Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase, cap 94


196 raspunsuri la acest subiect

#21
gabyv

gabyv

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.804 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 21:07

Ok, trimite-mi pe PM adresa ta de email si iti trimit documentul si iti si explic cum merge treaba. 

Gabyv [flo] , da, te rog. Daca vrei iti trimit adresa mea de mail, daca nu iti permite sistemul altfel.

Imi spui.

Multumesc.



#22
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 09:30

Micaela multumesc, o sa ma interesez si eu de la fosta colega, daca mai e activa, de preturi, de curiozitate

samira [flor] am sarit cu gura pe tine pt ca stiu de la mama ce inseamna un acid uric crescut. la ea din cauza functiei hepatice proaste incepusera sa cedeze si rinichii si de acolo cresterea de acid uric. Doamne fereste, nu e cazul la tine de ce a avut ea, dar o verificare mai amanuntita a rinichilor si ficatului nu strica, mai ales ca noi bagam fel de fel in noi, pe toate partile. Cretinina si uree ai facut serice sau si urinare ? Ca pt rinichi cred ca pe alea urinare trebuie sa le verifici.

Ieri am fost in z1, dar tot am iesit cu  [bicic]  [pk] 

O saptamana frumoasa ! 



#23
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 10:01

fete  [hia]  [flo2]

 

facui analizele.schimbai laboratoru si nu stiam ca hormonii nu ii lucreaza in orasu vecin,ci ii trimit la bucuresti [alcool] la un laborator numit Todi.

 

fetele,mai ales cele din bucuresti,imi puteti spune daca stiti ceva de acest laborator?

 

doar TSH si colesterolul il lucreaza aici.restu tre sa astept o saptamana dupa rezultat [fri] .sper ca facui o alegere buna si lucreaza bine analizele.

 

va multumesc pt raspunsuri  [flo2]



#24
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 16:03

qiao...serice au fost analizele ca urina n-am dat.

 

velvet...eu nu am auzit de acest laborator in Bucuresti.

 

pup gasca

[flo2]



#25
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 16:23

samira hai ca te-am "rezolvat", ai acidul ala crescut de la efortul fizic intens. nu pot sa spun tot mecanismul din spatele agitatiei mele pe tema asta, dar gata, ma potolesc cu el, promit [soricel]

velvet nici eu nu am auzit de ei



#26
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 17:20

Salutare fetele,

velvet nu am auzit de lab asta...

Sami  asta cu paru e si la mine acum chiar ajunge pana aproape de brau, bine nu se vede ca e creti si imi vine sa-l tai e asa de greu...si plus ca fac niste cojite , si de curand am aflat ca de la atopie le fac si ca nu e matreata(eu n-am parul gras)...acum mi-am luat de la bioderma gel de spalare pt atopici si cred ca-l voi folosi si in cap , ca astia de farmacie nu aveau si sampoane pt atopici

vineri am fost la un congres de dermato si am acumulat info noi, de exemplu la noi in tara exista risc mai mare decat in Fr de exemplu de arsuri solare si chiar cancer de piele, de aceea trebuie sa ne dam cu spf 50 toti...avem stratul de ozon rarefiat din cauza Cernobalului

Qiao ma bucur ca esti activa si iesi afara, eu am niste stari cam ciudate...evit filme lacrimogene si emisiuni de genu...sunt cam sensibiloasa in perioada asta...

ce sa mai in rest sunt ok , incep sa ma simt bine , fara dureri de cap de vineri, ma mai supara gemenii care va saluta si apropo o fina le-a dat si nume ala mic e bestiuta si ala mare e monstrulet...off abia astept sa-i scot [viki]

va puuup si sa auzim numai de bine



#27
MeAlex

MeAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.077 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 18:09

Hello, hello babutelor!

Va citesc si va trimit un gand bun!

Velvet, o mai stii pe Lorena? Ea a lucrat la Todi Bucuresti, se lucreaza corect. Gaby o stie sigur.

Noi suntem ok, ba profitam de caldura, ba ne zgribulim. Sunt alaturi de cele care urmeaza sa faca proceduri, tin pumnii!

Sunt pe fuga, incerc sa scriu mai des.

In rest, [flor] & va pup cu drag!



#28
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 18:24

Am primit documentele pe mail de dr Rudy Campo  ,incep tratam cu DECAPEPTIL,nu diferelin .....dupa cum a pronuntat eu l-am incurcat cu diferelin .Stiti ceva de aceste injecti?



#29
_Micaela_

_Micaela_

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.969 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 18:53

Bebelu nu am avut timp nici sa respir azi , incerc sa le scanez cat mai repede si ti le trimit dc imi dai o adresa de mail.

Eu mi-am tuns pleata azi, nu mai facea fata peria rotativa si mi-e f bine cu el asa mai scurt pana sub umeri. De obicei ma tund de Paste si de Craciun :-))) .

Xdidi si eu fac cojite si am pielea capului f uscata, mi-e f bine cand imi fac masti cu ulei dar pt ca-mi scot vopseaua de pe par nu le fac f des. Cum e samponul ala atopic?? Cum ii spune?

Editat de _Micaela_, 31 martie 2014 - 18:57 .


#30
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 19:44

sami,Qiao,didi multumesc  [flo2]

 

alex multumesc  [pup] sper sa am rezultatul exact.chiar conteaza.tu ce mai faci?




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Astăzi, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -