Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


233 raspunsuri la acest subiect

#21
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:34

Corina SUUUUUPER!!!!! Cred ca ești mulțumită si asta sper sa te ajute până ajungi la greutatea dorită. Succes.

#22
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 14:50

Buna mamicute,

 

Felicitari pentru Iustinul cel mare!

 

Ancuta, eu am mai auzit de dinti in plus si stiu ca daca cresc unde trebuie si nu deranjeaza, nu va fi nicio problema. Mai complicat era daca cresteau in cerul gurii... Bafta la ortodont!

 

Corinuka, wow, felicitari pentru pierdera in greutate! Aici iti dau unda verde dupa prima menstra. Am citit multe cazuri pe net despre baby rainbow (un copilas obtinut dupa o pierdere de sarcina) si majoritatea au ramas in prima luna de dupa; citeam un studiu cum ca esti chiar mai fertila in perioada de dupa, nu se stie de ce.

 

Sa aveti o duminica insorita si frumoasa!



#23
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:11

Hello, hello

Corina, felicitari! Wow, ce ai slabit! Tine-o tot asa. Mi-am luat si eu un abonament la sala. Ieri a fost prima zi. Luni si marti sunt la Cj, asa ca de miercuri mai ajung. Am dat banii, ca sa fiu sigura ca ma duc :)))

Anca, eu am avut o colega de generala cu un incisiv in plus, in partea de sus. Na, ce sa zic, se vedea, dar nu-mi aduc aminte sa fi ras copiii de ea (stim cat de rautaciosi pot fi). Mai degraba radeau ca e slaba - apoi la adolescenta isi doreau fetele sa fie fotomodeala ca ea :))
Ma intreb daca ii creste cel de lapte, ii va creste si cel permanent? Colega mea il avea permanent, ca eram cls a 7-8-a. Oare cu aparat dentar nu s-ar putea integra cat de cat langa ceilalti?

Kytana, ma bucur sa aud ca priviti inainte. Te sfatuiesc sa te consulti intai cu un dr. Stiu ca la mine dupa chiuretaj mi-au spus sa astept sa se refaca uterul si toate cele pe acolo. Mai bine mai asteptati putin, ca sa fie "terenul" pregatit. Te pup

#24
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 15:32

Oli draga, nimic despre Maya? Mai spune-ne ce face Bobocica.

#25
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 16:21

Oli, as vrea sa ajung la un doctor, dar nu am cum aici. Daca ai nu considera necesar sa ma vada un doctor... Joi ma duc sa imi faca o eco sa se uite ce si cum si voi intreba atunci cand se recomanda si cum pot face sa fac niste analize de sange mai amanuntite si etc. Maya ce mai face?



#26
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 20:53

Maya e figuranta tare. :)) isi arata personalitatea din ce in ce mai mult. Tipa daca nu ii dai ce vrea, pe-afara. Ne tine de mana doar cand are chef, in rest nici sa nu stai langa ea! E indragostita pana peste cap de Smiley (mailiii). Si o poza daca o vede cu el, rade, flirteaza si vorbeste cu el de n-am vazut! Si panourile publicitare cu el le vede din scaunul de masina. A invatat sa zica Maya. Urca singura si se da pe tobogan. A invatat drumul pana la parculet si sa te fereasca Sfantul sa nu o duci acolo ca e jale... Ce mai, e minunea noastra scumpa!

#27
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 21:01

ciao,

Corina, ai pm. ms!

 

fetelor, va raspund in gd si nu mai apuc sa scriu nimic.

Stef se tot trezeste la 4.30-5 am... uneori mai motzaie putin dupa ce suge, alteori e gata de o noua zi!

azi dimineata la 8 eram in parc, s-a bagat prin niste tufe... aici parcurile sunt in general fostele paduri, lasate asa- sunt cararile ok, dar dincolo de ele e salbatic- copaci cazuti, muschi, etc. e superb dar si aproape inaccesibil. el e mic si se tot baga, eu il ademeneam cu "uite alta cioara! alta veveritza!" numai sa iasa de acolo. plus s-a bagat in balti- eu incerc sa stau calma si sa-l las sa exploreze. hainele se spala, inaltamintea la fel. ar fi trebuit sa pozez cum arata inainte si dupa plimbare. si nu are absolut nici o teama, s-ar arunca in cap de pe pod, de la marginea apei- sunt doua mini-lacuri si uneori paraiase pe marginea cararii. plus ca merge o bucata inainte, apoi se intoarce, o ia la dreapta- stanga. nu prea ai cu cine te intelege! eu cred ca e normal, dar uneori cand sunt exasperata ma intreb daca chiar e normal!?!? voi ce ziceti, ma mint?

sincer, vad unii copii care abia se misca, unde-i pui acolo stau, staaaaaauuu si se uiiiitaaaaaa... pai copilul meu mereu ALEARGA, nu prea stie sa mearga incet, alearga pana pica lat. si-i merge guraaaaa... eu mor de drag, abia astept sa vorbeasca pe intelesul nostru  [il]  [il]  [il]

 

foarte rar are rabdare, si atunci e pt f putin timp. de ex. uneori se uita la dvd si sta calm, sau mai face puzzle (de lemn, cu sunete cand nimeresti corect), mai citeste el in legea lui. Mi-e teama uneori sa nu gresesc cumva, poate ar tb sa-l ghidez sa in invat sa aiba rabdare. Eu zic ca acum totul e asa nou si minunat, vrea sa exploreze si asta si aia, si nu are timp. gresesc?

 

dupa parc am venit acasa, a luat o gustare apoi am mers la piscina o ora. deci la intoarcere in masina ii picau okii in gura, in 3 minute dormea. a avut activitate, nu gluma, in dimineata asta! 

 

vroiam sa mai scriu dar nu stiu ce.

sa aveti o seara buna!



#28
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 22:17

Va multumesc, fetelor, pt raspunsuri!  [flo2]   Sunt convinsa ca vom gasi o solutie potrivita si pt el; ramane de vazut care dupa ce vom ajunge la pedodont. Va tin la curent.

 

Kytana, bafta multa maine la interviu! Doamne ajuta sa fie bine!

 

Corina, felicitari pt rezultate si perseverenta si succes in continuare!

 

Norma, asteptam si masuratorile voastre.

 

Oli, ma bucur ca ne mai scrii! Tare Maya cu Smiley [:)] Am mai auzit de fetite/pustoaice innebunite dupa el.

 

Gabi, stai linistita ca nu cred ca are ceva Stefan. Copiii sunt diferiti, asta vad si eu mereu in parc...bine, aproape toti au tendinta sa fuga dupa cate ceva si sa nu asculte.  Chiar azi era un baietel nazdravan zic eu, cu care maica-sa vb f calm, frumos, linistit si eu cazusem intr-o admiratie totala (gen "cata rabdare are mama asta!!!"). Dar, cand a inceput sa dea cu picioarele, sa tranteasca jucariile altor copii si sa faca niste crize de copil ultra-mega rasfatat, mi-a pierit admiratia instant pt ca era clar ca nu mai putea controla situatia si o depasea. E greu si vad asta si la al meu care speculeaza orice e in favoarea lui.

 

Va las ca e tarziu si pustiu' meu e tare matinal!

Noapte buna tuturor! [nani]



#29
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 30 martie 2014 - 22:35

Gabi,
nici Andrei nu sta locului nici o clipă. Sincer? Nici nu as vrea sa am un copil care sa stea unde îl pui. Da uneori ar fi bine sa mai ia o pauza dar îl prefer asa. Crize de isterie nu a facut, mai plange când vrea sa ii pun filmulețe cu el si nu ii pun. Dar in rest ma cam asculta dar niciodată nu ii spun doar nu e voie ceva ....ci ii explic de ce nu e voie si ce se va întâmpla daca va face....si eu îl las balti si nisip. I-am luat cizme de cauciuc, mi-am luat si mie si când sunt balti tropotim amandoi. Dar stie ca doar cu cizmele alea are voie. Cu alti pantofi nu, evident ca isi încearcă norocul si c alti pantofi dar ii explic ca se va uda, ai va face mucutzi ai trebuie aspirat si instant se opreste. In parc când vrea jucăriile altor copii ii explic ca trebuie sa întrebam daca e voie. Unii ne dau, altui nu, uneori se supără dar pare ca intelege ca nu vrea copilul si asta e...nici eu nu îl oblig sa dea. E alegerea lui...i-am spus ca mie mi-ar plăcea sa dea împrumut dar daca nu vrea nu e obligat. Dar sa revin, nu sta mai deloc ai eu cred ca e normal. 5 minute e pe bicicleta, 10 pe hinta, 10 pe topogan, mai urca si coboară niste scări, apoi fuge sa dea papa la porumbei, apoi la groapa cu nisip.....

#30
corinuka_g

corinuka_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 953 mesaje

Postat 31 martie 2014 - 15:05

salutari mamici!

 

dulci foc boboceii...am vazut poze si pe fb...vad ca-s toti la fel,adica au etape prin care trec toti..

 

am vb cu seful, mi-a zis ca se gandeste la cererile mele si o rezolvam cumva..

am inteles ca la cresa se merge pe "cat costa, dau si gata"...nu-mi plac chestiile astea, adica nu stiu cum sa pun problema ca sincer daca se da, dau si eu pentru un loc..

 

a inceput si david sa se dea pe un calut din ala fara pedale... ture si viteza :) nu-i place pe motocicleta sau masina...

 

oli bafta la slabeala!

 

pupici




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -