Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (847)


510 raspunsuri la acest subiect

#41
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 21:28

Sa dea d zeu sa va bucurati cat mai repede de ac minune , din tot sufletul meu va doresc! 



#42
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 21:31

 

Iarina [pup] [pup] hai ca stii este o vb"mult a fost putin a ramas" banuiesc ca nu e usor dar ce sa facem pt o minune mica merita tot efortul si sunt sigura ca vei uita toate neplacerile cand iti vei tine baietelu sanatos si voios  in brate si cand iti va zambi nici nu mai spun [il] ,

 

Sunt convinsa ca asa e... dar in plus e nerabdarea... abia astepti sa iasa... sa vezi ce ai pus acolo impreuna cu sotul... sa-l pupacesti sa-l mirosi, sa-l privesti.... si cine stie daca n-am sa-l mananc, tot pupandu-l... [soricel]  [soricel]  [soricel]



#43
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:09

Neatza dragelor!

Fetelor eu sunt aproape de ovulatie.Deocamdata test pozitiv nu am.Inca astept.Eu nu sunt trecuta pe listuta voastra,dar nu ma supar ca eu tot va scriu.Vreau si eu sa aud numai vesti bune cu doua liniute,slabe,pale,rosii,albastre oruce dar sa fie doua linii care vin insotite cu bobite.

Doina, nu mi-am dat seama ca nu esti in lista, nici nu am verificat lista. Si oricum aveam nevoie de acordul tau sa te trec, nu puteam sa o faca asa din proprie initiativa, sunt fete care nu si-au facut cunoscuta dorinta de a fi trecute pe prima pagina si le respectam decizia [flo2] .

Eu mai intrebam din cand in cand daca mai e cineva care nu e pe prima pagina si doreste sa fie trecut, dar cum in ultima perioada am tot lipsit, cred ca am omis sa mai intreb.

Scrie-mi cateva randuri cu povestea ta sa o pun pe prima pagina, vezi cum avem noi acolo. Poti sa imi scrii aici sau imi dai PM si prima data cand ma loghez te trec in lista [flo2] .

Si mult spor cu ovulatia, poate te trec direct ca si gravidutza [soricel] .



#44
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:12

Buna fetelor,

Multumim de capitol sa fie unul plin doar cu optimism si numai vesti bune [sap] [bicic] [flu] [fluturas] [flo]

Ella bine ai revenit [pup]  , felicitari pt dieta , mancare sanatoasa , poate o sa ne impartasesti si noua ceva retete, imi permit sa iti dau un sfat din postura unei care a slabit 10kg [ups]  , nu te cantarii, eu la inceput ma cantaream pe urma am renuntat (ma enervam cand vedeam ca am slabit de ex 500gr) [zirea]  si cam dupa 2 luni cand in sf m-am urcat pe cantar am avut parte de o supriza nemaipomenita [flirty]  , eu zic ca toate sunt de bun augur si acum bebe are sanse mai mari sa vine [bib]

Marja nu m-am cantarit deloc si nici nu intentionez sa o fac. De cand cu tiroida si cu kg in plus am evitat cantarul ca sa nu ma deprim, acum il evit pentru ca nu conteaza ce zice el ci ce vad eu in oglinda si cum simt hainele pe mine. Si pana la urma nu conteaza cate kg arata cantarul atata timp cat eu ma simt minunat si viata este din ce in ce mai frumoasa [il] .



#45
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:14

Felicitari, Ella, pentru tonusul de zile mari!

 

M-am gandit sa va povestesc si voua ce mai fac eu.

Nu prea bine in ultimul timp, si de aceea m-am hotarat sa merg pe alta directie.

Am aflat de la o prietena de un medic in Szeged la care ea a mers si s-a terminat cu bebe frumos. Am mers si eu cu toata hartogaria de analize facute in ultimii 2 ani si cu povestea intreaga.

Mariell, te pup. 

Imi pare rau ca a trebuit sa mergi la atatia dr pana sa afli problema care nu lasa sarcinile sa avanseze, dar tot raul spre bine. Acum ai aflat si curand o sa o rezolvi, iar cu ajutorul lui Dumnezeu foarte curand ne dai vestea buna.



#46
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:17

Buna fetili, 

va doresc un capitol cu poze ca asta pe care v am atasat o acum. Bebe este bine, creste avem 3,2 cm si dădea de zor din manute. Cred ca a vrut sa l salute pe tati, deoarece azi a fost prima lor întâlnire. 

Am fost de fapt sa citit de analize, cântărit si tensiune,,,,,dar d na dr a zis sa facem si o eco, ca sa stau linistita, pt ca i am spus ca mai am din cand in cand niște scurgeri maronii. De azi, opresc utrogestanul si continui doar cu vitaminele. 

Suntem sanatosi tun, analize f bune, am luat in greutate 2 kg pana acum. Următoarea eco, pe 18 Aprilie la 12 saptamani. Azi am fc 9 sapt si 6 zile, dupa eco.

va pupam!

Elena ce bobitza frumoasa ai tu acolo. Abia astept sa aflam ce este si sa o vedem cum creste mare la mami in burtica si in toamna sa facem cunostinta .

Sarcina usoara si multi pupici.



#47
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:18

Ella, bravo tie pentru regimul de viata. Sa te tot tina si sa aiba efecte si asupra taliei.

Floric te pup. Eu sunt sigura ca o sa aiba efect si asupra taliei, acest efect  [gravired]



#48
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:21

Buna seara doamne dragi

imi cer scuze pentru lipsa mea din ultimul timp, dar ne-am apucat de zugraveli si stiti cum e:) 

Despre noi...au venit uratii cu o saptamana intarziere, au si plecat uratii si ne gandim ce sa mai facem pe viitor. Ma gandeam sa cer (dar nu stiu daca exista o astfel de analize) o analiza a ovulelor. La discutia cu dr in urma fiv-ului nereusit, ne-a spus ca ovulele mele avea interiorul cenusiu..si as fii vrut sa fac o verificare a lor inainte de urmatorul fiv. Sa vdm daca a fost o intamplare, sau daca ovulele mele chiar sunt bolnave...

Pana una alta mai plantam o floricica, mai ne bucuram de vremea buna, asteptam sa vina iepurasul, poate ne aduce vesti bune:)

Elena, felicitari pentru bulinuta si sarcina usoara mai departe!

Mariell, incearca sa privesti toate experientele neplacute ca un pas inainte, ca o treapta in plus, ca sa-ti indeplinesti visul! Bucura-te ca ai ajuns la dr care ti-a descoperit problema si fii optimista si increzatoate!

Fetelor care urmati la testat, mult succes!

Va pup pe toate!!!

Raluca ma bucur sa vad ca esti optimista si ca te bucuri de primavara.

Cu ovulele nu stiu ce sa zic, dar eu nu cred ca este o problema, poate a fost o situatie punctuala.

Simt asa ca si de tine e aproape barza.



#49
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 08:22

Cam vorbesc singura pe aici, nu prea e treaba buna.

Daca nu apareti sa ma tineti de vorba sa stiti ca iar dispar ca magarul in ceata  [soricel] .



#50
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 04 aprilie 2014 - 09:11

Neata Ella si hai la o cafeluta mica...
Or sa vina si fetele ca doar n-au zbughit toate in weekend...


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -