!
Ioana,de ce ne neglijezi si treci atat de rar pe la noi?
Boo,i-ai trimis Dianei si poza aceea de la Barcelona,din parcul Guel,cea cu animalutul care nu e nici broasca,nici soparla?Ca daca ai trimis-o tu,o trimit si eu,ca sunt identice!Stam in aceiasi pozitie si privim in aceiasi directie!!![dual]

#70
lilianaFi

lilianaFi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 963 mesaje

Postat 29 octombrie 2007 - 23:05

....bebelusii mei nu au rezistat,s-au oprit in evolutie...[q]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -