Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 109

fiv medlife albu

397 raspunsuri la acest subiect

#381
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 11 aprilie 2014 - 19:11

aristica dupa ce dopul a fost eliminat de ce nu ai mai luat utro? si cum a fost eliminat tot odata sau cate putin zilnic sub forma de secretie gelatinoasa?

#382
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 11 aprilie 2014 - 20:27

Buna seara, fetelor daca tot s-a deschis subiectul nasterii, indraznesc si eu sa pun o intrebare pentru cele avansate: a fost cineva cu miopie care a nascut natural cu epidurala?



#383
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 06:41

Neata fetele si-un weekend frumos!

Multumim Artistica.

[flo2]  [flo2]  [flo2]



#384
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 07:38

Neatza gagici :)

Seven nu stiu cazuri, dar daca nu ma insel, nasterea naturala poate cauza un pic miopiei. Inainte sa iei o decizie, sau cine trebuie sa ia aceasta decizie, sa vb cu medicul ginecologdar si cu oftalmologul. Cred ca depinde f mult si de cauza miopiei.

Sanatate multa :)

Gagici o zi minunata sa aveti :)

#385
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 08:20

Multumesc de info aristica  [flor]

. La un moment dat ma batea gandul sa ma duc la Bv ca e mai ieftin si clinica Eva apartine de ei. Aveau ceva o oferta de vreo trei mii si ceva de lei sau in jur a 3000 la cezariana. Dar asta doar daca al meu dr o sa fie in concediu in acea perioada. Mai e pana atunci, asa zic acum. Si sa vezi cum ma trezesc ca am 36 saptamani si nu stiu ce sa fac  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Vedem  [flo2]  [:)].   

Probabil daca alegi sa mergi la BV sa nu uiti ca in certificatul copilului rămâne toată viața Brașov... Pup fetele



#386
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 08:44

Neata, NicNic multumesc pentru raspuns, eu stiu ca la nastere naturala exista riscul de dezlipire de retina, mama mea m-a nascut tot prin cezariana din aceeasi cauza, eu am -4, ma gandeam ca lucrurile au mai evoluat de acum aproape 40 de ani. Am fost la Albisor saptamana trecuta care mi-a zis ca nu-mi recomanda, ca el personal n-a vazut (poate ca nici nu mai face decat cezariana) dar ca stie de la doctorii mai in varsta ca e posibil. O sa mai vorbesc si cu un alt ginecolog, si oftalmolog, dar am impresia ca voi obtine acelasi raspuns, si probabil ca nu vrea nimeni sa-si assume vreo raspundere. Din ce am citit pe net, nu valoarea miopiei conteaza cat starea retinei, dar ce pot sa fac, sa iau doctorii la rand sa vad care imi da dreptate...



#387
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 09:05

rlk, eu nici macar n-am stiut ca s-a dus dopul, ca faceam dus cand s-a intamplat si am vazut ceva gelatinos, dar, nah, la cata diversitate avusesem pana atunci in chiloti, nu mi s-a parut ceva nefiresc. Apoi, m-am gandit ca sarcina e mare si ca n-ar strica sa dau o fuga la medlife, ca oricum era vreo 11 noaptea si nu stateam la cozi. Acolo, la control, mi-au spus ca s-a dus dopul si colul era deschis. Si-am mai stat asa cu el 9 zile, motiv pentru care Albu a zis sa nu mai pun nimic vaginal, ca exista risc de infectii, a mutat mai devreme data cezarianei si-am asteptat sa vedem cat rezist.

seven, noi avem o prietena de familie care, din acelasi motiv, a nascut de 2 ori prin cezariana.

 

L.E. Albu are nasteri naturale. Cel putin acum 1 an, avea.


Editat de aristica, 12 aprilie 2014 - 09:10 .


#388
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 09:51

Andreutza asta n-ar fi un bai :)))
Dar ca daca adun cheltuii alea alea tot pe acolo ajung. Acum sper sa ajungem cu bine la termen si sa nastem cu bine :) si sa nu fie nevoie de cheltuieli suplimentare :)

Seven cred ca vei primi acelasi raspuns, si nu stiu daca ar trebui sa risti. Daca s-ar dezlipi retina, daca exista remediu, costurile nu cred ca ar fi de neglijat.
Mai cere o opinie doua, dar gandeste-te bine si la riscuri, oricat de mici ar fi, daca exista, e bine sa le iei in seama :)

#389
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 11:01

Aristica, NicNic, e bine de stiut ca dr Albu accepta si nasteri naturale, bine-inteles ca as opta pentru aceasta doar daca este totul in regula, mai putin myopia unde chiar n-am ce sa-I fac. Impresia mea e ca se exagereaza totusi legat de consecinte sau oftalmologul nu vrea sa-si bata capul prea tare. Daca intr-adevar se produce o dezlipire de retina, netratata aceasta poate avea consecinte grave pana la orbire, pe cand taietura de la cezariana mi-a zis Albisor ca se vindeca fara alte consecinte.



#390
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 12 aprilie 2014 - 11:07

Hey dragele mele!

Ceva zic , ieri a fost fulllll la clinica in salon au fist toate paturike ocupate plus ca cele cu et nu mai au voie sa stea delic in pat dupa et ... !!! noua directiva de Terry...o sa-l intreb luni cand merg sa-mi iau puiutii Acasa de ce ...

M-am simtit super rau ieri nici azi nu sunt foarte ok dar ieri .... ohhhhh nici la primul nici la al 2 nu am avut asemenea dureri .. nu inteldf de ce... dar ce nu fac eu pt a avea un puiut?

Vā multumesc foarte frumos pentru sustinere !! pupici , sa aveți un weekend superb.



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -