Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-20


229 raspunsuri la acest subiect

#181
Boo

Boo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.834 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:43

ufffff .. bine ! am uitat ! rabdarea nu e punctul meu forte [:D]

#182
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:47

Boo, ziceai de tine , tu nu ai vazut cum am luat-o eu razna in ultima vreme ???

io sunt regina nervilor, don't worry [bang]

Alexa, atunci o sa mananc numai chifla cu taratze [xx(]

uitati o intrebare care a pus-o o doamna lui TUTU si raspunsul, de pe site-ul lui cu http://reclama/intre...eline&cx=search

"In luna august am facut laparo cu dvs. si mi-a fost depistat un fibrom. Am facut tratament cu diphereline, iar pe 4 noiembrie am facut ultima injectie. V-am sunat sa va intreb cum procedez , raspunsul a fost sa astept primul ciclu. Nu vreau sa fiu pisaloaga si nici sa deranjez cu telefonul, la cat timp poate veni primul ciclu? pentru ca nu mai am rabdare si nu mai suport atata transpiratie ... Va multumesc !

Raspuns: ciclul va veni cand se vor metaboliza toate moleculele de diphereline. atunci va disparea si senzatia neplacuta, nici mai devreme, nici mai tarziu. vom face operatia DUPA menstruatie pt ca atata timp cat nu aveti menstruatie inseamna ca medicamentul inca mai lucreaza , ceea ce este benefic pentru mine ( fibromul continua sa fie deprivat de estrogen si scade in dimensiune) adica imi usureaza munca ... "

#183
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 12:52

'neata si de la mine!

Legat de Lilisor[pup][pup][pup] o sa va spun ceva.Ea stie exact cum suntem.Stie ca ii suntem prietene si singurul lucru bun pentru ea este sa fim noi.Poate cand nu va mai fi tot atat de proaspat va intra din nou,poate atunci vom putea sa-i smulgem un zambet.Pana atunci nu putem decat sa o asteptam langa noi si sa fim noi.Si sa ne rugam sa treaca toata perioada asta cat mai repede iar ea sa-si recapete puterile.[grup]

Ioana[pup] iti multumesc pentru promptitudine!Eu zic ca e bine sa strangem orice date relevante.O felicit pe prietena ta Sheritra si ii doresc sa se bucure de miraculul ei o suta de ani,sanatosi!Si BB-ica sa-i creasca mare si frumoasa si sa fie cuminte si sanatoasa!

Uta-ciun [pup]da poti primi rezultatul in aceeasi zi.Eu am facut la Bioclinica ca asta e la mine in oras mai rasarit.Spui ce vrei cum vrei.

Aerlilian felicitari pentru cei 9 anisori ai vostri(noi cand am facut 7 am zis ca suntem buni de mers la scoala[hot])!Sa fiti fericiti,sanatosi,sa va iubiti mult si sa fiti binecuvantati cu un copil![cheers]

Alexa Ioana[pup] eu la Kaufland am gasit paine din ovaz si paine neagra,dar acra.Daca te obisnuiesti cu ea este buna.Este feliata,patrata si umeda oarecum,de origine ceha sau ceva pe acolo.Putem face painici din ovaz.Cred ca la subiectul La bucatarie am gasit o reteta de biscuiti de ovaz.Si eu ma voi reapuca de regim,De fapt voi incerca sa imi schimb modul de viata practic.Asa ca te inteleg perfect.Durerea mea sunt dulciurile,pastele si carnea de porc.Plus sosul de soia si in general condimentele iuti.[mariaj]Sper ca n-am omis ceva[ups]Oricum legat de piane este bine sa mancam cat mai putina.Atentie la taratele de grau si secara!

[b]Diana [/b[pup]]eu sunt cu animalul[:D].Dar nu am pus pentru ca sunt in pijamale[:I]Eu nu motanul.Sa te distrezi deseara!

Fetelor sa nu neglijati ceea ce am pus sa vedem toate.Care nu sunteti in tema ca si mine.Este important sa intelegem ce analize ne trebuiesc facute nu doar in FIV ci pur si simplu pentru ca avem endometrioza si cum putem preveni nenorocirile ce decurg din ea.

Eu azi Z3 am facut FSH,LH,Estradiol,Testosteron,Factor reumatoid si Aslo.Azi voi afla cum stau cu rezerva "oualelor"[:D] si daca am suspiciune de PCOS.Doamne fere!Aaaa si glicemia a jeune.Ca trebuie sa compare cu glicemia provocata,pe care sper sa reusesc sa inving birocratia si sa mi-o fac.M-a costat aproape 2 miloane lei vechi.Pen'ce naiba mai platesc sanatatea,nu stiu![haibat] I-am spus la al meu ca si-a dus gaina sa o caute de oua![ups]

Mai vorbim si va doresc o zi minunata!

KISSES



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#184
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:02

Lucia,

vreau poza cu animalul [mariaj]

am facut si eu analizele astea , au iesit bune, le-am facut in iunie , dar unde ma uit pentru rezerva cu "oualelele " ??? help ...

doar prolactina a fost dubla, mi-a dat dr. matei tratamant o pastila pe zi , in 1 luna , de la valoare de 46 , a ajuns la valoarea de 17,07 , sub interval, si atunci m-am reparat cu prolactina .



#185
aerlilian

aerlilian

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.307 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:02

Diana,m-a luminat Boo.Ziceam de o poza de la Barcelona,spre amuzament evident...Cred ca toata lumea care ajunge in Parcul Guel face poza cu acea soparla de mozaic.Coincidenta era ca vazand poza facuta de Boo acolo si cea facuta de mine acolo,am constatat ca am pozat exact in aceiasi pozitie si eram imbracate aproape la fel.

#186
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:03

Panseluta[pup] eu ziceam ca fiind in Deutcheland poate poti sa faci niste sapaturi pe la farmacisti sau cineva pe domeniu.Bionorica este o firma producatoare de acolo de medicamente homeopate ce se gasesc in orice farmacie la voi si face minunatul produs Mastodynon,atat de cautat la noi si care ba apare ba dispare de la noi.Poate ai fi putut afla ce fel de remedii au ei exact pe endometrioza?Vezi ce diplamata mi-s?[hot]

Boo [pup] citeste chestia cu implantarea.Sunt niste lucruri pe care poate le stii,la inceput pare descurajator dar citind pana la sfarsit eu zic ca e de bine!Poate iti mai adaugi niste intrebari cand mergi la dr.

Gabita [pup]tu ce ai rezolvat?Cand iti intri in atributii sa ne chemi la ceai?[grup]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#187
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:04

Aerlilian , io zic de tine cu animalu , apare Lucia cu animalu , si io sunt in balamuc , IO ZIC CA NU SUNTEM NORMALEEEE

amandoua sa va prezentati cu pozele cu animale [hot]

#188
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:08

quote:
Originally posted by Boo

ufffff .. bine ! am uitat ! rabdarea nu e punctul meu forte [:D]



mie mi se spunea ieri ca ma leaga de calorifer sotu la a doua fiola

Boo , io cred ca pe tine te leaga de la prima fiola [:D]

haide bre ca nu vei pati nika, iti spun eu , crede-ma [il]

#189
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:12

Diana rezerva ovariana o afli din FSH care nu trebuie sa fie mare,peste valorile normale admise.Exact ce si cat iti voi spune azi dupa ce primesc analizele si ma documentez pe forum de la fete[:I].Probabil daca nu era in ordine la tine sarea in aer doctorita.[:D]Poze cu ticalosul meu nu pun si eu nu pun ca SUNT IN PIJAMALE!!!N-am chef sa faceti 'stou de mine[:D]



[si-eu]

nu mor caii cand vor cainii...

#190
unducthable

unducthable

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.174 mesaje

Postat 31 octombrie 2007 - 13:16

multumesc Lucia, o sa ma uit la FSH si io , si ai dreptate , nu a zis nimic doctora, dar suflu si in iaurtul ala VIU

da ce pijamale ai ?? de bebe ? sau transparente ???


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -