Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20


229 raspunsuri la acest subiect

#221
Alexa Ioana

Alexa Ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:16

alta intrebare: iaurtu' ala viu (traiasca iaurtu [pk][pk][pk] ) unde'l gasesc ? ca eu fara lactate deloc nu pot... clar nu pot...

activia parca are ceva probiotic, cu bifidus sau asa ceva. ala oare'i bun ???



diana, distractie placuta la concert !!!!! doamne ce mi'ar fi placut sa fiu acolo...









Pijamalutze pentru copilasi!



S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,

Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...






#222
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:21

Diana,sper sa te distrezi bine la concert si sa-ti mai treaca din dracusori...
Boo,am sa pun eu mana pe tine intr-o buna zi...Te voi manca cu fulgi cu tot!!!Si abia astept sa vad postate doua poze aproape identice,cu doua soparle si doua "caprite"!!!

#223
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:32

Noroc ca am inceput sa merg iar la sala .. sa intru in forma ca sa pot sa fug repede [:D]

Io una am simtit ca fac asa [soc]si asa [vom].. Cum sa aratam asa pe dinauntru ??? Doamne !! incredibil ... [ups]

Lucia am citit ce scrie acolo , pe unul din site-urile postate de tine ieri. Nu stiu ce sa zic, ca mare lucru nu am inteles. Partea proasta e ca daca dr nu da o importanta atat de mare endometriozei si daca nu iti da sa faci analizele alea sau daca nu iti da ca tratament toate alea, ce faci ? Ii spui e o solutie, dar parca nu stim cu toatele ca se uita la tine crucis cand le pui intrebari sau cand le dai de inteles ca ai citit si tu in diverse locuri si ca nu esti tuta. Ce faci ? le iei de una singura ?
Inca nu am gasit solutie la problema ..



#224
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:34

fetelor, si eu m-am deprimat dupa ce am vazut primul filmulet, asa ca m-am oprit, da cred ca asta ar merge pe prima pagina: http://video.about.c...ometriosis.htm.
... si bineinteles ca o punem de o brutatie, da ma gandesc eu asa, daca toate vrem sa fim asociate, cine o sa mai fie bre clientii[:D]
masinuta costa intre 150 si 300 RON si intr-adevar faci niste cozonaci de dai pe spate[papica], iar faina de orice fel gasesti la plafar, na ca v-am vandut secretu', acu cum ma mai lansez eu cu lucia in afaceri[:X]

[pup]

#225
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:38

buna dragele mele
eu sunt cam jos azi...am aflat si de liliana[q], sunt si certata cu sotul...cred ca nici hormonii nu-s aliniati cum trebuie...offf...
nici nu stiu de ce am intrat, sa mai iau niste energie de la voi probabil...
auzi diana, daca eu trimit poza mai tarziu de luni, e prea tarziu??
nu stiu cum sa ajung la pozele mele, am calculator casa dar n-am monitor[:D] deci nu le pot scoate de acolo.iar la serviciu nu am decat poze mireasa...ideea e ca vreau si eu in album!
boo...n-am ajuns la cumparaturi dar trebuie, umblu descheiata la blugi la nasturele de sus. we asta ajungem si noi la praga si sper sa dau acolo peste magazine de gravide cu preturi de bun simt...
ne trebuie capitolas nou, ioana!?!
ps-legat de painea neagra, am avut si eu socul ciorii vopsite prin primavara cand am tinut regim...am descoperit una parca mai putin rea, cea feliata de la vel pitar. e cu cel mai mic procent de faina alba si cu un gust ceva mai autentic de grau neprocesat.
va pup pe toate dragelor

a venit toamna...cu un bebe!!!
[gravi] 10+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

#226
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:39

af, asta era link-ul: http://video.aol.com...stem/3017870997

#227
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:51

Alexa pai este Bifidusul de la Prodlacta!sunt brasoveni.Eu l-am detectat la metro.

Mada [pup][pup][:D]

Boo stiu ce zici tu acolo.Daaaaar punand niste intrebari si daca se deranjeaza si fac indigestie inseamna ca pleci si pa!Mergem la austrieci sau in alta parte.E firesc sa punem intrebari si vor trebui sa se schimbe regulile.Nu-mi pare normal ca sa dai o galagie de bani, sa te supui la bombardamente hormonale si ei sa nu tina cont de afectiunea ta.Si atentie!Vorbesc referiindu-ma la general,la noi toate nu efectiv la tine.Plus ca eu din ce am citit acolo inteleg ca la o adica si daca am ramane natural riscul tot exista(asta o stiam nu?)daaaar marele dar intervine ca se puteau face niste investigatii din momentul aflarii ca este sarcina si pot da tratament. O sa incerc sa fac un rezumat la acel articol,sa vaz ca aceeasi chestie o gasisem intr-un articol postat de dr.T pe situl unde va facusem schema sa mergetii ca sa nu fac reclama,dar acolo mi-am prins bine urechile nefiind de specialitate.Asta este mai complet si mai pe'nteles.

Il iubesc pe sotul meu din toata inima.Aseara mi-a mai aratat inca o data cat e de minunat si ce dar frumos mi-a facut DD cand mi l-a adus in cale.Mi-a spus niste lucruri[il]...si am ajuns la concluzia ca nu ma voi chinui mai mult si cu orice pret ca sa avem copil.Daca nu se va putea si ne vom lovi de doctori care nu vor vrea sa inteleaga ca avem nevoie de ei ca sa ne ajute cu adevarat vom trece peste ei.Important a spus ca eu sa ma simt bine.Si sa fim impreuna.

Ralu[pup][pup][pup] nu mai fii necajita ca stii si tu singurica ca nu va face bine.Mergi acasica si impacati-va si lasati prostiile ca aveti un BB pe drum[il]N-a venit usor si e rodul iubirii voastre.Hai fata!Mda cu Lilisor din pacate e taaare trist.Sa speram ca-si revine repede,Doamne acum rad ma iau cu voi aici pe forum de vorba,cu una-alta si apoi din nou imi fuge mintea la ea.Draga mea draga.Dumnezeu sa o intareasca si sa o aline!

M-am tampit!Am mancat litere.[bang]

Ioana save us!Please!

[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#228
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:52

Ralu,ne-ai lipsit asa de tare si acum cand vii,e cu vesti proaste?A dat boala certatului cu sotii in noi toate?In loc sa va bucurati de minunea pe care o traiti,tu te certi?Iti trebuie o terapie prin shoping.Cand mergem sa-i luam fetei hainute de burticoasa ca sa nu mai fie trista???[pup][pup][pup]

#229
ralu_t

ralu_t

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.206 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:57

am si eu o poza pe soparla cu pricina, nush daca e unghiul care trebuie, dar o s-o trimit si eu[:D]
aerlilian[pup]

a venit toamna...cu un bebe!!!
[gravi] 10+
http://bd.lilypie.com/DGDIp3.png

#230
Ioanatugs

Ioanatugs

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.254 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 21:45

Scuze fetelor ca nu am fost pe faza, ma iertati??[:I][:X]

Poftiti va rog la un nou capitol: aici



http://tt.lilypie.com/50m8p3.png


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -