Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (8)


207 raspunsuri la acest subiect

#41
claudia_gafitza

claudia_gafitza
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:44

Sper sa ma primiti in casuta voastra iar daca nu..va respect decizia..



#42
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:47

Salutare fete,

 

Am un somn in mine... De-abia astept sa ajung acasa.

Pishkot, tetina de la biberon speciala pt a imita alaptatul la san nu au numai cei de la Avent. Ei sunt doar mai scumpi, mai au si altii. Eu personal am vazut la Tommee Tippee.

Nic, categoric fac cum vreau eu, a fost un accident sa deschid asa subiect cu mama-soacra, dar crede-ma ca de acum stiu cum sa procedez.

Multumesc Lullu  [flo2]

Va pup, mai vorbim  [flor]



#43
claudia_gafitza

claudia_gafitza
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:48

  • Intre timp am sa va spun cateva lucruri despre mine...am 36 de ani, am nascut prin cezariana iar acum am sa nasc la fel, optez pentru maternitate de stat..in caz ca bebele are probleme ( data trecut am stat 2 luni in spital..o luna pentru mentinere si o luna sa ia ea in greutate) e mai bine acolo, colocatarul din burtica pere-se este o ea..deci vom avea inca o fetita in familie..sunt fericita si sper ca totul o sa fie bine pana la final.


#44
claudia_gafitza

claudia_gafitza
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 14:01

Am vazut ca discuta despre shopping pentru bebe , patuturi si sticlute..hainute tot pe la 20 de saptamani am sa le fac..vreau sa am tot-tot cand ajung acasa..carucior il am de la fetita ce mare, sterilizatorul la fel, sticlutele le-am avut de la nuk din sticla iar patutul de data asta il vreau din lemn.



#45
claudia_gafitza

claudia_gafitza
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 14:07

Sper din tot sufletul sa nu va suparati pe mine si sa ma primiti in grupul vostru...va multumesc!



#46
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 14:16

Oana, va tin pumnii , sa scapati repejor si sa va recuperati si mai repede [:)]

 

Lulu, foarte amuzanta vecina ta. Cred ca este cea careia spuneai ca i ai mai cumparat floricele, nu ? Spor la curatenie, ai mare grija sa nu te fortezi. De maine vreau sa mai fac si eu cate ceva usor usor. Azi o sa mi treaca f repede seara ca la 18 ies de la job, iar la 19:40 am programare la clinica, sa repet ureoplasma, sa vedem daca mi mai iese infectia aceea.

 

Arwen, mercy de pont, acum am inteles de ce erau mai laudate tetinele de la avent. O sa mi cumpar si eu ptr inceput un biberon micut, de 150 ml sa fie acolo in casa, poate adorm sau nu s acasa si i da altcineva sa pape din el [:)]



#47
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 15:11

Buna burticute,

 

Am avut ceva de citit. Eu am avut niste zile mai ciudate, ba ma simt bine emotional ba imi vine sa ma cert cu toata lumea. Tot astept sa se termine sangerarile. Momentan mai e doar cate o picatura, max 2 pe zi. Joi voi face testul de sarcina si sper sa fie negativ (heh, nu credeam ca imi voi dori vreodata asa ceva)

 

Pishkotzel, de tine am retinut ca ai intrebat de perna. Eu una nu mi-am luat, in Bucuresti am perne mari facute de mamaia si la cat sunt eu de "mare" erau numai bune. In schimb perna de alaptat a fost ffff bine venita! Sta si bebe bine, nu ne rupem nici noi spatele, toata lumea e fericita. 

 

Am congelat si eu lapte; va recomand pt inceput cand nu papa mai mult de 30-50ml, recipientii de urina din farmacii, ieftini si isi fac treaba. :)

 

Arwen, e o adevarata placere sa iti admir pozele!

 

Aici a fost in weekend festival de mancare internationala, mirosea demential! Mi-am luat 2 rochite facute in India, fair trade, o combinatie de in, matase si bumbac (aici sunt peste tot produse fair trade), 75RON/rochita, merg si pt burtica mai incolo (hi hi [il] ) - material cu elastic in zona pieptului si apoi larguta, usor in clos. 

 

Aveti grija de voi, da? [flo] Sper sa mai pot intra mai pe seara. Va pupic!



#48
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 15:28

Eu vazusem perna asta si mi se parea utila si ptr acum si ptr mai tarziu cand o sa vina bebelinu. Of, ma abtin cu greu sa nu cumpar nimic acum, pana nu terminam cu pregatirile ptr cununie:(

 

http://pernegravide.ro/perna-bastonas/



#49
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 16:45

Lulu, uite ce am gasit eu pe un site, intamplator :)

 

http://www.mamialapt...ra-halat-509165



#50
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 17:53

Buna fetelor!

Eu sunt tare bucuroasa ca mi-a trimis mami 2 caserole de mititei, abia astept sa imi fac. O sa ii pun la cuptor pe functia Grill sa vad cum ies.

 

Arwen, spune ca ea si fa ca tine, ca altfel o sa ai tot discutii. Asa era pe vremea lor si nu se pot adapta.

Foarte frumos au inflorit lalelele alea cretze!

 

Pishkot, ma simt mai bine, multumesc [flo2] . Eu cred ca e utila perna de gravida, si eu vreau sa imi iau ca simt nevoia sa imi urc un picior pe ceva cand dorm. O sa iau una din aia umpluta cu bilute sa o folosesc si la alaptat.

Aici nu se recomanda atat de mult sterilizatul, spalat cu lichid de vase pt bebe si clatit cu apa rece.

 

Nic, sigur o sa ii faci o camera foarte frumoasa lui bebe! Si mie imi plac decoratiunile cu animalutze.

 

Claudia, bine ai venit si sarcina usoara! Sa iti traiasca fetita mare! [flo2]

 

Littlelulu, spor la curatenie! Si fa pauze lungi si dese, stii tu... cheia marilor succese [biz]  Mai ales pentru gravidutze. [:)]

 

Kytana  [hia] .

 

Eu spal hainutele care le primesc de la cineva si o sa spal inca o data cam cu o luna inainte sa vina bebe, atunci doar asa usor sa le improspatez. De calcat doar atunci o sa le calc.

 

Oana, asa model de body am luat

baby-body-long-sleeve-pink.jpg


Editat de daena, 07 aprilie 2014 - 17:55 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -