Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 4 voturi

Eticheta la toaleta va rog

toaleta uk eticheta

147 raspunsuri la acest subiect

#11
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:16

Inteleg motivele din spatele anuntului facut de banca. Cate case atatea obiceiuri insa institutia trebuei sa mentina un nivel de igiena al toaletelor interne si cum nu se poate baza pe angajati sa faca diferenta trebuie sa ia masuri. 
Am vazut si aici la cladirea in care lucrez, la baie numeroase anunturi cu "Va rugam sa stergeti in jurul chiuvetei dupa ce o folositi, din respect pentru colegii dumneavoastra". 

Am avut de cateva ori ocazia sa vad "doamne" iesind de la toaleta si plecand fara sa se spele pe maini, deci nesimtiti si inconstienti exista berechet peste tot. Din acest motiv deschid intotdeauna usa de la baie cu servetel. Dar asta nu inseamna ca il las pe clanta de la usa sa bag la idei urmatoarea utilizatoare, blochez usa cu piciorul si arunc servetelul in cos.

Ce nu pot sa inteleg, este de ce un astfel de anunt este subiectul unui articol de presa? Ma indoiesc serios ca pana sa le vina imigranti din orice colt al lumii nu au avut si ei nesimtitii lor. 



#12
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:18

Si de altfel ce fel de cititor e interesat sa stie ca in toaletele angajatilor companiei x sau y s-au afisat reguli de eticheta? 



#13
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:25

Ce subiect fain cu WC-uri  [:-)))]

Impresia mea este si intotdeauna s-a adeverit ca iti dai seama seama de nivelul de civilizatie al unei tari dupa starea WC-urilor din aeroport, chiar de la intrare. 

Ia ginditi-va un pic la WC-urile din Otopeni ......put a urina, nu este hirtie igienica, etc

 

Secret: eu in viata mea nu m-am asezat pe o toaleta publica, cum scria cineva mai sus pozitia schiorului.

 

Superba expresia "pozitiz schiorului"  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#14
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:27

Si de altfel ce fel de cititor e interesat sa stie ca in toaletele angajatilor companiei x sau y s-au afisat reguli de eticheta? 

Daily Mail abereaza ca de obicei .....noroc ca citesc forumul, asa mai aflu si eu ce scrie DM  [:-)))]



#15
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:45

De acord cu ab5174, pen'ca e vorba de "Daily Fail", care se adreseaza pe de o parte "unei anumite categorii a populatiei" care adora acest gen de articole,  si pe de alta parte celor care se simt ofensati (si de multe ori, pe buna dreptate) dar... citesc ziarul, deci acceseaza situl, mai pun un comentariu, mai dau mai departe, vad si altii, acceseaza si ei site-ul, cum s-ar zice "win-win" pentru buzunarele lor (lor - aia de la Daily Mail).


Editat de DarkBendis, 04 martie 2014 - 19:46 .


#16
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:49

Eu am vazut indicatzii astea de folosire a toatelei...cred ca pe autobandele nemtezsti-austriece,uite ca nu-.mi amintesc exact...ins an.-au descoperit englezii(dupa parerea unora [:D] )"codul bunelor maniere de folosire a toaletelor". [:D]

 

Mirela esti belea cu englezii tai si DM!Stii ,cind te citesc stau si ma intreb,care pe care uraste mai tare! [:D]

 

Dana



#17
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:52



Si de altfel ce fel de cititor e interesat sa stie ca in toaletele angajatilor companiei x sau y s-au afisat reguli de eticheta? 

stirea a aparut intr-un ziar olandez    - am dat sursa la inceputul articolului. [flo2]

te asigur ca va apare in foarte multe ziare din alte tari.



#18
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 19:58

A fost acum citeva saptamini o emisiune " The big British Immigration Row" unde a fost invitat si ambasadorul Poloniei.

Cind aia o tot dadeau cu est europenii, s-a enervat asta si cica ei nu sint est europeni sint "central Europe" .....nici polonezii nu vor sa faca parte din aceeasi categorie cu noi.  [:-)))]

 

Asta este emisiunea:

 

http://www.channel5....ration-row-live

 

Cred ca se pot vedea  toate episoadele. 

 

 

 

#19
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 20:12

Mie imi place ca subiectul troneaza la "Discutii generale" ma mir ca nu e si "Pinned"  [:-)))]

 

Mirela, hai recunoaste ca esti citioare fidela de DM. Ca noi oricum stim. 



#20
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 20:17

ab, am o multime de ziare pe care le citesc in zigzac ...si DM este printer ele   - insa am spus ca stirea a aparut intr-un ziar olandez. OK   de acolo am luat-o. 

 

Si da mi s-a parut un subiect haios - putem rade de asta nu? Eu una imi amintesc mereu de toaleta din Gara de Nord unde am fost odata si a fost socul vietii mele [:-)))]





Etichetat si cu toaleta, uk, eticheta

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -