Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Aspirante optimiste (847)


510 raspunsuri la acest subiect

#31
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 18:18

Buna fetili, 

va doresc un capitol cu poze ca asta pe care v am atasat o acum. Bebe este bine, creste avem 3,2 cm si dădea de zor din manute. Cred ca a vrut sa l salute pe tati, deoarece azi a fost prima lor întâlnire. 

Am fost de fapt sa citit de analize, cântărit si tensiune,,,,,dar d na dr a zis sa facem si o eco, ca sa stau linistita, pt ca i am spus ca mai am din cand in cand niște scurgeri maronii. De azi, opresc utrogestanul si continui doar cu vitaminele. 

Suntem sanatosi tun, analize f bune, am luat in greutate 2 kg pana acum. Următoarea eco, pe 18 Aprilie la 12 saptamani. Azi am fc 9 sapt si 6 zile, dupa eco.

va pupam!

Miniaturi atasate

  • image.jpg


#32
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 19:08

Mariell imi pare rau ca a trebuit sa vezi atatia medici, dar pe de alta parte imi pare bine ca ai dat de capatul problemei si stii de ce nu mergeau mai departe sarcinile... O sa fie bine si cat de curand se va lasa si la tine cu un bebe in burtica... [gravi]  [gravi]  [gravi]



#33
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 19:10

Elynko felicitari pentru mamaruta ta... ce repede trece timpul...acusica dublutest si acusica vezi si ce ascunde samburelul vostru intr piciorutze  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#34
mariell

mariell

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 216 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 20:33

Mariell imi pare rau ca a trebuit sa vezi atatia medici, dar pe de alta parte imi pare bine ca ai dat de capatul problemei si stii de ce nu mergeau mai departe sarcinile... O sa fie bine si cat de curand se va lasa si la tine cu un bebe in burtica... [gravi]  [gravi]  [gravi]

sa dea Dumnezeu, iarina!



#35
Floric

Floric

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.523 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 20:42

Ella, bravo tie pentru regimul de viata. Sa te tot tina si sa aiba efecte si asupra taliei.



#36
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 20:47

Elena felicitari [entru bulinutza ta!

mariell sa stii ca s-a si discutat odata pe forum despre sept ca o posibila cauza de avort; imi pare rau ca ai pierdut 3 sarcini, dar ma bucur ca ti-a indrumat Dumnezu pasii unde trebuie si sunt convinsa ca va veni si bebe; din pacate la noi majoritatea doctorilor ginecologi sunt motivati de bani si mai putin de binele pacientei; trb sa te duci mereu informat si cu intrebarile la tine ca sa afli si sa faci ceva pt tine;



#37
Elynko

Elynko

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 530 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 20:48

Merci iarina.

si tu cat de puțin mai ai,,,,la tine ce este?aveti grija de voi.

Elynko felicitari pentru mamaruta ta... ce repede trece timpul...acusica dublutest si acusica vezi si ce ascunde samburelul vostru intr piciorutze  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#38
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 21:09

Buna seara doamne dragi

imi cer scuze pentru lipsa mea din ultimul timp, dar ne-am apucat de zugraveli si stiti cum e:) 

Despre noi...au venit uratii cu o saptamana intarziere, au si plecat uratii si ne gandim ce sa mai facem pe viitor. Ma gandeam sa cer (dar nu stiu daca exista o astfel de analize) o analiza a ovulelor. La discutia cu dr in urma fiv-ului nereusit, ne-a spus ca ovulele mele avea interiorul cenusiu..si as fii vrut sa fac o verificare a lor inainte de urmatorul fiv. Sa vdm daca a fost o intamplare, sau daca ovulele mele chiar sunt bolnave...

Pana una alta mai plantam o floricica, mai ne bucuram de vremea buna, asteptam sa vina iepurasul, poate ne aduce vesti bune:)

Elena, felicitari pentru bulinuta si sarcina usoara mai departe!

Mariell, incearca sa privesti toate experientele neplacute ca un pas inainte, ca o treapta in plus, ca sa-ti indeplinesti visul! Bucura-te ca ai ajuns la dr care ti-a descoperit problema si fii optimista si increzatoate!

Fetelor care urmati la testat, mult succes!

Va pup pe toate!!!



#39
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 21:11

Noi avem baietel... e trecut si la semnatura...

 

Mai am putintel, dar abia astept sa treaca... ultima luna de sarcina e cea mai grea si nu neaparat din cauza antecedentelor, dar asa de greu de carat e burta... te misti greu si obosesti si gafai de la orice miscare marunta... chiar si intorsul de pe o parte pe alta in pat e cu dificultate... doare spatele, doare pubisul ca si cum m-as fi batut cu cineva... 

Si cand m-am cantarit luni aveam 11 kile luate, deci nici nu pot sa spun ca am luat foarte mult... dar burta e mare si tuguiata... 

 

Ma plang eu acum, dar o sa vedeti fiecare din voi, dragele mele aspirante, ca oricat de mare e bucuria sarcinii, tot ultima luna ramane cel mai greu de dus (nu pun la socoteala primul trimestru -pentru gravidele cu greturi maxime, ca eu n-am avut chiar asa...)



#40
marja91

marja91

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 21:23

Mariell imi pare rau [pup] ca a trebuit sa patimesti atatea pana sa afli problema , dar gandeste-te ca ai aflat problema o rezolvi si vine bebe, incet te apropii de acest moment [bib]

Raluca [pup]  spor la zugraveli si tin pumni poate iti aduce ceva frumos iepurasul [bib]

Floren [pup] tu ce mai faci , sper ca esti bine

Elena [pup] [pup] ce frumoasa e bulinuta ta [il] , felicitari pr rezultate si sarcina usoara pe mai departe si abia asteptam sa vedem ce e bulinuta ta minunata [il]

Iarina [pup] [pup] hai ca stii este o vb"mult a fost putin a ramas" banuiesc ca nu e usor dar ce sa facem pt o minune mica merita tot efortul si sunt sigura ca vei uita toate neplacerile cand iti vei tine baietelu sanatos si voios  in brate si cand iti va zambi nici nu mai spun [il] ,




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

  • Saptamana 25

    lili.95
    - Ieri, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -