Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 109

fiv medlife albu

397 raspunsuri la acest subiect

#21
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:18

Buna seara doamne dragi!!! Cor felicitari pentru pereche, Alice felicitari pentru baietei!!! Sa fiti cu totii sanatosi si voiosi!!! Andreuza, am avut eu emotii cand ne-ai descris puiul tau, dar tu!:) Asta da sentiment frumos!:)

 

Fete, voua cand v-a venit urmatoarea menstru dupa FIV nereusit? V-a venit normal, sau a intarziat?

 

Seara buna tuturor si sa auzim numai de bine!!!



#22
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:26

Raluca mie mi-a venit normal, adica a venit chiar pana in ziua in care ar fi trebuit sa fac beta.

Alice ai mare grija si ia nospa scobutil permanenta. Si mie mi se mai intareste in partea de jos si dr mi-a zis sa iau nospa de 80 1 la 8 ore sau cu nospa de 40 la 6 ore. Vezi cum te simti cu ele. Eu seara mai folosesc si uscosin, si poti lua unul dimineatza si unul seara.
Sanatate multa si multe felicitari pt baietei :) sa ajungeti cu bine cat mai aproape de termen :)

Doamne ajuta !!!

#23
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:31

Nic iau no Spa cate 3 pe zi, magne B6 si la nevoie mi-a spus Dr sa iau si no Spa de 80. Mi se întărește doar intr-un singur loc si am Senzația ca e unul dintre bebici care se infoaie si face nazdravanii.
O sa ii spun mâine Dr sa vad ce zice.

#24
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 03:59

Off Alice,saracuta de tine,emoții,emoții si numai de emoții avem parte pe parcursul sarcinii,ai grija de tine si felicitari pt băieței  [flo2]



#25
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 08:29

Da asa e Andreutza trecem printr-o groaza de emoții si lucruri nu tocmai plăcute, dar le suportam pe toate numai sa ne tinem puii in brate.
Nici nu vreau sa imi amintesc prin ce clipe de cosmar am trecut acum 2 saptamani si ceva, si mi-am spus ca asa cum am reușit sa trec peste asa va fi pana la capat si voi reuși.
Va pup!

#26
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 08:46

Neatza fete dragi!

Cor felicitari pentru pereche!!!! Sa fie sanatosi .

NicNic :*:*

Qiao sa-ti traiasca nepotelul:)

Raluka mie mi-a venit chiar in ziua cand trebuia sa fac beta , exact ca Nic ..

Noutati de MMF : De la al 2-3 Fiv va fi o reducere de 10% de aceea a scos acea reducere dupa cardul de fidelitate , 6% se aplica doar la pachetul de monitorizari ... mie mi sa aplicat:)

La farmacia Catena dorobanti se gasesc toate medicamentele pentru stimulare, iar fetele de acolo sunt foarte dragute si mai fac si cate o reducere ceva:) se gaseste chiar si clexane , fragmin, fraxiparine ..

#27
ROXYC

ROXYC

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 428 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 08:59

Neata,

 

Cor felicitari, ce minune sa ai pereche, ma bucur mult pentru tine, sa fie sanatosi si sa va aduca numai bucurii. [flo2]  [flo2]  [flo2]

Andreutza m-ai emotionat, deja ma vad si eu cum voi fi maine la dublu test.

Fetele va pup pe toate si bafta in continuare! [flo2]  [flo2]  [flo2]



#28
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 09:11

Va multumesc Fetelor!

 

 Alice felicitari pentru baietei! Sa fiti sanatosi si sa fie bine pana la termen. Doamne Ajuta!

 

 Acum am alta problema, din cauza ca m-am tot constipat inca de la transfer am avut probleme, si am tot incercat toate minunile si cu duphalac si cu alimente mai diuretice, au inceput sa apara hemoroizi.  De ieri dupa amiaza am avut niste dureri groaznice, si aseara, toata noaptea, azi nu m-am putut duce nici la serviciu. Doctora mi-a dat un unguent  care contine tetraciclina, sper sa ma lase incet incet durerile. Aseara am folosit si jumatate de supozitor Uscosin si parca acum sunt o idee mai bine.



#29
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 09:21

Offf draga de tine, imi pars rau ca treci prin asta, pupici sa treacă.

Fetelor mare grija cu constiatia ca este tare pacatoasa si eu am ceva probleme cu ea.

Astăzi este o mare sărbătoare ,Buna Vestire ,ziua in care Arhanghelul Gavril a anunţat-o pe Fecioara Maria ca îl va naşte pe Mantuitorul nostru Iisus Hristos .Asa ca fetelor aşteptăm numai vesti bune azi.

#30
andreutza2

andreutza2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 706 mesaje

Postat 25 martie 2014 - 10:07

Off Alice :(( imi dau seama ce spaima ai tras...saracuta de tine,lăsa ca poate asa a trebuit sa se întâmple,sti cum e " tot râul spre bine" acum sunteți safe. Doamne ajuta!!!              Cora si eu ma cam constip si m.am rupt un picut la fund ca am sangerat,dar cum ies o data la 3 zile se reface si n.am dureri prea mari,cand simt ca trebuie sa vina imi introduc un supozitor cu glicerina si mai ameliorează ... :((  Off pana si " asta" e o problema... Si cine știe prin cate si mai cate trebuie sa întâmpinam...           Da azi se mănâncă pește 


Editat de andreutza2, 25 martie 2014 - 10:20 .




Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -