Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 5 voturi

Dovlecei ghiocei de septembrie-octombrie 2013 #13

bebe sept2013 oct2013

471 raspunsuri la acest subiect

#451
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 21:51

Aha, deci ai luat scaun pentru fiecare etapa.

ma tot gandeam sa iau unul care acoperă toate cele trei grupe 1/2/3 (la urma ramane doar ca inaltator), dar mai studiez.

neaparat va fi cu scaunel si înălțător, chiar daca in RO poliția mai trece cu vederea, iar româșul zice "lasa, ce eu am avut!". O fi trecând cu vederea poliția, insa nu inteleg inconștiența părinților/bunicilor in a lasa copii liberi pe bancheta sau si mai rau pe locul pasagerului!

Eu am avut scaunul din grupa 2 demontabil, existand posibilitatea de a folosi doar inaltatorul la final.



#452
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 21:54

Alina, oare nu o fi de la morcov sclifoseala?

Ca nici l-a mine nu a vrut asa mult. I am dat de 2 zile piure cu morcov si radacina de patrunjel si lm. Maine schimb macazul ii dau piure de radacina de patrunjel simplu. Ce imi recomandati pt urmatoarele trei zile cartof sau dovlecel?

multam

 

azi i-am dat de curiozitate sa linga un pic din banana care o mancam eu..mama ce a apucat de ea, cred ca o sa adore fructele. Cand sa le introduc? Pediatra zicea ca dupa 3 legume - adica 3x3 = 9 zile

 

Felicitari pentru ochelari Nanne! faini si haiosi aia rosii :)))

 

Da, cum povestea Ela. Ne-am intalnit in Carol - din intamplare. Si era si Pastilutza cu Maria - o simpatica, numa' zambet si raset!!!!!! cica a petit-o Ella :)))))))))))) 

 

va pup

 

Eu ti-as spune dovlecel, e dulceag, e si mai moale; cartoful poate sa mai astepte putin.

inca nu am introdus fructe, stiu ca vor fi un hit. :))) avem 5 legume pana acum. La mine cred ca următoarea leguma va fi cartoful dulce. O sa linga castronelul. Il linge acum cu morcovel, pastarnac, dovlecel, iti dai seama cum va fi la cel dulce? Se vor lupta turcii la gura ei :)) exemplific :))

 

multumim. Sa vezi si ce fata are cu ei! :)))


Editat de nanne16, 25 martie 2014 - 16:31 .


#453
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 21:59

Hai ca nu ma indur :)) nu am arătat poza asta nimănui deocamdată :))

Mafia! :))

 

[olala]

 


Editat de nanne16, 25 martie 2014 - 16:32 .


#454
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:13

Hai ca nu ma indur :)) nu am arătat poza asta nimănui deocamdată :))

Mafia! :))

Mafioata dulce! [il] Sora de cruce cu ai mei.

 

 

Mafioata mea cea mare (carecasazica [:)]  Alma) a fost azi la prima ei lectie de scrima. Nu stiu de am mai zis, dar ea s-a inspirat din Cei trei muschetari la alegerea sportului [:-)))]



#455
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:18

Mafioata dulce! [il] Sora de cruce cu ai mei.

 

 

Mafioata mea cea mare (carecasazica [:)]  Alma) a fost azi la prima ei lectie de scrima. Nu stiu de am mai zis, dar ea s-a inspirat din Cei trei muschetari la alegerea sportului [:-)))]

Bravo pentru mafioata cea mare :)) scrima e un sport foarte frumos si nobil ;) si fiica nașilor face scrima de vreo 2 ani. Cred ca sunt chiar de-o seama cele doua! 

 

I-am facut poza cum i-am primit :)) sa vedem ce o sa zica ea peste ani cand va vedea ce poze ii facem :))



#456
onnu

onnu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:26

Onnu, cat implunesti? Si eu schimb prefixul, fac la multe lunite dovleceilor!

30 implinesc.



#457
onnu

onnu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:40

      Alina si arnnia, de ce spuneti ca e prea devreme pentru fructe???eu ce ele am inceput!!Asa m-a sfatuit dr.:pana la 6 luni fructe si abia pe urma legume.IOricum, nu cred ca o sa astept pana la sase luni,peste cateva zile o sa -i dau si eu putin morcov, dovlecel...Acum are 5 luni si o saptamana.Ii plac fructele, dar eu nu le amestec cu lapte.Inainte i le puneam in crema de orez, dar de cand s-a constipat i le dau simple si crema separat(nu la aceeasi masa),si nu mai avem probl.Numai banana o mai amestec cu putin lapte, dar n-o prepar termic nicicum,doar la blender.

Iaurt de la ce varsta se poate da?Ieri manca Erika un iaurtel in fata ei si se uita la ea si mesteca in gol [:)] I-am dat un varf de lingurita si a fost foarte incantata, dar cred ca e cam devreme,nu??



#458
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:43

Nanne hai ca acu m-ai intrecut [:D] otet in loc de balsam de rufe? Pai cum iea rufele?nu au miros de otet?acu am patit si eu ca tine cu orezul pe categorii deci de care otet bre?balsamic sau simplu?
Eu azi am luat bietola nu stiu denumirea in romana si i-am dat si lui albert cateva frunze fierte i-a placut la nebunie nu stiu daca e varsta sa ii dau dar i-am dat

#459
onnu

onnu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:53

   Si scoica noastra e tot pana la 13kg, tot din set 3 in 1.Cred ca o s-o mai folosesc o perioada( pana vad ca incepe sa stea cu genunchii adunati), cel putin cand sunt singura cu fetele, pt ca o am si pe Erika in spate si daca as pune-o si pe ea tot in spate mi-ar fi greu sa vad de amandua.asa mi-e mai simplu: am bebita in stanga, aproape de mine si Erika in spate stanga, deci cand are nevoie de ceva mi-e usor sa ma intind la ea.



#460
onnu

onnu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 61 mesaje

Postat 24 martie 2014 - 22:58

   Super ochelarii, nanne!!!!! Cocheta de mica....





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -