Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


233 raspunsuri la acest subiect

#81
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 07:10

Hello girls,

ce mult ati scris, îmi place....

Anca, mă bucur ca sunteti mai bine, sa va faceti bine de tot rapid.

Bob - ce draguta e bobocica.
CU căzăturile, ce sa zic....eu sunt cea panicata care l-as tine legat de mine, desi as vrea sa am un baiat curajos. De fapt este f curajos si mie îmi sta inima in loc....la topogan se urca singur si se da si pe burta si in fundic. Pe cel înalt in spirala i-am spus ca doar cu tata are voie ca mie îmi e frica. La bazin coboară singur scările pana ii ajunge apa la gurita si atunci se opreste.

Oana - Sophia doarme de la 19.30 ??? Pana la ce ora? Doarme si la prânz?

Gabi - felicitări pt salt. Andrei e interesat doar de papucii tatălui sau, se incalta zilnic si umbla prin casa.

#82
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 07:19

Am trims ca nu vreau sa mai pierd ca si ieri mesajul.

Mirabela - esti norocoasa ca papa piciul si cere mâncare. Andrei mananca f bine dar nu cere niciodată nimic in afara de seminte. Noi putem manca orice ca nu doreste, iar la masa nu are stare daca nu ne jucam sau mai nou cere filmulețe cu el.

Ai voştri stau la masa si papa fara entertainment?

Andrei nu plânge după noi niciodată. Dar e obişnuit cu bunicii de când s-a,născut. Bunicii sunt atât de topiti după el ca vin zilnic in,parc la,joaca. Daca nu apar sta si ii striga.
Va las ca s-a trezit. Continuam la somnul de prânz.

#83
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 07:30

neata mamici!
eu ce sa va zic? david mi iar cu diaree :( si abia in februarie am avut internare cu acel urat episod ce a durat peste 2 saptamani..
suntem pe regim, tratament cu probiotice si eridiarom si lp delactozat..am dus si probe de scaun..
din cauza ca se repeta asa des, la analize nu ies virusi sau bacterii, nu prea ia in greutate ne suspecteaza de boala celiaca data de intoleranta la gluten..avem bilet de trimitere pentru o serie de analize si investigatii...daca astea ar arata asa ceva, pentru un diagnostic sigur se face biopsie de intestin de care mi groaza de mor...
colac peste pupaza, desi ma asteptam, are si o iritatie saracul de abia umbla..
revin cu noutati cand le am..
pupici

#84
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 07:49

Am revenit, deci am mare noroc ca nu plânge după noi, ba mai mult abia așteaptă sa meargă la bunici pt ca acolo are voie sa li se urce si in cap daca vrea.
Nici eu i-am zis niciodată ca îl dau la cineva, sau ca îl las singur sau minuni de genul asta. Nici eu nu am fost crescută asa. Mie nu mu s-a,spus niciodată daca nu faci aia.....patesti ceva...Eu am,fost crescută asa: daca doresti ceva muncesti pt asta.Exemplu: Vrei la film in weekend atunci faci in plus 40 probleme de mate si fizica. La,mine a,funcționat.....voi încerca si eu sa îl stimulez cumva. Acum e,mic si doar ii explic de ce facem ce facem. De ex seara daca e obosit nu are chef de spălat pe dinti si ii tot zic ca daca nu ne spălăm ne,vor durea dintii, vom merge la,dentist unde ne va durea si mai tare, dar daca ne spălăm mergem doar in vizita la,dentist. Sta cu gura deschisa si asculta fascinat si mă lasa sa îl spăl.

#85
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 08:19

Buna dimi
cam rusinati asa scriem din nou dupa vreo 2 luni dar cu cititul nu am ratat nimic
kytana pupici grasani eu una m-as gandi in primul rand ca probabil zmeurica avea o problema si e mai bine asa, si doi ca esti foarte tanara si sigur nu va fi problema sa mai ai o zmeurica
Gabi tinem pumnii cu drag la intarcat si bebe 2!
Bob ma bucur mult ca scrii iar si pentru bebe 2!
Simonelia sunt 1000% cu tine si eu as fi facut la fel. nu am pierdut sarcini si nici nu am intrerupt eu vreuna (am preferat a fac copil la 23 ani in loc sa intrerup) dar nu as fi ezitat nici o secunda daca descopeream o problema. Pupam si tin pumnii la urmatoarea incercare

#86
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 08:25

Corinuka of of of cate ghinioane speram sa nu fie celiaca. Daca cumva veniti la Bucu pt investigatii te rog da un semn poate putem ajuta

Cu mesele nu mai insist dar repet totusi scurt ca nu cred ca e bine sa le dati 7 mese si gustari. Am dat in trecut link etc ca ar trebui sa fie 5. Nu are cum sa li se faca foame si stomacul si intestinele lor mereu lucreaza. Mai mult acum cercetarile zic ca stilul asta nu se mai recomanda nici la cure erau unele cu 6 7 mese micute pt ca creste f mult risc de cancer la colon. Cred de altfel ca toate doamnele cu 7 mese numarand si laptele nu prea sunt incantate de cum mananca copiii... incrcati macar o sapt cu 5 parerea mea pls nu va suparati

#87
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 08:32

La bilant de 6 luni Matei are 87 cm 14 kg si 49.5 cm PC

imediat dupa a luat un adenovirus care ne-a chinuit rau 2 sapt, a slabit vreo 600g, a fost groaznic, abia de vineri suntem cat de cat ok cel mai rau e ca e praf cu somnul el care dormea f bine ca ii ies si 4 masele deodata 3 au spart 1 aproape, in rest tot cu 6 incisivi suntem si atat

E si el mare amator de muzica si dansator, zice oldei sa ceara melodia favorita unde zic mereu all day (sak noel - loca people) si in top mai sunt kiesza - hideaway si pharell w - happy

#88
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 08:38

Erau discutii cu ce fac si cata rabdare au
la Matei conteaza momentul dimi e foarte activ si e ca sfredelusul si prefera chestii mai fizice cu catarat etc dar spre pranz incepe sa se uite la carti etc ii plac mult cartile mor de placere deja are pagini favorite unde ii plac lui desenele si trebuie sa ii povestesti acolo
a inceput sa construiasca duplo si mai are un soi cu niste tepisori de la imaginarium care se onstruieste usor si ii place
la parc si el se da singur pe topogan mare etc si trebuie sa fim super atenti ca se catara oriunde
nuvimi place ca a jnceput sa ne plezneasca cand nu ii convine ceva desi in casa nu a vazut, eu nu l-am invatat nici cu dam nana la masa ca ne-a lovit, nu ne uitam la TV etc dar uite ca jnstinctul de bataie e acolo :(

#89
Anamaria_12

Anamaria_12

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 200 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 08:46

Cu vorbit mult in urma fata de sora-sa dar a inceput sa repete mai multe cuvinte dupa noi. Vocabular curent insa max 20 cuvinte si incaa cateva onomatopee gen brrrr pt masina

Cu ceaa mare ne-am mai linistit cu rebeliunea de adolescenta slava Domnului ca eram stresata rau...

Eu am fost in perioada de lucrat 12-14 ore pe zi ultimele 3 luni, dupa Paste ma linistesc, am mare noroc ca sotul sta cu Matei dupa 18,30 si se descurca si inteleg super bine

Pup din nou cu drag maxim pe toata lumea mai ales pe doamnele si boboceii pe care nu i-am nominalizat la inceput!!!

#90
tzitziri

tzitziri

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.911 mesaje

Postat 10 aprilie 2014 - 09:27

Corina, sanatate multa! Sper sa nu se confirme suspiciunea de diagnostic!

La David la odisee e o mamica al carui baietel a fost diagnostica cu boala celiaca. Si evitau alimentele cu gluten si le era bine.Oricum sper sa nu fie cazul la voi.

 

 

Norma, in timpul saptamanii Sophia doarme la gradi de pe la 1 la 3. Se culca seara la 8-8.30-9 si se trezeste dimineata pe la 6.30-7.

In weekend se trezeste la 6.30-7, se culca pe la 10.30-11 (de obicei o prinde somnul in masina cand venim de la cumparaturile saptamanale) si dupa aia se culca la 7.30 seara. Pentru ca are doar somnul ala de dinainte de pranz. Se trezeste la fel, la 6.30-7 dimineata.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -