Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

HAI SILVIAT! HAI STEFIANA! FELICITARI AIDAIOANA! FELICITARI OANACS! FELICITARI ANAMARIA1229! FELICITARI EMAAIMEE (Mamici de martie 2014)- Cap.70


698 raspunsuri la acest subiect

#11
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 03:01

Meey, si eu m.am trezit sa.mi hranesc pitica.
Astazi a stat vreo 2 ore nedormita, dupa care i am facut baitza si cred ca a epuizat.o pt ca de la 10:30 doarme. Se trezeste cat sa miaune 10 secunde, ii bag sanu in gura tace, trage si adoarme. Am pus.o la san la ora 2:40iar acum gata nu mai vrea . De mancat a mancat ot ca o auzeam cum inghite. Ma bag iar la somn. Nb

#12
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 04:56

Acum am schimbat scutecul, am papat lp ca sa nu ne mai trezim pana la 7-8 dimibeata.

Am bagat.o langa mibe in pat ca nu.i rezist. Parca ma oduhnesc mai bine cand e langa mibe, cu toate ca tot cu un ochi deschis dorm.

#13
Sim_agn

Sim_agn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.567 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 05:31

Meey, eu sunt treaza :)

[majoreta] FELICITĂRI RATUSTI, FELICITĂRI VIO!!!

Adika, Julia, trebuie pus copilul la un san pe mama, în cărți și doctorii spun ca mai întâi din San curge un lapte mai subțire ce ii tine loc de apa, apoi vine laptelui consistent. Iar schimbând sănii i-am da doar apa nunti mâncare, ceea ce lasă copilul flamand. Nu cred ca are timp în 3 h sa se înfunde niciun canal.

MI-E SOMN TARE!!!!

#14
Cochonel

Cochonel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 871 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 06:05

Sim, treaba cu un san/masa merge daca ai lapte suficient intr -un san. Eu nu am in 2 cat i-ar trebui lui bebe, asa ca la mine ii goleste pe amandoi si apoi trecem la completare. In cazul asta, asistenele mi-au spus in spital ca urmatoarea masa sa inceapa cu ultimul san de la masa anterioara.



#15
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 06:59

Cocho are dreptate. Aia e teoria. Ce sa faca cu un si gur san? Sa.l molfaie ca pe suzeta ? Eu o tin min 30 de min la un san, apoi schimb. Avem reprize de alaptat si de 2-3 ore, asa ca are cand sa bea si lapticul ala care tine de foame si sa viba iar lapticul care tine de sete.

#16
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 07:32

Neața!

Arrya ma ai pe mine exemplu de sarcina 40s+ [:(] cu semne ca ar vrea sa iasă de la 38s (col scurtat permeabil index atunci, acum 2 degete) și tot nenăscută sunt :((((
Și în weekend iar nu e dr meu în localitate. Și Eu simt ca e fff jos coborât, am pierdut ieri iar din dop, și totuși nimic.! M-am reapucat de hanky panky de luni (zilnic), merg pe jos zilnic câte vreo 2 ore. Nimic!!!
Dacă pana luni nu iese ma bate gândul sa iau ulei de ricin, nu vreau inducere la spital.
Ca o concluzie... Sunt puțin demoralizata, frustrata parca și am o stare aiurea, îmi vine sa arunc tel pe geam, zilnic aceleași telefoane de la aceleași persoane sa ma întrebe dacă nu cumva am născut, chiar dacă le-am promis ca voi anunța măcar cu un sms ca m-a apucat născutul. Știu ca intențiile lor sunt bune, dar ma termina cu insistenta.

#17
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 07:45

Ca sa nu mai zic de dureri sub burta destul de mari, contracții dureroase (fără dureri de spate), "cutite" care parca îmi intra în piersicuță [:)]
Am zis ca nu ma mai încred în nicio durere, parca ma văd că nasc acasă [:)]

#18
Didinela

Didinela

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 921 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:29

Ca sa nu mai zic de dureri sub burta destul de mari, contracții dureroase (fără dureri de spate), "cutite" care parca îmi intra în piersicuță [:)]
Am zis ca nu ma mai încred în nicio durere, parca ma văd că nasc acasă [:)]

 

of aida, hai ca nu mai ai mult... stiu ca suna aurea si tot primesti aceleasi sfaturi, da incearca sa te bucuri de ultimele zile - ia-ti sotul si mergeti la un restaurant sau la film, mergeti la coafor sau manechiura, uite-te la un serial, fa o baie fierbinte...... si nu mai raspunde la tel :) macar o sa te distrezi cu panica de "aoleu, o fi nascut?" - emoticon dracusor, ca nu gasesc :)



#19
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:31

Eu zic ca se va întâmpla în curând și la tine :) când faci 41? Nu vad semnături pe tel.

#20
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 08:33

Totuși fără baie fierbinte. Bb paște intra în suferință dacă temp ta trece de 38, pt ca în uter el are cu un grad mai mult ca tine, deci ar avea 39. Ergo, bai călduțe.


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -