Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

Am nevoie de voi! Copilul nu scapa de tuse!

tuse alergie corp strain la plamani pneumonia raceala inerstitiala

135 raspunsuri la acest subiect

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:38

Fetelor cam cat ar costa un aparat pentru bruxism? mi-e teama ca o sa-si rupa si cei 2  dintisori permanenti care ii are.Deja  molarii de 6 ani cele 4 maselute din capat sunt rupte si acelea.In spital nu este medic dentist pentru copii?trebuie sa ma duc la particular?

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:42

Gina, voi pune azi sau maine cateva lucrusoare la bazar pt. voi.

Nu stiu daca se poate pune cazul acolo? Daca nu, imi dai tu contul tau bancar iar eu il voi da cumparatorilor produselor, sa iti trimita tie banii [pup]

Iti  multumim frumos [flo2]  te pupam!

• 0

ingrid2907

ingrid2907

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 16:33

Fetelor cam cat ar costa un aparat pentru bruxism? mi-e teama ca o sa-si rupa si cei 2  dintisori permanenti care ii are.Deja  molarii de 6 ani cele 4 maselute din capat sunt rupte si acelea.In spital nu este medic dentist pentru copii?trebuie sa ma duc la particular?

esti sigura ca bruxism e diagnosticul?

la copii..apare pe stres sau anxietate...si nu e bine

Aparatul acela il face dr stomatolog dupa amprenta dentara ...nu-l poti cumpara de la farmacie.

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 19:05

Off,banuiesc  ca scrasneste de 2 ani si cand vrea sa respire rupe aud cum rupe maselele e groaznic toata noaptea face asa.Am vorbit cu medicul de fam.si-mi da trimitere la psiholog sa vedem  poate depisteaza ceva .

• 0

ingrid2907

ingrid2907

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 21:20

Off,banuiesc  ca scrasneste de 2 ani si cand vrea sa respire rupe aud cum rupe maselele e groaznic toata noaptea face asa.Am vorbit cu medicul de fam.si-mi da trimitere la psiholog sa vedem  poate depisteaza ceva .

la gradinita nu e un psiholog? banuiesc ca un dr stomatolog ar putea lua mulaj pt aparat...si sa-l faca. Dar tb rezolvata cauza :).

• 0

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 12:33

La gradinita au logoped , trebuie sa-mi fac timp si pentru psiholog urgent.Dimineata cand l-am pus sa sufle nasul  avea din nou sange tot pe nara stanga si cu vinisoare asta se intampla doar dimineata.Nu stiu ce sa fac sa ma duc la medicul de familie?Off,nu stiu in ce parte sa o mai iau ,prea multe probleme deodata si cu sotul si copilul si paraca nu erau de ajuns trebuie sa ne mutam ca nu mai facem fata cu un singur salariu .Intretinerea pe luna Februarie a venit 500 ron destul de mult avem centrala comuna a fost stricat de cateva ori si a mers intruna  nu se oprea si asta ne costa scump.Ce ma ingrjoreaza  este copilul de unde poate  curge sangele pe nas?poate sa fie de la plamani?

• 0

ingrid2907

ingrid2907

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 76 mesaje

Postat 08 aprilie 2014 - 16:20

La gradinita au logoped , trebuie sa-mi fac timp si pentru psiholog urgent.Dimineata cand l-am pus sa sufle nasul  avea din nou sange tot pe nara stanga si cu vinisoare asta se intampla doar dimineata.Nu stiu ce sa fac sa ma duc la medicul de familie?Off,nu stiu in ce parte sa o mai iau ,prea multe probleme deodata si cu sotul si copilul si paraca nu erau de ajuns trebuie sa ne mutam ca nu mai facem fata cu un singur salariu .Intretinerea pe luna Februarie a venit 500 ron destul de mult avem centrala comuna a fost stricat de cateva ori si a mers intruna  nu se oprea si asta ne costa scump.Ce ma ingrjoreaza  este copilul de unde poate  curge sangele pe nas?poate sa fie de la plamani?

nu dramatiza ...

Gandeste optimist. 

Daca tu esti asa de stresata si copilul va fi la fel. 

Poate reusiti sa gasiti chirie mai mica si mai aproape de gradinita si tu sa te angajezi...dar dc esti asa disperata ce rezolvi?

Poate ca intai ar tb sa te duci la medicul de familie sa-i spui de problema cu nasul care sangereaza si sa vezi dc gasesti un psiholog de copii. 

• 1

andacos

andacos

Membru VIP

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 24.195 mesaje

Postat 09 aprilie 2014 - 08:40

*
HOT

Si eu cred ca prea dramatizezi totul,prea vezi totul in negru...e o perioada stresanta pentru voi si asta probabil e cauza!

Daca nu s-a lovit ,poate are un vas de singe slabit ,si hemoroagia se declanseaza la cea mai mica atingere a nasului.

Eu am suferit toata copilaria de asa ceva,nepoata mea are si ea aceasi problema...singurul dezavantaj era ca  trebuia sa am batiste in permanenta la mine(pe vremea aia chiar erau doar batiste din material textil,nu erau servetele nazale).

Incearca sa nu mai vezi o nenorocire chiar peste tot.

Dana

• 5

GINARARES

GINARARES

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 09 aprilie 2014 - 09:01

Multumesc fetelor,m-am mai linistit stiu ca vom trece si peste asta.Daca nu gasim bani pana la sfarsitul luni  sa achitam intretinerea si chiria la zero  trebuie sa ne mutam  de urgenta la tara.Imprumut la banca nu mai putem face  ca avem deja o rata ,ne-am imprumutat pentru operatia lui Rares de polipi  si aveam si datorii la intretinere.In luna mai va trebui sa plece si sotul la operatie la picior ca are deja lichid si ligamente rupte si o sa-i trebuiasca si lui ceva banuti.Nu stiu cum vom reusi  doar o minune ne mai poate salva  nu avem unde sa ne mai imprumutam ,imi pare tare rau va trebui  ca Rares sa renunte la Gradinita in oras.

• 0

missdarcey

missdarcey

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.258 mesaje

Postat 09 aprilie 2014 - 09:44

Ginarares , imi pare rau ca aveti atatea probleme care parca nu se mai termina , dar mutarea la tara poate fi lucrul buncare nu vi s-a imtamplat de atata timp. Daca sotul tau poate sa faca naveta pentru servici eu nu vad decat avantaje . Poate toate simptomele copilului vor disparea. La tara e aer curat , relaxare , poti sa ai gradina ta , cateva animale mici. Incearca sa vezi partea buna a lucrurilor

Cu baiatul , trebuie sa iti asculti un pic si instinctul de mama si sfaturile pe care le primesti aici si sa nu te bazezi numai pe tratamentul medicamentos , uneori medicamentele fac mai mult rau. Problemele se pot accentua o data  cu venirea primaverii, poate de aici si sangerarea .

Incearca sa il speli pe cap cat mai des si sa ii schimbi fata de perna aproape zilnic, asa poti indeparta alergenii .

Si stresul joaca un rol major in afectiunile de acest fel, stiu ca e greu cand ai atatea probleme dar trebuie ca el sa nu le stie.

Si umblatul asta prin autobuze si maxitaxi zilnic contribuie la simptomele lui . Scolile de la tara nu sunt atat de rele pe cat se crede.

Eu va doresc multa sanatate si putere [flo2]

• 2

Etichetat si cu tuse, alergie, corp strain la plamani, pneumonia, raceala inerstitiala

Intrebari Panica

• Cum reduci colicile

flory. erica
    - oct 20 2019 20:32

• Restrictie de crestere fetala inainte de 37de saptamani

bebeyim
    - oct 20 2019 20:02

• Constipatie bebe 6 luni

mihneagabriel
    - oct 20 2019 18:37

• Somnul copilului

Andreea..
    - oct 20 2019 18:17

• Bebe numai misca des

marusianikoleta
    - oct 20 2019 11:04

Grupuri

• Varicela in sarcina

Magdabebe2
    - mar 21 2019 17:19

• Cataracta congenitală

DanielaRa
    - dec 20 2017 17:09

• Bebe cu probleme sold

Dediut
    - nov 12 2015 16:14

• Logopedie

vorbestecorect
    - iul 11 2015 14:52

• Copii cu Diabet

RoxanaZoita
    - apr 22 2013 13:02

Bloguri

• Morfologie trim III

Rusuana89
    - oct 20 2019 05:43

• Intalnirea cu medicul ginecolog

Lacra.S
    - oct 18 2019 08:20

• Am fost surprinsa de baietelul meu

Danielatyh
    - oct 17 2019 16:23

• Bebeluș

Marinca1996
    - oct 17 2019 14:16

• Intram in saptamana 24, cu emotii si sughituri...

AnaZoria
    - oct 17 2019 12:25

Retete

• Tarta de prune si miere

Anda08
    - aug 20 2019 12:37

• Salata de capsuni

Anda08
    - iul 03 2019 12:02

• Clatite sau pancakes cu nuca de cocos si fructe

Anda08
    - mar 29 2019 12:13