Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20


229 raspunsuri la acest subiect

#201
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:07

lucia, gata i'am in business, hai facem lista, cine vrea painica?[:D]

#202
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:12

Aerlilian [dual][dual][dual][dual][dual][dual]

#203
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:16

quote:
Originally posted by lucialu
[b][orange]Diana pijamaua mea il priveste strict si personal pe sos.Dar hai sa nu te chinuiesc iti spun ca sunt cele mai banale,dar practice pijamale.Galbene cu floricele si groase sa nu dardaie "dansa" de frig[:D]Eu zic ca sunt recomandate varstei a 3 a.Adica cand nu mai faci nica nica[q][si-eu]nu mor caii cand vor cainii...
daca nu mai faci nica si e varsta a 3-a ... atunci nu-l mai priveste pe sos ... [:D] , eee ??? trimite motanul separat , sa se vada numa el , adica , HAHAHAHAHA

#204
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:18

Cristy[;)] daca merge ne facem speculante[dual]Mde...fie!Tu esti "politistul" bun,eu sunt ala [}:)]

Ahhhhh Diana de as putea sa-ti zic vorba unui mos fost coleg cu sosul...[:D]Dar trebuie sa pastrez niste limite pe aici.[:I]Oricum si cu pene carunte si rare cred ca tot o sa-l priveasca[8D]

Am sters-o!O zi fantastica!

Si fetelor care servesc din an in paste pe aici,pe motiv ca nu prea ar avea ce sa zica eu le spun:Rushinica[zz]![pup][pup][pup]ca printre glume si orice ni se intampla poate punem de-o idee constructiva ssi la ce ne doare,plus ca ne e dor[biz]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#205
cristy1977

cristy1977

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 716 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:23

spaculante, da' fetelor de pe forum le facem reducere iar primele 3 painici CADOOO[:D]

#206
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:33

Lucia, io glumesc , bre . ce te dai la mine ? de ce dai ?

[V][bicla]

#207
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:38

Diana tu vorbesti serios?Chiar doream sa plec de pe net si acum vad ce scrii...eu chiar doream sa pomenesc de o vorba de duh,dar pe care nu o port reproduce aici ca e porcoasa raaaau.Ca sa radem.Nu te-am lovit cu nimic iubita.Cel putin nu lovesc intentionat,iar pe cei care ii "lovesc" si imi si iese o fac cu motiv.Si aici pe forum sper sa nu am parte de asa ceva.

Pup fata si nu te gandi la prostii ca ma supar[grup]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#208
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 14:46

io sunt sensibila rau in perioada asta si vreau sa fiu cuminte si sa ma iubesti [il]

hai ca mai am niste treaba si eu , ma doare capul rau de tot, asta e problema mea ..., si mai am si concertul ala diseara , am si eu ca si voi atata treaba , mai revin , va puuuuuup



#209
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 15:52

Diana[pup] stai linistita.

Cristy din pacate am intrat doar pe primul filmulet.Si mi-a venit sa plang...eu o sa pun aici linkul pentru ca trebuie sa privim adevarul in fata,dar avertizez pe cine sunt mai slabe de inima sa nu se uite mai bine.Eu inca am un nod in gat. Ioana ramane la alegerea ta eventual cu o atentionare,cum spun si fetele,daca sa-l pui pe prima pagina a capitolelor noastre.Eu sunt pentru dar cum am spus.Cristy tot pentru.

http://www.youtube.c...y=endometriosis Si in nici un caz gravidutele nu au ce cauta acolo!



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#210
fireyes

fireyes

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.105 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 16:12

Dragele,

Pentru marker-ul CA, eu am facut la Medicover si rezultatul mi-a iesit in vreo 2 zile, fara sa cer regim de urgenta. dar cred ca acum se poate face mai pe oriunde in Bucuresti.
Dar doctorita mea imi zicea ca oricum nu e fantastic de relevant pentru endo si l-am facut mai mult ca sa fie si analiza asta bifata. Mie mi-a iesit oricum un rezultat OK, desi dr T mi-a zis ca e endo fara urma de dubiu (ca de altfel si ceilalti 3 dr de dinainte). si fara laparo, ca nu am ajuns la un nivel alarmant cu marimea chisturilor.
Asa ca, Diana, eu nu m-as inspaimanta mai mult decat e nevoie si sigur nici o alta grija suplimentara, ca si asa stresul e la cote maxime cand te stii cu asa ceva prin tine.

Cat despre painica integrala, asta da incercare. Eu am mai cautat si acum cateva luni cand ma mobilizasem sa tin dieta Montignac, care merge pe niste principii din astea sanatoase. In comert (pe la supermarket-uri gen Mega Image, G market, La Fourmi, etc.)se gasesc niste chestii de import, majoritatea destul de rele la gust (acre, cleioase sau scoarta de copac). Oricum, la gust nu prea seamana cu ce stim noi ca e painea. la gluten nu m-am uitat, dar sincer cred ca nu sunt prea OK, ca sunt tratate cu multe ca sa reziste luni de zile. Ce mai gasesti in comert la capit de paine neagra (secara, tarate, etc) oricum contin si faina alba in diverse proportii, diverse E-uri... Solutia ramane, cred eu, sa ti-o prepari singura si eu am mancat paine facuta de masinuta si e buna la gust si stii precis ce contine, cata vreme faina pe care o pui e sub control. si inteleg ca e si f comod... eu ma straduiesc oricum sa evit painea in general... ah si din ce stiu eu, masina de facut paine poate fi folosita la mai multe, inclusiv prajituri si cu ocazia asta poti sa papi si ceva mai de desert ok, ca pui tot faina din aia urata si niste fructe ceva, sa nu sarim calul cu zaharul:)
Deci cine se apuca de business (Cristy, sa ma ai in vizor:) poate face si ceva prajiturele, ca eu pap chiar daca nu arata frumos, ca la cofetarie[biz]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -