Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Am nevoie de voi! Copilul nu scapa de tuse!

tuse alergie corp strain la plamani pneumonia raceala inerstitiala

135 raspunsuri la acest subiect

#101
GINARARES

GINARARES

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 11:44

Doamna de la transfusii a zis ca vrea sa educe tineretul sa nu mai doneze si sa-i invatam noi pe cei invarsta  ca ei trebuie sa doneze.Analizele  mi-au esit bine nu era probleme greutatea era ok  dar a zis ca  sunt prea tanara si ca e mai bine pentru mine dupa 35 ani.Aveam nevoie si de bonuri apucasem sa-i promit baietelului cand vin sa-l iau de la gradi ii voi cumpara dulciurele,bine ca a uitat .



#102
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 11:52

Foarte, foarte urat din partea lor. Rusine !

Imi pare rau Gina, eu in locul tau maine as merge din nou si nu as pleca pana nu donezi si nu primesti bonurile.

 

 

(am povestit la un alt subiect ca nici in Oradea nu au lesinat sa vada entuziasmul donatorilor, din contra...)



#103
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 12:05

mey, dar sa se planga de criza sangelui stiu...ma refer la cei din sistemul sanitar...

apropos de asta : o cunostinta obisnuia sa doneze sange in mod regulat. pescar impatimit de felul lui. cand s-a declansat prima data "isteria" legata de lyme, chiar vorbeam cu el si foarte senin spunea "oho, cate capuse m-au muscat pe mine la pescuit...habar n-aveam ca te poti imbolnavi de la ele, iar la centrul de donare nu m-au intrebat nimic, nu mi-au facut analize speciale sa vada daca am sau nu crocobauri in sange".

recent am aflat ca omul are probleme de sanatate, ba suspect de diabet, ba probleme cu rinichii, cu tensiunea si cate mai altele...nu pot sa nu ma gandesc ca poate totul i se trage de la afurisitele de capuse si nestiinta lui....



#104
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 03 aprilie 2014 - 12:05

Gina, eu as cere sa vorbesc cu sefii acelor doamne si as intreba unde scrie ca e recomandat sa donezi dupa 35 ani. 



#105
GINARARES

GINARARES

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 05 aprilie 2014 - 20:19

Buna seara fetelor,Rares se simte mai bine  nu  mai tuseste decat dimineata si seara , la salina mergem in continuare si ii face foarte bine .Va multumesc din suflet ca ati fost alaturi de noi va pupam si va imbratisam  [flo2]  [flo2]  [flo2] nu o sa uitam ajutorul vostru niciodata [flor] .



#106
lavi02

lavi02

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.184 mesaje

Postat 05 aprilie 2014 - 21:42

La sotul meu la servici (in domeniul IT) se fac campanii de donare, vin asistentele la ei la sediu si se doneaza la greu. Si bineinteles ca majoritatea sunt sub 35 de ani.

Nici cu fertilitatea nu are nicio legatura. Probabil ii era lene asistentei respective, foarte urat din partea ei.

Mi se pare incredibil. Si in Bucuresti, si in Timisoara, cand am avut membri de familie internati in spital cu nevoie de transfuzie, ne-au pus sa ducem prieteni si rude la donat si sa aducem dovada ca au donat. Pentru ca nu este suficient sange. Si ii inteleg, nu m-a revoltat ideea, pentru ca asa au "scos la donat" si pe oameni care nu fac asta de obicei.

Editat de lavi02, 05 aprilie 2014 - 21:44 .


#107
GINARARES

GINARARES

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 08:59

Buna dimineata,sunt tare trista  [q]    incerc sa ma stapanesc dar la noi problemele nu se mai termina din contra dimineata cand sa sculat Rares  ia curs sange din nara stanga  nu mult dar se murdarise pe fata si m-am speriat.Nu sa lovit la nas dar nu-mi explic de ce i-a curs o fi prea tare aerosoli de la salina ? dar cred, ca nu ar avea de ce sa-i faca rau.De 2 ani Rares  scrasneste din dinti foarte rau la inceput  doar scrasnea acum de cateva luni  ii rupe  aud noaptea cum rupe dintii deja  toate maselutele sunt scobite la jumate.Stau  noaptea cu mana pe gurita lui in momentul cand rupe ii tin gurita,i-am zis medicului de familie dar a zis ca e un tic de-al lui s-au sa ma duc la psiholog .Cu sotul alta problema  si-a facut RMN  la picior si are  ruptura de ligamente si menisc intrerupt medicul  ia recomandat operatie  dar ia zis ca nu au aparate necesare la Braila si sa faca fizioterapie si in luna mai il ia cu el la Bucuresti.Problema cea mai mare este ca avem datorii la intretinere 800 ron si la chirie 350ron si nu ne mai putem permite sa stam aici ,aici nu tre sa intarzii cu plata nici o luna la intretinere ca inchide apa calda la toata lumea si ne sar vecinii in cap pe ei nui intereseaza ca am fost bonlavi si bani s-au dus la medici si pe tratamente.Suntem disperati si  nu stim cum o sa gasim o cale de  esire din situatia in care suntem,daca platesc datoriile cand ia sotul bani raman fara bani de mancare. [q]  [q]  [q]



#108
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 10:19

Gina, voi pune azi sau maine cateva lucrusoare la bazar pt. voi.

Nu stiu daca se poate pune cazul acolo? Daca nu, imi dai tu contul tau bancar iar eu il voi da cumparatorilor produselor, sa iti trimita tie banii [pup]



#109
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.458 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 12:59

Si de la mine pleaca maine 2 colete pentru Rares.

Imi pare nespus de rau pentru toate problemele, e foarte greu.

 

Pentru Rares pentru bruxism, sunt aparate de protectie pentru dinti pentru timpul noptii.

Cu nasucul ... daca nu a mai avut probleme peste zi, eu zic sa nu te mai alarmezi.

 

Multa, multa santatate va dorim, sa treaca si sotul tau peste probleme si sa fie si Rares sanatos [flo]



#110
GINARARES

GINARARES

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 276 mesaje

Postat 07 aprilie 2014 - 13:32

Va multumesc din suflet fetelor pentru ajutor sa va rasplateasca Dumnezeu pentru bunatatea voastra .Astazi m-am intalnit cu Selene_Bunny  ,din putinul ei sa gandit sa-i de-a lui Rares un cadou de pasti i-a daruit un pantalon de trening, 2 bluzite sunt cam mari dar nui nimic si un pantalon de blug ,in sacosa am mai gasit si 2 jucarii si o punguta cu oua si iepurasi de ciocolata ,.Iti multumim frumos Selene si Rares iti multumeste si te pupa.Multumim [flo2]  [flo2]  [flo2] .





Etichetat si cu tuse, alergie, corp strain la plamani, pneumonia, raceala inerstitiala

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -