Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 27 Felicitari Bubu!

gravidute ciresele mai sarcina

298 raspunsuri la acest subiect

#291
teodora74

teodora74

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 291 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 18:06

Mulțumesc pentru încurajări, fetelor.
Eu ştiu că anticorpii apar la a 2-a sarcină şi că la prima nu sînt probleme.Dar mai bine întrebați, să fiți sigure.
Uleiul de cocos se pune 2 min. într-un vas ( ceva) cu apă caldă bine, și el revine la starea lichidă şi este uşor de folosit.

#292
sill

sill

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.275 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 18:10

Irva , capul sus o sa fie bine ....trebuie doar sa ne gandim ca in sfarsit o sa vedem minunile ...

Eu am consult preanestezic sap viitoare , eu aleg anestezia clar ca stiu cum este fara ....doar poate sa fie totul asa repede si sa nu iti dai seama ca deja se intampla ..sa nu mai fie timp ....

Chiar daca o sa fie greu ca o iau de langa , o sa vezi ca este nevoie sa te odihnesti ..ca acasa o sa stai doar tu cu ea ....eu zic ca este mai bine asa ....acum depinde si de fiecare cum se simpte...



#293
delyn

delyn

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 405 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 18:14

Irva mi se pare foarte ok cum te-ai hotarat cu planul de nastere:) si eu am zis la fel ca o sa vad cum ma simt si daca o nu o sa rezist o sa fac epidurala, oricum se face la o dilatatie mai mare am inteles si pana atunci vedem cum suportam contractiile si luam in calcul ca vor fi din ce in ce mai puternice.



#294
mishutza

mishutza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.076 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 18:21

Irva, suna bine tare planul de nastere. Identic cu al meu aproape. Sa ne iasa la amandoua! Tati o sa poata sta cu voi?

Pe mine azi chiar ma facea sa rad doctorul. Eu vreau aia aia, el dadea din umeri, clar se ppate. Ce o fi zis, oricum nu ne vedem probabil la nastere, vezi tu ce tratezi cu moasele, alea oricum sunt tot pe ideea asta de natural si lasat natura in pace.

 

Noua ne- au spus doar cat facem dus sau plecam din camera sa ducem musai bebelusul la ele, sa nu il lasam nesupraveheat. Vom vedea acum cat sunt in stare sa ma ocup de ea.

 

Pt fundul lui bebe eu voi folosi unt de cocos. Mai am crema de la weleda cu galbenele pt rani la fund. Sper sa ii priasca una din ele, daca nu o sa mai incerc ulei de migdale sau alte unturi. Sper sa nu fie nevoie sa ajung la chestii din comert, sa putem folosi chestii cat mai naturale si nechimice.



#295
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 18:55

Fetele, asta e detergentul de la BebeTei? https://comenzi.farm...endly-p10038930

 

De unde va achizitionati untul de cocos?

 

Lorena bravo  pt lipsa anticorpi!

Irva, suna bine planul!



#296
Ela30

Ela30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 82 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 19:14

Sherry, eu acest detergent l-am luat de la bebe tei

http://www.bebelusul...ii.php?cod=FO01

nu il gasesc pe site-ul lor acum insa il aveau in stoc sambata si era chiar o promotie, asa ca a fost 34 lei.

 

Irva, intr-adevar suna bine planul tau. Unde vei naste? Eu o sa vreau epidurala dar in doza cat mai mica posibil si la dilatatie cat mai mare posibil. Si doar daca simt ca e cazul sa mai marim doza...o sa vad ce zice si medicul anestezist.


Editat de Ela30, 08 aprilie 2014 - 19:15 .


#297
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 19:27

Iar aceleasi dureri de sale.. si ceva disconfort la burta. Am luat no spa. Acum sa vedem se opresc sau nu.



#298
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 20:20

Delyn, clar de luat in calcul cresterea in intensitate a durerii!!!! Chiar imi povestea cineva astazi ca a intrebat-o dr daca vrea epidurala si ea a refuzat pentru ca a zis ca e deja la jumatatea travaliului, insa nu stia ca prima jumatate era mai usoara :)))

 

Mish, tati o sa stea cu noi si dupa ce nasc poate sa mearga cu bebelusca sa o supravegheze, sau poate sa ramana cu mine. Aici nu stiu cum o sa fie mai bine. Vedem atunci cum simtim.

 

Sherry, si eu am luat acelasi detergent ca Ela.

 

Ela, la Regina Maria nasc si voi cere doza cat mai mica daca o sa fie cazul. In ceea ce priveste dilatatia trebuie sa fie un echilibru. Daca se face prea devreme intervine in desfasurarea normala a travaliului si poate sa il prelungeasca sau sa-l opreasca, daca se face prea tarziu nu prea mai are rost, zic eu, si exista riscul ca atunci cand ai cel mai mult nevoie sa simti travaliul sa nu o faci. Adica si asta are efect mai puternic la inceput si usor, usor se duce.



#299
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 20:35

Capitol nou!!!





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -