Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Mai 2014 (Ciresele de Mai 2014) Cap. 24

gravidute ciresele mai sarcina

298 raspunsuri la acest subiect

#41
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:12

Ralulav, ce dragute sunt hainutele. Eu nu am luat nimic cu hello kitty, nici nu am vazut. In schimb i-am cumparat ieri un set de 3 salopete de la next pe care le ador!



#42
Sherry

Sherry

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:15

Mersi Lorena!
Iarina, am luat un Maganghinar, sunt pastile din plante pe care le folosesc la criza de bila/ fiere. Eu sunt sensibila pe partea asta, iar in wee am fost la socri si am mancat diferit ca de obicei....
Raluv esti frumoasa și tu si hainutele!

#43
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:39

Raluav, ce hainute dragute! Si ce bine arati tu!

 

Iarina, bafta ma morfo, cand ai? Eu mai am de asteptat 2 saptamani... Vor fi 5 saptamani de cand n-am vazut bebelina, ma bucur insa ca o simt regulat si e mai puternica, deci a mai crescut. Si cred ca s-a intors si e in prezentatie craniana, caci simt sughitul jos, pe linia slipului...La 27 sapt era inca transversal.

 

Irva, acum trece timpul! Si mie cu siguranta imi va fi dor de burtica....



#44
madacristina

madacristina

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 292 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:44

Felicitari Irva pentru bebelina...e maricica...sti ca ziceam ca ma duc si eu azi la morfo trim 3, insa cand am fost miercuri la control doc mea a zis ca imi poate face ea...stiu ca e super ok si pe eco...asa ca am zis ok, pe 19 morfo de trim 3 la ea...asa ca am anulat programarea de azi... Insa stau eu si ma gandesc ca mi-am programat dar nu am optat pt 3D/4D si nu mi-au zis dc mi se da CD...asa ca sun frumos si surpriza...imi da doar poze, in Floreasca doar dr Pop face si pe CD....ma apuca toti nervii...dar ma linistesc, inchid, gandesc si sun iar pt o noua programare...care, nu am putut sa o fac decat pt Sun Plaza, acolo e dr Urea care face morfo de trim 3 si mi se da si CD dc il solicit, la ceilalti medici, Dr Pop sau Rahimian nu mai gaseam liber decat la sf lunii...e mult prea tarziu, eu miercuri acum intru in 32 sapt ( dupa ultima menstruatie, iar sambata dupa valorile de la eco )...asa ca am programarea vineri la morfo de trim 3....vreau sa il am si pe CD, la prima sarcina am filmuletul si e asa frumos sa te mai uiti din cand in cand...

 

Abia astept ziua de vineri...in ultima sapt mi-a crescut burta destul de mult...Irva mai mult decat era joi...ai mei se mira de mine in fiecare zi...oricum bine ca, creste doar burta si nu si eu asa...sa iau proportii foarte mari...

 

Va pup burtici...:*



#45
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:48

Pe 24 martie am morfofetala la Sanador, la dr. Herghelegiu... Si eu tot 2 saptamani mai am de asteptat... mi se pare tare mult, dar ca si tine ma bucur ca il simt pe bebe miscand si sughitand.

De vreo saptamana si-a schimbat orarul de somn si e noaptea foarte activ ca nu prea ma lasa  sa dorm... sper sa isi revina



#46
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:49

Buna Mada! Bafta vineri, sa vii cu vesti bune! Cum te mai simti?

Spuneai ca ai cd de la prima sarcina la morfo 3, si eu chiar ma intrebam daca se mai vede bine cand e bebe asa mare...



#47
llorrenna

llorrenna

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.236 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:51

Iarina, pe mine inca nu m-a trezit noaptea....a mea doarme. Doar daca ma trezesc eu si nu mai pot adormi, dupa 30 de minute imi da si ea un semn scurt... Dar a mea are activitatea cea mai intensa seara, eu dorm dupa ora 1 si este fff activa la miezul noptii  [:)]



#48
Adriana1302

Adriana1302

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.144 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:53

Irva cred ca si eu am trecut de 2 kg. Ca de martea trecuta am mai pus.
 
Ralulav ce frumoase hainute si burtica!
 
Maine imi vine sotiorul din delegatie si merg sa caut patut si rochie pentru botez. Suntem nasi in 22 martie. O sa fiu cat China. [batcap]  Am pus in 8 zile 1 kg, vad ca incep bine de tot.


#49
iarina_r

iarina_r

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.786 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:53

Si eu am CD de la morfofetala de trim II si se vede dragut bebe, cum incearca el sa dea cu pumnutul in sonda...

Cred ca o sa se vada mai greu in trim III, mai ales ca pe la 32 de saptamani sunt niste dolofanici.

 

Mada bafta la eco!

 

Sherry te inteleg si eu am fierea lenesa, acum in sarcina o tratez cu gasex cand ma mai lacomesc sau pap ceva mai greu...



#50
Irva

Irva

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.771 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 13:54

Mada, mie Dr Pop nu mi-a dat filmulet! Mi-a dat CD doar cu poze. Parca la morfo II am pe CD si un filmultet scurt cu bataile inimii. Dr Rahimian da filmultetul.

Nu gasesti loc la ei usor, azi era destul de aglomerat, eu aveam programare la 10:30 si am intrat abia la 11 si ceva. Eu imi fac programare cu o luna inainte. La dr Pop mi le-am facut pe toate la inceputul sarcinii.





Etichetat si cu gravidute, ciresele, mai, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -