Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HAI SILVIAT! HAI STEFIANA! FELICITARI AIDAIOANA! FELICITARI OANACS! FELICITARI ANAMARIA1229! FELICITARI EMAAIMEE (Mamici de martie 2014)- Cap.70


698 raspunsuri la acest subiect

#21
AlexBzg

AlexBzg

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.597 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:35

Neata!

Aida, o sa vina si bebe repede, acusica, nu mai fi stresata. Mie mi-a spus moasa doua lucruri: bebe vine cand vrea EL, indiferent de ce am face noi si daca as naste acasa, ar insemna ca totul ar decurge super rapid deci as scapa repede, haha. Deci este un lucru bun si in perspectiva unei nasteri acasa, desi siiiigur nu o sa se întâmple. Poti chema imediat ambulanta in caz de ceva, don't worry!
Mie mi se par comice întrebările de genul: "cand nasti?" , zici ca e vreo stiinta exacta :).

Editat de AlexBzg, 14 martie 2014 - 08:37 .


#22
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:37

E din ce in ce mai liniste pe aici
Haideti fetelor la barfa
Mamici numa piciul meu nu doarme noaptea???

mai nou, a mea, la trezirea de la ora 2-3 noaptea, ma tine treaza vreo 2-3 ore!!!! din care, o ora si ceva sa pape, iar restul sa-i fiu companion. fix atunci are nevoie de companie si socializare!!!

si la mine alaptatul dureaza in jur de o ora (sarim si ora cand avem chef). eu o pun intai la un san si...se satura. rareori e nevoie sa o pun si la al doilea pentru ca nu s-a saturat. al doilea san i-l ofer la masa urmatoare. ...bine ca am numai doi, pentru ca le pierdem sirul [batcap]



#23
maddutz

maddutz

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.265 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:44

Meey, eu sunt treaza :)

[majoreta] FELICITĂRI RATUSTI, FELICITĂRI VIO!!!

MI-E SOMN TARE!!!!

si mieeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!

mai tineti minte ce insomnii aveam?! (le aveam de cativa ani) ei, bine, ieri am dormit toata ziua. in afara orelor de alaptare. nu am mai dormit atat....de numai stiu cand... [batcap]  oricum, consemnul este: toata lumea doarme, in orice pozitie, oriunde si oricat atata timp cat pitica doarme!!! exceptie tati, care doarme si cu pitica scancind [:-)))]

 

 

 

ratuste, nu mai stiu daca te-am felicitat... [batcap]  ( de la alaptat mi sw trage). asa ca....

 

FELICITARI RATUSTE!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif]

[artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif]

[artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif]

[artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif]

[artif] [artif] [artif] [artif] [artif] [artif]



#24
Meey

Meey

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.530 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:51

No piciu meu nu vrea sa doarma
Nu mai stiu ce sa-i fac e schimbat mancat dragalit leganat..ne-am povestit toata noaptea a plans isteric de la 6 la 8 am papat iar si acum sta in patut si da din maini si din picioare
mi-e imi pica ochii in gura,mi-e foame, vreau la baie...cred ca vreau prea multe
vreau un fermoar la burtica sa bag bblusu inauntru sa pot dormii si eu 2 ore da sa-l stiu si pe el in siguranta

#25
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:54

Meey, draga de tine, ce scumpa și amuzanta ești cu fermoarul ala.

Mamici, eram curioasa, care ați avut sau aveți rude la voi imediat după naștere, au ajutat sau mai mult v-ați stresat? :-D

#26
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 09:00

Mamici, eram curioasa, care ați avut sau aveți rude la voi imediat după naștere, au ajutat sau mai mult v-ați stresat? :-D

 

Arrya, cred ca depinde atat de mult de rude... daca intradevar te ajuta sau doar se baga peste tine. Plus mai exista si genul panicosi, care numai rau iti fac (aoleu, da de ce stranuta copilul, o fi racit). Deci numai tu stii cum iti e mai bine :)



#27
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 09:02

Neata, mamici, burtici si ghiocei :)

Arrya, eu cred ca mai mult m-ar incurca neamurile [batcap]

A doua zi dupa externare a venit sora-mea sa ne faca de mancare, mai mult de mila sotului am chemat-o, ca saracul a cam suferit de foame cat am fost noi in spital (a zis ca nu avea chef singur, ca de mancare gasea, putea cumpara din Pitesti gata facut.....)

Oricum, neamurile exclus sa se ocupe de bebe, fie si mama (daca ar putea veni, saracuta), bebe este al meu si doar al meu, nimeni nu-l atinge :))). Bine, daca ar fi un bebe plangacios, cum pateste biata Meey ( [pup] ), TREBUIE sa-l mai preia cineva, sa mai doarma si mama.

Depinde si cat de disponibil e sotul pentru ajutor, al meu (inca) este acasa toata ziua si mai bine de-o saptamana dupa externare el se ocupa de curatenie, spalat vase, Mihai, de fapt cam de tot ce nu tinea de bebe, plus ca ma ajuta si cu baita.

 

Acum am inceput sa gatesc eu, tot mai mult de mila sotului, ca mie inca nu mi-a venit pofta de mancare, mananc doar sa am ceva in stomac [alcool]



#28
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 09:06

Arrya, eu o am pe soacra.mea. e cam lenesa, dar decat singura e buna si ea. Ma enerveqza ca nu prea face mai nimic din proprie initiativa, nici curatenie. Dar iricum subt prea obosita ca sa.mi pese. Macar am cui da comenzi. E greu fara ajutor, nu stiu cum m as descurca.
Gata, niu ne bagam la somn. Ne am facut toaleta de dim si acum suntem epuizate.
Ma cam streseaza buricul pt ca nu stiu cum ar trebui sa arate in mod normal ca sa am cu ce sa cimpar. O dau cu betadiba si baneocin pudra. Nu miroase urat (buricelul) dupa cum arata, mai are de stat, nu cade in2 zile :-((

#29
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 09:06

 consemnul este: toata lumea doarme, in orice pozitie, oriunde si oricat atata timp cat pitica doarme!!! exceptie tati, care doarme si cu pitica scancind [:-)))]

Da' voi puteti dormi la comanda? Eu nu pot si mor de ciuda....... culc copiii la amiaza, sotul e pe afara ori la calculator si nu misca, iar eu ...... nu pot dormi si pace [smulgpar]

 

Cafea beti? Daca nu beau, sunt zombie............ dar vad ca Mariei ii place [bib]



#30
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 09:10

 

azi am cedat nervos. ma omoara minipletosu'. nu stiu ce sa mai fac cu adormitul la san.

si cum il pun jos urla de foame, il pun inapoi la san si iarasi adoarme, si iarasi il pun jos si iarasi urla, si tot asa. urmeaza muls,mancat din biberon, si la final neaparat 30 ml lp.

 

Andika, sigur de foame plange?

A mea are perioade (de obicei dupa amiaza) cand adoarme la san (mereu adoarme la san, de fapt), o pun in pat si parca as pune-o pe maracini, se trezeste imediat, desi in brate poti taia lemne pe ea, asa de adanc doarme........... cum o pun la san, adoarme la loc, o pun in pat, se trezeste (e satula, schimbata, curata, gadilata ........ dar ma foloseste pe post de suzeta [bib] [smulgpar] )




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -