Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (847)


510 raspunsuri la acest subiect

#51
doina88

doina88

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 238 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:13

Neatza dragelor!
Doina, nu mi-am dat seama ca nu esti in lista, nici nu am verificat lista. Si oricum aveam nevoie de acordul tau sa te trec, nu puteam sa o faca asa din proprie initiativa, sunt fete care nu si-au facut cunoscuta dorinta de a fi trecute pe prima pagina si le respectam decizia [flo2] .
Eu mai intrebam din cand in cand daca mai e cineva care nu e pe prima pagina si doreste sa fie trecut, dar cum in ultima perioada am tot lipsit, cred ca am omis sa mai intreb.
Scrie-mi cateva randuri cu povestea ta sa o pun pe prima pagina, vezi cum avem noi acolo. Poti sa imi scrii aici sau imi dai PM si prima data cand ma loghez te trec in lista [flo2] .
Si mult spor cu ovulatia, poate te trec direct ca si gravidutza [soricel] .

Multumesc ella.Am 25 de ani,nici o sarcina,nici un avort.La 19 ani m-am operat de un chist de 12 cm.In urna cu 2 luni mi s-a descoperit inca un chist de6,5 cm,de data aceasta pe ovarul drept.Ovarul stang e curat de la operatie.Nu mai apar chisturi pe el.Am scapat si de cel de-al doilea chist prin tratament.Daca mai trebuie sa zic ceva imi spui.

#52
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:17

Neata Ella si hai la o cafeluta mica...
Or sa vina si fetele ca doar n-au zbughit toate in weekend...

Am venit ! Oricand e rost de o cafelutza de la o gravida nu zic pas. Nu se stie care e cafelutza norocoasa.



#53
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:19

Multumesc ella.Am 25 de ani,nici o sarcina,nici un avort.La 19 ani m-am operat de un chist de 12 cm.In urna cu 2 luni mi s-a descoperit inca un chist de6,5 cm,de data aceasta pe ovarul drept.Ovarul stang e curat de la operatie.Nu mai apar chisturi pe el.Am scapat si de cel de-al doilea chist prin tratament.Daca mai trebuie sa zic ceva imi spui.

Nu e ceva standard ce trebuie scris, fiecare isi face un mic istoric sa stim de unde am plecat si dupa cat atimp am reusit.

Eu trec exact ce vreti voi.

Daca vrei sa trec ce ai scris mai sus, imi notez si rezolv.



#54
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:28

Nu are treaba cu bebelitul, nu direct, dar ce pregatiti de papa zilele astea, ca eu is in pana de idei si nici pofta de mancare n-am?!

#55
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:33

[pk] [pk] [pk] Au venit si rezultatele la analizele de ieri: Hemoleucograma completa, Biochimie, Imunologie, Analize urina.
Mi-au dat mesaj sa merg sa le ridic azi.
Le citeste cel de acolo si-mi zice  " ESTI SANATOASA TUN'' [balcon] [balcon] [balcon]
Doamne ce saptamana frumoasa : Luni rezultat papanicolau si secretii - foarte bine; marti analiza listeria - negativ; azi rezultatele astea foarte bune... [balcon] [balcon] [balcon] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [pup] [colegi] [colegi] [colegi] [colegi] [colegi]
 


Editat de Mony1, 04 aprilie 2014 - 09:35 .


#56
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:35

Neatza fetelor!

 

Ella, felicitari pentru stilul de viata sanatos! Asa e, cel mai important e sa te simti bine, nu conteaza ce spune cantarul.

Si ca tot vorbeati de alimentatie, eu sunt mare fun condimente si mirodenii, sunt foarte multe care au tot felul de beneficii pentru sanatate. De exemplu turmenicul are multe calitati si la noi este aproape nelipsit. Imi plac foarte mult si coriandrul, busuiocul, scortisoara, nucsoara, vanilia (pe toate astea le cumpar intregi, nu pudra, le razui/rasnesc eu cand le folosesc)... Ardeii iuti au muuultea vitamina C si antioxidanti, pentru cine nu are probleme digestive din cauza lor, sunt minunati.

Imi mai fac uneori lapte de migdale in care pun si vanilie, miere, scortisoara, e un deliciu  [:)]

In rest nu pot sa spun ca mananc atat de sanatos pe cat as vrea, imi e greu sa renunt la dulciuri, deci uneori incerc sa inlocuiesc zaharul cu mierea (acolo unde nu e nevoie de preparare termica). Noi mai mancam din cand in cand si cartofi prajiti cu usturoi (mai ales sotul e dependent si nu prea am sanse sa il conving sa renunte [batcap] ), carne mai rar dar merge din cand in cand. Stiu ca lactatele sunt mai rele decat carnea, dar la alea e cel mai greu sa renunt, aproape orice merge ba cu o branzica, ba cu smantana/iaurt... 



#57
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:39

Elena, super bulinuta ai tu acolo!  [il]  De-abia astept sa aflam daca e bulinutza sau bulinel  [pk]

 

Iarina, noi zilele astea ne-am axat foarte mult pe verdeturile de sezon. Ba o ciorba cu loboda/stevie/spanac etc, ba o salata cu spanac, leurda si tot soiul de alte verdeturi, in care punem nelipsit si seminte de susan si chia. Ma gandeam sa fac in weekend o placinta tot asa cu verdeturi. O sa ne inverzim cu totul  [:D] . Alta varianta a r fi supa-crema de linte, noua ne place mult.



#58
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:41

Felicitari Mony!!! Deci bebe are toate sansele sa vina... bravo!!!

#59
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:45

Multumesc de idei Didi!
Si noua ne plac condimentele mult... nucsoara yami yami si oregano, busuioc, usturoi, marar verde, iar sotului chimen, pe care eu nu pot sa-l suport.

#60
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:45

Multumesc, Iarina! [colegi] [pup] [pup] [pup] [:X] [:X] [:X]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -