Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Piersicute de iulie august ( 6 )


374 raspunsuri la acest subiect

#371
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 13:06

Buna fete dragi.
Sunt tare necajita.ne pregateam pe duminica ptr o nunta ca in povesti...a unui verisor primar...dar astazi a murit tatal unui alt verisor primar de al nostru.sunt trista ptr amandoi :((((((((.verisorul meu si a pregatit nunta de anul trecut.cand a primit vestea cu bunica mea(stiti ca vi am spus ca e bolnava) a vrut sa o anuleze...pana la urma a vazut ca bunica e tare(doamne multam ca se tine inca bine) a continuat.a stat tot cu frica insa in tot acest timp.ne bucuram ca o vedem pe bunica tot bine si acum bomba cu unchiul meu.toti sunt distrusi.nici nu stiu ce se va intampla mai departe.
Imi cer scuze ca va scriu aici .nu vreau sa va intristez si pe voi.dar stiti ca eu doar cu voi impartasesc si rele si bune.


petrecerea lui rafi a fost foarte reusita.s au distrat toti copiii foarte tare.rafi a fost foarte multumit ca toti I au spus ca a fost cea mai frumoasa petrecere.a fost si invatatorul lui si antrenorul de fotbal.tuturor le a placut si s au simtit tare bine

#372
ilenutza

ilenutza

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.449 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 13:29

Condoleante Ali!

#373
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 21:55

Ali, condoleante!
Dar si LMA lui Rafi, sa va fie de bine petrecerea.

Ilenuta, cred ca sunt nebuna dar am o senzatie de deja-vu la ultimul tau mesaj. Nu a mai facut bambina odata faza cu scaunul de masa?

Apropo de scaun, in ultimul timp Eric vrea in scaun normal, nu mai vrea in scaunul lui de masa. Asa ca ii cedez locul, avem doar 3 scaune la masa, si stau in picioare pana mananca. Imi zice mama stai! pe scaunul lui, ii explic ca eu nu incap acolo...

Ioana, bine ati revenit in tara si in vacanta. Ce calatorie obositoare, nasol cu bagajele, nu v-a zis de la inceput care sunt reglementarile? SI eu stiam ca nu ai voie pe nici o linie aeriana cu mai mult de 23 de kile per bagaj de cala, adica, daca sunt 2 pers. au dreptul la 2x23kg dar in 2 geamantane a cate 23, nu unul de 30kg si unul de 16kg. Bine ca ati ajuns cu bine si sanatate Anei, nicaieri nu-i mai bine ca la bunici...

Chiar, Vera, iesi din butoi si mai da si pe la noi, ne e dor de tine si de Mattia!

Eu sunt tot cu cv-urile, examenele si interviurile, e perioada de varf acum, din iunie gata se trece la modul de vara. Asa ca acuma-i bataia pestelui daca prind un job mai ca lumea. Joi am iar interviu.

Eric e cumintel, sa nu il deochi. Duminica am petrecut mare parte din zi in parc, joaca, gratar, plimbare, bicicleta. Este ca argintul viu, fuge continuu, nici nu stiu de unde are atata energie o mana de copil. Erau multi copii si tineri care se jucau cu mingile, Eric le confisca mingea si pleca... La sfarsitul zilei l-am luat la ture cu bici, el in remorca, a adormit tun mititelul. A fost o zi tare frumoasa.

Azi ploua si e rece... Ma duc acusi sa-l iau de la gradi.

Va pup de noapte buna!

Editat de Fleurdelise, 27 mai 2014 - 21:56 .


#374
lorenaflore

lorenaflore

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 808 mesaje

Postat 27 mai 2014 - 23:28

Condoleante Ali!
La multi ani pt Rafi!

Bine ai venit Ioana! Sanatate Anei!

Fleur, succes! Sa gasesti un job bun!

Ile, eu niciodata nu am prins-o in scaun.....pana acum nu mi-a cazut......slava Domnului! Eu din motiv ca daca imi vomita sa o ridic repede.....si am ramas asa...

Carmen, cum a fost la gradi?

Noi suntem bine! Maine ne ducem sa vorbim la cresa....am niste emotii! Nu stiu cate sanse ar fi sa o primeasca din vara asta.....vedem!

#375
iul_aug_2012

iul_aug_2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 28 mai 2014 - 07:27

http://comunitate.de...iulie-august-7/


Editat de iul_aug_2012, 28 mai 2014 - 07:28 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -