Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (7)


204 raspunsuri la acest subiect

#11
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 13:36

Yupii, am scapat de infectia urinara!!! Acum plantez niste trandafiri la mami in curte, niste capsuni si niste zmeura. Va pup, dragutelor, aveti grija de voi!

#12
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 15:16

Kytana, multumim pentru casuta noua.
Tuka, Adriana, felicitari pt baietel, respectiv fetita, sa creasca mari si sa stea in burtici pana la termen!
Nic, Pishcotel, si mie mie somn rau, rau..... din fericire azi sunt libera, asa ca nu conteaza.
Pishcotel, e de la hormonii de sarcina, nu iti face probleme :) . Oricum, sa stapaniti sanatosi noul dressing.
Lulu, esti foarte tare, felicitari ca ai scapat repejor de infectie. Si spor la gradinarit :)
Va pup fetelor si va doresc un week-end minunat, cu mult soare!

#13
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 15:38

Of ma fetelor, eu am mai citit pe la mamici de iunie... Ati vazut ce a patit o mamica de acolo? A pierdut sarcina la 34 de saptamani parca.. E atat de dureros si te simti atat de neputincios cand vine vorba de asa ceva..

#14
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 15:59

Am citit eu la topicul Durerea pierderii unei sarcini.... cumplit!



#15
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 18:28

Fetelor nu mai cititi pe la alte topicuri ca va intristati ,eu una sunt f sensibila si influentabila la povestile astea iar ultima poveste cu pierdea unei sarcini la 5 luni pe care am auzit-o in urma cu 2 saptamani m-a trimis direct la spital pt ca aveam senzatia ca am toate simptomele de pierdere de lichid pe care le-a avut mamica care mi-a pov,nush poate voi sunteti altfel insa eu din cauza sarcinii traiesc asa niste emotii,nervi si de toate cele de nu-mi vine sa cred...
Acum am ajuns in stadiul in care ma enerveaza maxim sotiorul si asta fara sa faca mare lucru saracul ...offf ce sa fac...o sa scap la un moment dat :)))
Astazi am facut si euvsfestanie la casa si am intrebat preotul daca trebuie sa tin post in cz in care vreau sa ma impartasesc iar recomandarea lui a fost sa incerc sa tin 3 zile de post inainte de impartasit :) asa ca o sa merg inainte de sapt mare la biserica sa fac si treaba asta.
Fetelor a mai simtit cineva miscarile bebelusului? Pufulina mea e tare zvapaiata,ieri dimineata juca tontoroiul in burta mea,si-a schimbat pozitia de pe stanga pe dreapta si s-a asezat asa de "bine" ca am bagat 2 no-spa peste zi:)))

#16
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 28 martie 2014 - 21:57

Alina, ce Pufulina sugubata aveti voi acolo in burtica!

 

Astazi mi s-a intamplat ceva, nu stiu ce, dar m-am hotarat dupa controlul de joia viitoare de la spital sa imi cumpar vitamine prenatale si sa revin la o dieta sanatoasa + sa ma apuc de alergat si dupa prima menstra sa incercam iarasi. Nu stiu daca ma va tine gandul asta, dar momentan simt o raza de speranta. 

 

Va las un ceai de merisor si bucatele de ananas proaspat. [flo]



#17
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 07:59

Buna dimineata. Kytana , mi ai inseninat ziua, ma bucur mult de tot sa aud ca ai astfel de ganduri. Sa dea Doamne Doamne sa te ajute si de acum inainte si in sufletul tau sa se mentina o oaza de speranta cat de mica.

Eu aseara am fost la dr de familie in sfarsit sa mi iau adeverinta , sa anunt la job sarcina, apoi la epiat, apoi, la ikeaaaa... eu am o slabiciune ptr chiftelutele suedeze de acolo si prajitura almond. Evident ca ne am oprit intai sus la restaurant, am mancat, apoi am mers si am mai cumparat organizatoare ptr dressing. Aseara am bagat o parte din haine in sifonier, dar ne am oprit ca ma durea pe mine spatele si pe al meu nu l las sa le aseze singur ca nu mi place ce face:)):))



#18
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 08:00

Acum, la 9:30 o sa merg la medic, la control sa vedem ce mi mai spune si ce face beblinu., poate ne spune si noua ce e. Eu i am dat sa pape mult aseara, de toate , poate astazi sta si el "cracit" la efografie, sa vad si eu ce ascunde el acolo:))



#19
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 09:34

Buna dimineata !

Pe mine m-a chinuit groaznic o masea, 2 zile m-a tot durut desi nu arata sa aiba nici o carie. Este prima data cand ma doare vreun dinte, n-am crezut ca poate exista asa o durere atroce. Am rezistat si am luat doar 2 calmante, de azi noapte vad ca a scazut in intensitate si sper sa treaca de tot.

 

Pishkot, iti doresc sa stea bebe sa poata sa vada dr ce ascunde! Si sa primiti doar vesti bune!

 

Kytana, ma bucur ca vrei sa incerci din nou. Sincer, cred ca e cel mai bine. Am vazut atatea cazuri cand a doua sarcina a venit imediat si totul a fost ok, bebe sanatos si parintii fericiti. [pup]

 

Alina, esti o fericita ca o simti pe bebelusa. Eu tot pandesc dar inca nu am simtit nimic concret. Insa a inceput sa creasca si la mine burtica, sper sa prinda bebe puteri si sa-mi dea si mie cate-un piciorus [:D] .

 

Lulu, ce bine ca ai scapat de infectia urinara!

 

Crisa [flo2] .

 

Va doresc un weekend frumos fetelor! Eu nu mi-am facut nici un plan, daca nu mai revine durerea de masea ma declar cea mai fericita. [:)]



#20
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 29 martie 2014 - 10:21

Un ceiut aburind pt burticile adormite, se primeste? Ofer si rondele de orez glazurate cu ciocolata neagra, doar 45kcal bucatica, hi hi.

 

Doamne ajuta Pishkotzel sa vii cu vesti de la extraordinar de bine, in sus! Imi plac orgaizatoarele de dressing de la Ikea, am luat si noi pt aici cand ne-am mutat. Englezii au un stil mai interesant de a face apartamentele: sunt f mici, chiar comparativ cu apartamentele din Bucuresti  (un apt cu 2 camere din Buc e la fel de mare cat unul cu 3 camere aici), nu au spatii de depozitat si au dressingurile construite in perete. Dar, nu ne plangem, e frumos, liniste, nu mai stiu cum e sa auzi un claxon de masina, soferii se opresc si iti fac semn sa treci. O sa imi lipseasca oraselul asta micut! Deci Pishkotzel, sa ne scrii repede, repede!

 

Fetelor, inca dormiti? Haideti, trezirea, e weekend, timp de miros de cafeluta (doar miros, da?) lenevit si apoi mers prin parcuri daca va permite vremea!

 

Va pup!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -