Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de sept-oct 2012 (2)


233 raspunsuri la acest subiect

#221
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 05 mai 2014 - 21:21

mersi mult... o vazusem dar am vazut ca are ciuperci si-am crezut ca e alta...

e buna combinatia asta de spanac si ciuperci? nu le-as fi combinat vreodata!

 

mersi mult!



#222
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 05 mai 2014 - 21:23

mersi mult... o vazusem dar am vazut ca are ciuperci si-am crezut ca e alta...

e buna combinatia asta de spanac si ciuperci? nu le-as fi combinat vreodata!

 

mersi mult!



#223
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 05 mai 2014 - 22:02

Andrei a mâncat bine, eu si sotul meu o mancam pt ca am început sa mancam sănătos si noi si ce mănâncă Andrei, deci nu te gândi ca e la fel de buna ca un kebab la lipie....ha ha glumesc desigur acum.

Noi suntem in plin proces de a invata sa mancam sănătos, noroc cu Andrei. Mai avem derapaje in weekend când îl mai lăsăm la părinți si măncam la mall sau la restaurant. Nu mi-a plăcut spanacul niciodată, acum îl mănânc,mărar....nu am atins niciodată si acum mă stradui, nu mai vorbesc de legume in supa sau pătrunjel verde....
Noapte buna.

#224
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 05 mai 2014 - 23:33

hai ca l-a trimis de doua ori... nu mergea, nu stiu de ce...

 

eu mananc (orice) legume si fructe. Imi plac si spanacul si ciupercile, dar nu stiu combinatia asta... de fapt ma gd la S., sa nu fie gustul prea puternic de ciuperci. Eu de obicei folosesc ciuperci brune (Cremini) si au gustul mai puternic. voi lua albe pt reteta asta.

 

am facut ieri prajitura de morcov (asta e reteta, eu am postat-o acum cativa ani) si nu am pus decat 4 lg rase de zahar. Data viitoare fac fara zahar, ca e ultra suficient de dulce de la stafide, morcov si ananas. ananasul e proaspat, dat la robot sa fie fin.

ca tot veni vba de mancare sanatoasa. :)

 

http://www.culinar.r...cov-si-ananas/�


Editat de papelusca, 06 mai 2014 - 06:36 .


#225
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 05:12

Gabi, nu vad linkul la reteta. Si as încerca si eu. Pana mai stau acasa experimentez....ca apoi doar in weekend voi avea timp. Merciii

#226
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 06:43

Norma, nu vezi pt ca n-am pus  [:-)))]

mai fac din astea, dau copy dar uit sa dau si paste. batranetile, maica!

s-a rezolvat intre timp.

 

Corina si nu numai, am inceput deja injectiile! Toate aratau bine la echograf (beautiful uterus, ovaries looking healthy, lots of eggs lol, ca sa-l citez pe dr!). Totul sa fie bine si intr-o luna e transferul! Alt licurici la burtica... ar fi minunat sa fie acelasi rezultat ca data trecuta. Nici nu indraznesc sa visez prea mult, deocamdata ma las dusa de val, fiecare zi cu sarcinile ei si maine de la capat.

 

sa aveti o zi faina, eu merg la dus si apoi la somn. Sunt incantata ca am luat azi la un examen 100% (ieri la altul luasem 83% si eram putin ofilita [batcap] ) in seara asta ma culc satisfacuta. macar cu-atata sa ma multumesc si eu. oooffff.

 

ciao!



#227
papelusca

papelusca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.114 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 06:47

eu stiu ca-s tuta, cand are Stela nunta? am intrebat-o special prin iarna si a raspuns, dar am uitat. mutasera in iunie?

oare ce mai fac? mi-e dor sa aud de Matei.  [:)]

 

Carmen, tu ne mai citesti? ce mai face Paulica fara frica?

 

de Lalu mai stiti ceva?

si fetele din sarcina care s-au suparat habar n-am de ce? Adina, Lulutza, Daniela? mi-ar placea sa mai aud vesti.


Editat de papelusca, 06 mai 2014 - 06:47 .


#228
norma36

norma36

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.048 mesaje

Postat 06 mai 2014 - 13:33

Hello, 

 

merci pt reteta. Zici ca se poate si fara zahar deloc? 

 

Eu nu mai retin data nuntii Stelei....nu mai stie nimeni nimic de ea si de puiutul ei????

 

Carmen???? ne-ai parasit???

 

Oau Gabi, ce ma bucur ca esti ok cu toate si ai inceput tratamentul. Succes. 

 

Va las ca mai am exercitiile pt abdomen de facut , cele pt talie le-am facut. 

Inca odata multumesc mult Kytana pt linkuri, eu deja vad imbunatatiri si sunt tare mandra de mine.



#229
Anca2B

Anca2B

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 449 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 07:35

Neata!

 

In sfarsit se arata soarele de cu dimineata [pk] Mi-a fost cam frigut azi-noapte, noroc cu caloriferul electric. Sper sa inceapa o data sa fie peste 10 grade noaptea sa simtim si noi ca vine vara. Trebuie sa mergem in piata dupa zarzavaturi, dar mai stau putin sa se ridice soarele ca e destul de rece.

 

Supa mea nu a avut asa succes la pitic, papa de papat, dar nu asa bine cum haleste o ciorbita acrita. De aici deduc eu ca ii plac mai mult ciorbele/borsurile [soricel] Deh, cum l-am invatat asa il am!

 

Norma, felicitari pt perseverenta si pt rezultatele obtinute!

 

Gabi, succes cu tratamentul. Sa fie asa cum iti doresti!

 

Kytana, cum mai esti?

 

Corina, cum merge dieta? Tii rina 90, nu? Tot zic sa incerc si eu, dar au tot fost evenimente care m-au impiedicat sa ma apuc.

 

Trimit ca l-am inceput de mult si ma tot ia piciul la plimbare si nu vreu sa il pierd.



#230
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 07 mai 2014 - 11:36

Ce faceti mamicute? V-am citit si am retinut nu mare lucru.

 

Norma, ma bucur ca dau rezultate exercitiile  [pk] Tine-o tot asa! Am reusit sa alerg 2.6 km! Sunt cineva, ha ha ha! La inceput nici 100m nu alergam, deci consider ca am progresat. Cu pozele sa stii ca nu am timp, uneori ajung la 500 poze nici macar triate. De obicei dupa ce adoarme Luca am 2h in care strang repede prin casa si ma pun la PC (cand nu am altceva de facut) si le procesez. Uneori daca apuc sa fac o poza e bine :)) Acum am 2 retete pozate si nici nu le-am transferat in calculator, de mai bine de o saptamana.

 

Gabi, Doamne ajuta cu bebica, sa apara cat mai repede si sa iti aduca multa fericire! Ce bine a mers cu intarcatul!  [il] Referitor la job, noi plecam din york, deci nu are rost sa imi caut aici. In alta ordine de idei, daca cresa costa 1000 lire si eu m-as angaja pe 1000 de lire, chiar nu vad unde ar fi castigul. Poate pt Luca ca ar fi in comunitate. Psihic insa, nu sunt pregatita de job. Am multe sechele si mi-e frica de oameni. Numai cand ma gandsc sa imi refac CV-ul am atacuri de panica. Pe de alta parte ma simt vinovata ca nu am o pregatire anume (liceu economic, 2 ani ase, terminat limbi straine, master in HR, lucrat pe project management si recrutare) deci un mare amalgam din care am ramas cu nimic concret...

 

Fetelor cam cat costa cresa in Bucuresti? 

 

In alta ordine de idei noi suntem varza. Mie mi-a fost rau toata saptamana trecuta, nici acum nu sunt grozav. In fiecare noapte am cosmaruri (asta daca reusesc sa adorm) cu oameni care vor sa imi omoare copiii, sau copii morti, mult sange... in fine, orice v-ati putea imagina  [fri] Noroc cu terapie ca altfel nush ce faceam. 

Mi-a venit si Aunt Flo cum ii zic astia pe aici (sau aunt Irma).

Si colac peste pupaza Andrei a fost respins de Google... Suntem demoralizati, mai ales el care in ultimul an a muncit numai pe asta. Cate nopti nedormite, cata munca, pana si cand manca se uita/citea ceva despre interviuri si etc. Intre timp mai are si examene de dat, licenta de predat si sustinut, deci un mare tambalau. Financiar suntem la pamant, mancare si facturi. Evident ca asta imi adanceste sentimentul de vinovatie ca nu sunt in stare sa ma angajez si ca nu am o specializare anume, care ma face sa fug si mai rau de oameni.  [batcap]  [fri]

Mda, ce sa va mai zic?.. Habar nu am ce vom face, sincer. In Bucuresti nu stiu ce am putea face, ap. meu e mic, nici nu am 2 paturi in casa :)) ma rog... noi ne dorim copii, in cazul asta nici nu stim ce sa facem... Asta e, cu Dumnezeu inainte.  [ups]

Simtean nevoia sa spun cuiva... Andrei e prins cu toate nebuniile, mama mea se plange de dureri de inima... cui sa spun? Simt ca innebunesc daca ma credeti  [smulgpar] Plang cand raman singura si cat il adorm pe Luca, asa evit sa ma vada vreunul dintre ei...

 

Va las, poate intru mai incolo sa fac capitol nou. Aveti grija de voi si de bobocei [flo]




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -