Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * - 3 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 108

fiv medlife albu

301 raspunsuri la acest subiect

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:05

Daisy Crystyne ia inclusiv femibion fara iod.

Crystyne draga de tine :*

Cu sarea in bucate cum stai??? Mai sarat, mai nesarat? Sa fii atenta pt ca de obicei sarea noastra e iodata. Un alt factor eu zic ca e stresul. Sper ca repeti analizele la acelasi laborator mereu.

Pupici si relax mult!!!
  • 0

crystyne

crystyne

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:16

Da le repet la acelasi lab dar ... cu sarea stau fff bine din cauza rinichilor .. stres hmmmmm cred , ca se apropie ziua cea mare ... multumesc Nic :*:*
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:21

Mai Crystyne ufff na, acum imi pare rau ca a trebuit sa imi scot sotul in oras de 8 Martie, dar na, daca piticul a vrut sa apara la ecograf sa ne arate cum isi suge el degetutele, ce sa-i facem? Ca ieseam la un striptease , la un Flamingo boys acolo ca sa mai destresam si noi una alta :)))

Ani e de bine, sa urmezi tratamentul sa creasca foliculasii :))

Melek tu cand ai urmatoarea eco?

Bafta fetelor, sa aveti oute de calitate :)
  • 0

Ani88

Ani88

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:36

Asa voi face Nic, destul de greu sa fiu pe post de broscuta, toata ziua ma indop dar asta este. Nimic nu este intamplator. [bib]

• 0

crystyne

crystyne

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:49

Da , ce tare ar fi fost sa mergem :) una gravida si una in post de vreo 4 luni :))lasa draga mea ca iesim noi intr-o zi ... dar cand vine si my husband ca de sa fiu si eu un. pic mai happy nu :):)))pupici
  • 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 15:54

Crystyne in post o sa tot fiu si eu de-acuma. Adica ce sa zic? Sunt in post de anul trecut :)) da nu conteaza, noi sa fim sanatosi :))
  • 0

Seven7

Seven7

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 21:49

Monik33, NicNic, multumesc pentru raspunsurile voastre. Eu am MTHFR-ul homozigot si PAI heterozigot, am inceput Clexane 0.4 de la stimulare. Am fost azi la dr. U, sincer nu prea vroiam sa ma duc. Dr mi-a transmis printr-o asistenta ca nu-mi schimba concentratia dar sa revin dupa o luna, ca analizele sunt ok. M-am uitat si eu pe analize la D dimeri apare valoarea 890 cu valori normale 0-550 ug/l cu toate ca la fiecare eco, IR-urile sunt ok.

Utrogestanul il scazusem progresiv de la saptamana 16 pana la 18. Am si eu un fix cu progesteronul, ca e fetitza si nu vreau sa aiba mai mult par decat trebuie.

• 0

QiaoBing

QiaoBing

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 11 martie 2014 - 22:39

hello white girls !
ia sa vad ce isi mai aduce aminte baba din ce vroia sa zica ....
hmm ... femibion fara iod. Mi-a zis si mie unul din dr endocrinologi pe care i-am luat la intrebari sa scot iodul. M-am dat peste cap sa fac rost de Femibion fara iod si ... mi s-a injumatatit tsh-ul de la o luna la alta, al meu fiind oricum minuscul, de ajunsesem la 0,07. Urmatorul dr mi-a zis sa reintroduc iodul, pt ca e important. Cine sa ii mai inteleaga ... pe dr si TSH-i [soricel]
crystyne cu cat scobesti mai mult, cu atat intri mai mult in ceata. Trust me, been there, done that [clo]
Ani cam ce dimensiuni au foliculii ? Estradiolul inca nu e f mare. Eu aveam cam atat la 4 foli, spre finalul stimularii.
seven mama nu a luat progesteron ... si nu ma plang de par din diverse zone [batcap] E mostenirea mea e la tata.
Nic, crystyne deci asa, ati fi iesit fara mine.Bineeee. Adica ce, eu nu am voie la un dezmat ? Poate ma gravidesc definitiv, ca ati vazut ce patesc ... si o sa aiba de data asta si motiv soata sa ma intrebe cine e "Georgel" [soricel]
[flo2]

Editat de QiaoBing, 11 martie 2014 - 22:45 .

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 12 martie 2014 - 07:07

Qiao promit gata! Voi face tot posibilul sa nu-mi mai scot sotul seara la film la Mdl, oricat de reconfortant e patul ala de acolo si mergem toate la dezmat :) da la dezmat eu o sa vreau niste popcorn :)))) va graviditi si voi repede repede si mergem la un night club si rezervam locuri in fata, sa prindem tot si ne echipam cu cateva pungi de pop corn. Ce zici? Batem palma? :))
Acum soata cand l-oi anunta apoi si te-o intreba de Georgel, ii pui si tu in carca pt domnu porumbel :))

Pupici si neatza si o zi minunata sa aveti !!!
  • 0

mary80

mary80

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 12 martie 2014 - 09:44

neata fetelor......

NicNic tu sa-ti iei cu tine punga din aia ca in avion...ca  nu se stie.....

Crystyne eu am avut in decembrie 4,89 tsh, am fost la Dr alice albu in ian si mi-a zis sa iau euthyrox 50 mcg si daca sunt gravi sa cresc la 75 mcg, in aceeasi zi am facut beta , eram gravi am inceput direct sa iau 75 mcg, dupa ce am pierdut sarcina, dupa ce am eliminat am repatat tsh 0,1199, i-am dat mail si mi-a zis sa scad la 50 mcg si sa repet peste 6 saptamani

deci cine mai intelege

si eu am luat si iau in continuare 1 zi acifol, 1 zi elevit, 1 zi mag cu b-uri si acid folic de la doppel

va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie

• 0

Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Intrebari Panica

• Caca după vaccin

criss1234
    - Ieri, 23:32

• Vitamine în sarcina ?

georgianajhfd
    - Ieri, 22:06

• Chist pe cordon ombilical

crina1990