Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 3 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20

229 raspunsuri la acest subiect

fireyes

fireyes

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:34

brrr, m-am uitat si eu un pic pe youtube... mda, nici eu nu m-as feri sa fac publice pe prima pag chestiile astea, ca oricum, raul e deja instalat...din pacate...

insa citind un pic si comentariile de la filmulete, am vazut o chestie, ca si alergiile se inscriu printre "simptome" si vreau sa zic ca sunt si posesoare de asa ceva...

si vad ca tot adun la coletie diverse alte chestii care par sa nu aiba nici o legatura initial cu endo, dar se dovedesc de fapt argumente suplimentare:(

voi ce alte manifestari mai aveti din gama asta, afara de ce s-a mai zis pe aici, adica: balonare, pr cu podoaba capilara, etc.?
  • 0

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:50

multumesc mult fireyes ,

daca vorbesc aiurea , si tineti la mine , va rog , corectati-ma,

daca eu nu am chisturi pe ovare si nici doctorul nu a gasit , trebuie sa mai fac markerul asta ??

va puuuup,
Diana

• 0

Alexa Ioana

Alexa Ioana

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:54

bai, deci vedeti... ca ideea cu brutaria o avusei je , asa ca... [biz] [:D]

si apropos... tocmai m'am intors dintr'o incursiune in centru, printre altele la citit de etichete de paine. gluten, gluten si iara gluten peste tot... habar n'am ce oi face... am gasit totusi de la vel pitar ceva painica ce contine mai multa faina neagra... si e destul de gustoasa... mai caut si va tin la curent...

in legatura cu markerul CA125, nu e relevant in endometrioza. dupa cum spuneam, IL17 ar putea avea o oarecare relevanta... CA125 e markerul pentru cancer ovarian ... si tocmai am aflat ca il pot face si aici, in cluj, la rombel ...

fetele, eu stau cu un blid plin de morcovi in fata, si un mar... si mananc... si nu stiu cat mama zmeilor ar trebui sa mananc sa ma simt cat de cat satula...

sper sa fie chestie de obisnuinta, si sa fie mai usor pe zi ce trece...

[pup]

Pijamalutze pentru copilasi!

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,

Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...

• 0

Alexa Ioana

Alexa Ioana

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.335 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:58

diana scumpa, ia mai da'l incolo de marker ! normal ca nu'i cazul sa'l faci, neavand chisturi !!! eu ma tot agit ca am chisturi mari de tot, si in plus am istorie de cancer uterin/col/ovarian in familie o gramada... si ar fi bine sa incerc sa am situatia cat de cat sub control ...

Pijamalutze pentru copilasi!

S-au dus ai mei prieteni, s-a dus si acea clipa,

Mai zboara fiecare batand dintr-o aripa...

• 0

fireyes

fireyes

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 17:05

Diana, eu acum as face analiza asta cu marker-ul doar daca as avea vreo suspiciune de cancer, nu de endo. despre ce e cu cancerul, nu pot sa ma bag, mai ales ca ieri am citit pe un site ca endo creste riscul de cancer ovarian, iar pe un alt site ca din contra, nu exista nici o legatura, asa ca alegeti si voi:)
si cred ca oricum, daca faci analiza, o sa-ti iasa buna, ca din ce mai tin eu minte la nivelul tau de boala, nu e un stadiu avansat, atunci sunt ceva sanse sa iasa indicatorul peste limita normala (care cred ca e de 35 unitati). deci eu nu mi-as pierde timpul.

Alexa Ioana, eu nu ma supar daca devin clientul tau sau al lu' Cristy:) pot sa ma hranesc si de la amandoua:) oricum, suna mai bine decat morcovii aia ai tai[xx(]
am zis ca in w& o sa ma uit si eu mai atent la ce pot/nu sa bag in gura (hihi) si de sapt viitoare o sa va innebunesc si eu cu diverse alimente, mai ales ca nu sunt mare fan fructe si legume si doar asta mai e de papa+peste si oarece pui. o sa caut si ceva alternative pt lactate, ca am ajuns ca de la o lingurita de iaurt sa ma fac zeppelin [bang]
  • 0

372018

372018

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 17:12

Deci suntem trei pentru postare pe prima pagina.Ioana[pup] am scris un munte[:I].Cand poti sa ne treci la un alt capitol,mai realist dar speram plin de speranta...Multumim![flo]

Fireyes[pup] ai dreptate.Si eu banuiesc cate ceva.De exemplu pentru asta si nu numai am facut azi factorul reumatoid.Sa vaz cum iasa.Ca pana la urma tot imunitate.Alergie?La Paracetamol...in rest nic.Aaaa si cu racelile am stat cam rau.Adeca de doua ori suspecta de meningita,internata in spital.Hai ca cetim si rascolim sa vedem ce putem face.Trebuie sa ne acceptam soarta ca altfel nu stiu cum ii vom putea face pe altii sa ne bage in seama daca noi vom aplica regula strutului in ceea ce ne priveste.

Diana termin-o-te![alcool]Crezi ca scapi usor?Las ca vin din urma cu injectiile si imi scot parleala[^]...[ups]Mai da-l incolo de marker!Nu e relevant de cele mai multe ori.[il]

Alexa bine mie 5% restul tu cu Cristy.Eu ti-am facut lipeala la robotul ei de paine.[:D]Si eu mancat de la Vel Pitar pita neagra-in Metro am gasit,dar parca prea bine a rezistat in timp...hmmmm

KISSES

[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...
  • 0

fireyes

fireyes

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 17:37

mda, eu la piramidonu' de demult (acum am inteles ca l-au retras de pe piata), la antibiotice, pisici, praf si cine stie cate altele de care nu m-am prins...

Lucia, dar cu cu factorul reumatoid ce e? adica ce ar putea sa ne arate? eu nici n-am scotocit prea tare subiectele adiacente, desi intentionez sa ma transform intr-un autodidact de sapt viitoare, cand sper sa ma mai linistesc cu niste "urgente" profesionale...
  • 0

unducthable

unducthable

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 17:37

va puuuuuuuup pe toate zi va multumesc ca existati ,

ma duc acasa , sunt un pic nervoasa , dsar trece , va puuuuuuuup
Diana
  • 0

372018

372018

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 17:45

Am gasit niste conexiuni adiacente,dar ieri eram prea cu mintile imprastiate asa ca nu poci inca sa explic ca tre sa inteleg eu intai ce si cum.Si va spui.Totul este imunitate in final.Si nu e neaparat ca daca nu racesti des esti bine la cap asta.

Diana ia un Sedatif pc sau ce ai spus tu ca ai naturist,cauta sa-ti petreci restul de zi frumos.Cu chestii preferate.Si crezi ca eu nu va sunt recunoscatoare ca v-am gasit aici?Vezi?Suntem legate unele de altele prin atatea...Am uitat:pai tu mergi la concert!Deci vei fi bine !Mergi suparata,urli acolo ca e voie...acum pe bune DISTRACTIE PLACUTA!

O zi frumoasa tuturor!

Lilisorul meu....[grup]

KISSES

[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...
  • 0

mada23

mada23

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 18:13

Fetize dragi, voi ati terminat capitolul? [alcool]
Eu am treaba si am cam ramas in urma
Aerlilian ...la multi ani, sa nu uitati sa va iubiti mult [flo][flo][flo][flo]
Paine fara gluten nu exista la noi, din pacate .Toti producatorii pun faina alba si amelioratori deoarece fara , nu are aspect comercial, nu-i pufoasa. Pe la supermaketuri sunt niste "painitze" din tot felul de cereale si nu au gluten dar gustul lasa de dorit. Concluzia: facem painica acasa sau ne adaptam la otavuri.
Cristy..ma bag si eu la afacere , stiu reteta :).
Urate imagini, nu vreau sa stiu daca arat asa.[bang]
M-ati zapacit rau de tot cu marker-ul ala [bruta][alcool]

Va pup acum pe toate fara exceptie![dual]

am nevoie de un miracol...madutz

http://tt.lilypie.com/lS6Op3.png
  • 0

Panic Questions

• GreÈ™eli de sex a bebeluÈ™ului

Deeadeea222
    - Ieri, 21:26

• Geanta bebeluÈ™ului

Ranya21
    - Ieri, 16:53

• Vaccinul

iurii
    - Ieri, 07:45

• Nastere cezariana

Tina01091995
    - mai 23 2022 10:13

• Copil

Darius Gabriel
    - mai 22 2022 16:31

Groups

• Mamici de Ianuarie 2023 (Fulguleti de 2023)

Anda08
    - apr 27 2022 11:35

• Mamici de Decembrie 2022 (Minuni de Decembrie)

Anda08
    - mar 29 2022 09:10

• Mamici de Noiembrie 2022 (Brumarei de 2022)

Anda08
    - feb 08 2022 09:11

• Mamici de Octombrie 2022 (Bobocei de 2022)

Anda08
    - feb 03 2022 14:39

• Mamici însărcinate

mocanulaviniageorgiana2@gmail.com
    - ian 11 2022 22:41

Last Blogs

• Saptamana 37

CristinaTanase
    - Ieri, 22:50

• Provocarea din săptămana 35

Alexeva
    - Ieri, 22:43