Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Am nevoie de voi! Copilul nu scapa de tuse!

tuse alergie corp strain la plamani pneumonia raceala inerstitiala

135 raspunsuri la acest subiect

CorinaDani

CorinaDani

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.960 mesaje

Postat 19 martie 2014 - 16:33

la urgente parca nu ai nevoie de trimitere. daca acolo vrei sa mergi.

• 1

Ela2001

Ela2001

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 20 martie 2014 - 11:33

Gina, sper ca sunteti bine. Imi fac griji pentru baietelul tau. Daca nici la Galati nu il investigheaza serios, cere transferul la Bucuresti (daca e problema de infectioase mergi la Matei Bals; sunt f seriosi medicii de aici). Eu am fost internata cu baietelul acolo si veneau multi copii trimisi de la Spitalul Grigore Alexandrescu (spital de copii din Bucuresti), ca nu fusesera in stare sa depisteze ce au.

In situatii de urgenta, suna la 112 sa vina Salvarea, nu mai sta.

• 1

CorinaDani

CorinaDani

Membru VIP

• Membri
  • 12.960 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 09:42

gina, ce ati mai facut ?

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 11:51

Buna fetelor,am fost la Galati ne-a luat in primire o doctorita foare irascibila nu o interesa sa asculte ce diagnostic a mai avut baiatul s-au ce tratament a luat ,ma luat foarte tare ce caut la Galati ce asta e urgenta ca,copilul tuseste?.Aveam 20 lei pregatiti  ,la consultat nu am apucat sa-i bag bani desi ma vazut cu iei in mana sa mai ridicat o data si la mai consultat iar timp in care i-am bagat bani in acel moment sa schimbat la 180 grade era foarte amabila si ma ascultat cred mai bine de juma de ora.Mi-a zis ca are bronsita asmatica  si sa-i continui tratamentul care  mi-la dat la Braila si sa-l duc la salina.Macar ma-m mai linistit ca nu are ceva  grav doream sa stiu si parerea altui medic sa nui dau tratament gresit copilului .Nu stiu cum o sa mai facem rost de bani pentru salina am inteles ca este si la Braila 9 lei sedinta .Fetelor va multumesc din suflet ca nu ma-ti lasat singura si ati fost alaturi de noi a contat enorm ,va pup si sa va de-a Dumnezeu sanatate! [flor]

• 0

CorinaDani

CorinaDani

Membru VIP

• Membri
  • 12.960 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 12:01

gina, nu exista posibilitatea sa faci abonament la salina respectiva ? poate asa iese mai ieftin pretul pentru o sedinta.

o modalitate de a face rost de cativa banuti ar fi sa vinzi ceva (hainute, jucarii, incaltaminte - daca sunt intr-o stare buna/acceptabila) la bazarul de pe forum.

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 12:22

Da se poate face abonament 15 sedinte si 3 gratis,Hainute bune  sa le vand nu am sunt foarte purtate jucarii ar fi ceva copilul le-a pastrat  dar mie mila sa-i vand jucariile le-a pastrat atat de bine ca nu le-a scos din cutii doar se uita la ele .Offf nu stiu cum o sa facem ca si sotul pe 27 martie are programare la RMN pentru picior sa vada daca este nevoie de operatie la menisc ca la avut de 2 ori in gips si ne-a tocat de bani doctorul ne chema numai la particular ca spunea ca nu are cum sa-i de-a concediu medical din spital si platea 50 lei  pe saptamana pentru 5 ,6 zile de concediu.Degeaba m-am dus eu si i-am zis doctorului ca noi nu avem bani sa venim la particular si ca sotul munceste el de ce mai plateste asigurare ..dar o tine pe a lui ca el lucreaza doar  2 sau 3 zile pe saptamana si daca nu este de garda nui poate da concediu.Sunt intr-o situatie in care incerc sa-mi pastrez controlul si ca vom gasi totusi rezolvare la problemele care le avem ,Ma rog la Dumnezeu sa-mi lumineze mintea  si sa ne ajute sa trecem si peste asta.

• 0

ana_2010

ana_2010

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 108 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 17:19

nenorocita s-a pretat la 20 lei. hal de oameni, sunt socata de fiecare data cand aud...

Gina, ce-a zis de infectia la obrajor?

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 17:40

Pentru infectia la obrajori mi-a  spus sa-i cumpar sprey tantum verde,mi-a  spus sai mai cumpar si Baraka  si erdomed din pacate nu i-am cumparat decat tantum verde ca-l durea  tare si nu putea manca copilul.Am discutat cu copilul si a fost deacord sa renunte la jucariile lui ca sa facem rost de cativa banuti sa-l putem duce la salina.Am gasit si o pereche de pantaloni  foarte buni lui nui mai vin in talie sa ingrasat un pic,dar nu stiu cum sa fac  si daca am voie sa le pun la bazar.

• 0

Ela2001

Ela2001

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 746 mesaje

Postat 21 martie 2014 - 19:40

Gina, de fiecare data dupa ce ii faci aerosoli/pufuri cu flixotide trebuie sa-l speli pe dinti; scrie si in prospect, altfel poate face candidoza.

Ce varsta are baietelul?

Pentru sotul tau cred ca ar fi bine sa gasesti un medic mai omenos, ca ala o sa va stoarca de bani tot timpul si daca o sa vada ca n-aveti bani, o sa va lase balta.

• 1

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 12:55

Ela multumesc pentru sfat [flo2]  nu am stiut ca trebuie sa-l spal pe dinti dupa aerosoli stiam doar ca trebuie sa se clateasca in gurita,poate din cauza asta i-au copt obrajorii .Acum ne ingrijim bine ne spalam dupa fiecare sprey si aerosoli ,baietelul are 6 ani.Inca nu am reusit sa fac rostul de bani pentru salina ,am gasit cateva hainute bune si jucarii noi  daca ma-r ajuta careva sa le pun la bazar ,nu stiu daca am voie  va rog sa ma ajutati am nevoie sa pot duce copilul la salina poate se mai linisteste  cu tusea ca ma dor urechile parca a inceput sa rasune mai tare.

• 0

Etichetat si cu tuse, alergie, corp strain la plamani, pneumonia, raceala inerstitiala

Intrebari Panica

• ingera57
    - Astăzi, 12:02

• Consultație Fiv gratuita

Luci76
    - Astăzi, 11:35

• Despre sarcina

gabrie157
    - Astăzi, 09:39

• Bebeluș 4 luni

bodeacris007@yahoo. com
    - Astăzi, 07:02

• Bebelus slab, ajutatima va rog

alexia jasmina
    - Ieri, 23:44

Grupuri

• Mamici August 2020 (Pepenasi de August)

Anda08
    - nov 06 2019 10:11

• Mamici de Iulie 2020 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 06 2019 09:34

• Alina

stivis1
    - sep 22 2019 21:00

• Mamici de Mai 2020

Anda08
    - sep 13 2019 14:16

• Buburuze de Aprilie 2020

georgi270
    - aug 20 2019 22:48

Bloguri

• Saptamana 28

AlexDumitru
    - Astăzi, 14:05

• Ce pastile afectează sarcina din cele pe care le-am luat?

alyblondy
    - Astăzi, 05:32

• Cum nasc

Rusuana89
    - Ieri, 21:02

• Sangerare in săptămâna 7 de sarcină

alyblondy
    - Ieri, 19:04

• Tati si Bebe

annemarie18
    - nov 15 2019 16:00

Retete