Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand vine vremea pentru primul sutien al fetei tale ...

sutien

15 raspunsuri la acest subiect

#11
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 martie 2014 - 10:30

Cred ca e important ca o mama sa-i cumpere fetei sale "sutienul" potrivit.

Mama mea credea ca acesta imi va strica sanii si nu a vrut sa-mi cumpere mult timp.

Problema e ca uneori ma fluierau baietii pe strada sau ii vedeam in clasa cum se uita la sanii mei si imi era o rusineeee.  [:)]  Da` imi era rusine si sa-i zic maica-mi de ce vreau sutien...

Din cauza asta imi aduceam umerii in fatza ca sa acopar oarecum sanii. Si asa m-am ales cu o cocoasa... care bineinteles ca o mai am si acum indiferent cat incerc eu sa ma controlez si sa stau dreapta. Cand sunt relaxata se vede. 

Ela...eu cred ca esti nedreapta cu mama ta!Si eu am avut piept mare ,am purtat destul de devereme sutien si tot aveam instinctual dorintza de a-mi ascunde sinii(tot asa stringindu-mi umerii),tot eram obiectul privirilor si a fluieraturilor pe strada!!!!

 

Dana



#12
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 13 martie 2014 - 22:27

Ela...eu cred ca esti nedreapta cu mama ta!Si eu am avut piept mare ,am purtat destul de devereme sutien si tot aveam instinctual dorintza de a-mi ascunde sinii(tot asa stringindu-mi umerii),tot eram obiectul privirilor si a fluieraturilor pe strada!!!!

 

Dana

Iar tu ii ti partea mereu  [soricel]  

Si ce daca sunt nedreapta...ete na! macar aici am voie sa "zic" si altceva decat ceea ce trebuie!

oricum erau alte concepti pe atunci. Insa sunt sigura ca si azi mai gasesti mame cu genul asta de concepti  [alcool]



#13
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 10:33

Iar tu ii ti partea mereu  [soricel]  

Si ce daca sunt nedreapta...ete na! macar aici am voie sa "zic" si altceva decat ceea ce trebuie!

oricum erau alte concepti pe atunci. Insa sunt sigura ca si azi mai gasesti mame cu genul asta de concepti  [alcool]

Daca asta e concluzia la care ai ajuns citind mesajul meu...ce s azic...sunt profund dezamagita!

 

Dana



#14
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 20:04

eu cred ca ela a fost  dezamagita ca mama nu i-a cumparat sutien desi isi dorea acest lucru.  a gasit scuza ca ii deformeaza sanii . tu ai avut sutien si tot ai avut tendinta sa ii ascunzi.  sunt doua lucruri total diferite.

 

fiica-mea isi pune portocale in tricou cateodata ca sa aiba si ea tzitzi. [:-)))]  mai avem un pic pana la sutien.



#15
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 martie 2014 - 21:58

eu cred ca ela a fost  dezamagita ca mama nu i-a cumparat sutien desi isi dorea acest lucru.  a gasit scuza ca ii deformeaza sanii . tu ai avut sutien si tot ai avut tendinta sa ii ascunzi.  sunt doua lucruri total diferite.

 

De ce le vezi diferite,eu cu sutien,si ea fara,ambele ne ascundeam pieptul,ambele atrageam privirile si fluieraturile.

 

Deci de ce sunt diferite?

 

Dana


Editat de andacos, 15 martie 2014 - 10:37 .


#16
ela_04

ela_04

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.768 mesaje

Postat 15 martie 2014 - 23:02

Ideea era ca cineva tot trebuia sa fie de vina... si cum in soarta nu cred...

si eu nu am avut niciodata sanii mari. cu exceptia perioadelor de lactatie  [:)]  cand mi-am facut si poze  

Am la sutien 75 B, deci sunt in categoria tatze mici chiar. Problema erau sfarcurile. 

Oricum se spune ca 80% din adolescente trec prin povestea asta fara probleme. 

 

Ps. Cred ca pe la 17 ani mi-am cumparat singura primul sutien. Maica-mea si acum mai are momente cand nu poarta sutien  [alcool]  asa ca eu consider ca are o problema cu chestia asta. 

Insa... fiecare cu gustul sau. Mie una nu imi place sa mi se plimbe nimic pe sub bluza si nici sa atrag atentia nu simt nevoia.





Etichetat si cu sutien

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -