Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 27 Felicitari Bubu!

gravidute ciresele mai sarcina

298 raspunsuri la acest subiect

#41
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:16

Delyn mie nu imi este frica de nimic numai de durerea de dupa nastere si vizitele rudelor. Mi se pare ca o sa imi para toate lucrurile mai greu de facut. Deja am hotarat sa nu anunt pe nimeni numai a doua zi daca ma simt in stare [batcap] . Si parintii ma agita, il vreau doar pe sot si pe bebel.

 

Felicitari Miky! Si mie imi este frica sa nu lovesc burtica, eu am probleme cu usile de la camere sau dulapuri sau orice unde credeam ca ma incadrez acum 1-2 saptamani si acum e mai mare burtica.



#42
Didi81

Didi81

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.472 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:24

Adriana, si eu am problema asta cu spatiile in care incapeam inainte, iar acum tind sa estimez prost cand trebuie sa ma strecor pe undeva  [soricel]



#43
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:29

Deci nu sunt singura care ramene prinsa intre usa si mobile, usa si tocul usii, ca eram convinsa ca incap [alcool]



#44
Ela30

Ela30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:40

Buna burtici vorbarete!

 

Felicitari Micky! Ce bine e ca tot vin vesti bune :)

 

Sherry concediu si odihna placute!

 

Si eu am facut doar dus in sarcina. Din ce stiu baia la cada e clar de evitat in ultima luna, mai bine decat sa apara consecinte nedorite.

 

Succes azi la eco Mish!


Editat de Ela30, 03 aprilie 2014 - 15:02 .


#45
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:50

Buna burtici!!!

 

Miky, te-am trecut pe lista!

Fetelor, cand vreti sa facem intalnirea? Voi cum stati cu serviciul, sunteti in concediu? Mie mi-ar fi placut sa iesim la o terasa ziua cand este cald, poate prindem o zi mai calda pana la Paste. Ca dupa se cam deschide sezonul de bebei la noi!

 

Si eu tot dusuri am facut in sarcina, la inceput mi-a fost frica sa fac baie si apoi m-am obisnuit asa. Dar dusurile le fac asa de lungi si practic fac sauna in baie. Eu eram obisnuita cu sauna si imi lipseste incredibil de tare. As avea chef si de o baie, dar mai asteptam. Mai ales acum in ultima luna e periculos.



#46
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 13:55

Si eu am probleme cu noile dimensiuni. Mi s-a intamplat sa ma urc pe partea cealalta in masina pentru ca nu aveam suficient loc. De atunci le spun celor de la parcarile cu plata sa fie atenti sa nu lase pe cineva sa parcheze prea aproape. Bine totusi ca s-a intamplat doar o data asta si am avut loc pe partea cealalta, ca altfel ma plimbam mult si bine prin jurul masinii.

Si mi se mai intampla sa uit de burta si ma apropii de aragaz cand incalzesc ceva. Si cand pun mana pe burta vad ca e foarte calda [batcap]  [batcap] [batcap]  



#47
Ramoon

Ramoon

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 523 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 14:39

Si eu m-am lovit la burtica din cauza ca nu mai apreciez bine... m-am intins sa sterg usa desupra si am intrat cu burta in clanta... imi facusem o dunga rosie dar nu m-a durut...
O sa ne invete instinctul ce si cum cu bebe, la mine asa a fost,doar ca acum am uitat au trecut 7 ani juma... eu ma refeream la ce hainute sa cumpar sa nu fie prea groase/subtiri pt timpul ala...

#48
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 14:42

Eu am facut baie de cand am scris, si am avut ceva dureri tare ciudate de burta. Si burtica  cam tare. Copilul era treaz, dar nu cred ca ea lovea, ca ma intepa cumva, parca imi trecea un cutit prin burta. Dupa vreo jumate de ora dupa baie au trecut. Deci mai fac baie doar cand e copt bebeloiu.

 

Ce dragut ca va intalniti. Sa va ganditi si la celelalte burtoase. Cred ca e fain sa vezi asa un grup de gravidute .



#49
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 14:49

Buna fetelor! Zi frumoasa tuturor!

 

Sherry, as veni la intalnire, dar eu nu ma mai deplasez, cel mult la magazinele de vis-a-vis....sau cu sotul rapid la cumparaturi. 

 

Eu baie in cada nu fac niciodata si ma spal de fel doar cu apa calduta. Asa ca nu mi-a fost greu...

 

Referitor la hainute, la cursul de puericultura ne-au spus ca ptr inceput sa luam doar body sau salopete cu capse in fata, de sus pana jos. Cand ne mai obisnuim cu bebe si mai creste putin, o sa ii luam si hainute care se bga pe cap, etc. Si mi s-a parut ok observatia, asa ca doar asa ceva am :) Am facut si exercitii cu pampers, hainute, nu mi s-a parut greu. Ne-au aratat cat de strans sa fie pampersul, diferit la fetite si baietei. F ok cursul, tinut cu maxim 5 cupluri, puteai sa intrebi orice.



#50
tigercat

tigercat

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 17:53

salutare fetelor! am fost si noi la dr.maine facem 33 sapt.,bebe are 2 kg, cu 2 sapt.mai mare,totul ok.imi tot spune dr.sa pap de 5 ori pe zi,cate putin,nu de 3 ori ca ma fac cat casa.si io exact de 3 ori mananc pe zi,dar nush cum ca nu ma pot opri pana nu-s full...si exact aici gresesc...nush cum sa-mi pun frana.si sa beau minim 2l juma de lichide.s-a distrat de mine dr.ca am intrebat de pastile de tantari....ma gandeam ca-s toxice...



Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -