Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Sexul mai are inca un pret!


24 raspunsuri la acest subiect

#1
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 00:07

asta e o versiune mai recenta, in care Pam vorbeste la o scoala publica.(nu am gasit versiune in romaneste) ...si aici nu mai vorbeste de Dumnezeu-de care se tot impiedicau multi in versiunea veche si sustinuta intr-o scoala crestina.

 

sunt 6 parti de 10min.

 

http://www.youtube.c...8E0AE8ACB0DC78D

 


Editat de michelle-usa, 28 februarie 2014 - 01:08 .


#2
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 11:43

E exact aceeasi placa pe care a folosit-o si in celalalt discurs, adica aceleasi glume si fraze. Intrebarea mea e : cum naiba sa intrebi cu ce te ajuta anticonceptionalele? pai in primul rand, sa nu ramai insarcinata.

Repet, ca si data trecuta, daca ar fi venit doamna asta sa imi faca educatie sexuala m-as fi tavalit pe jos de ras.



#3
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 12:59

Mesajul este corect.

 

Ca vorbeste tare, inteleg, este felul ei, vrea sa fie auzita. Insa are momente cand e mistocara. Ok, asta se practica, din pacate nu doar intre adolescenti. Ea vrea sa le faca un dus rece (are in spate motive serioase, multe cazuri venite la ea, statistici cu procente de speriat ). Totusi, as fi un pic mai empatica ac as transmite mesajul. Ca o mama sau ca un adult catre copii(caci asa sunt ascultatorii ei ), eu asa vad un consilier, poate ca gresesc. Mie asa imi pare, mistocara in unele momente, nu coborata la nivelul lor de comunicare.

 

Insa continutul este complex, corect si exemplificat. Me like it. [:)]

 

Oricum, vin puternic din urma, multe reality- uri care dezbat aceleasi probleme si in special ale mamelor adolescente.

 

mai sunt filmele cu teme de genul: Juno sau acesta

 

 

http://www.imdb.com/...=nm_flmg_act_19 ( adolescenti, presiunea anturajului, presiunea baietilor, sexul oral, BTS-uri ) ft bun!!!



#4
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 13:47

Eu rezonez mai degraba cu mesajul si tonul si stilul acestui domn:

 

In prima parte se refera si el la neplaceri datorate sexului in afara casniciei (de pe la minutul 3). Dar o face in cu totul alt stil. Daca aveti rabdare sa ascultati in continuarea, toata sesiunea mie mi=a placut mult. 



#5
372018

372018

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.350 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 14:33

Laura, e total omul asta! Fain-fain! [:)]  Il aveam pe lista de vizionat pt ca l- am vazut in dreapta filmuletului cu dna. Insa are si un public matur in sala, mai degraba parinti si bunici pe care ii invata cum sa discute cu copiii despre aceste lucruri. O astfel de abordare necesita perioade de timp, o intindere mai ampla, in special acasa, educatie acasa. Nu doar ca este mai placut asa, dar are avantajul ca e mai temeinic.  Daca o faci din timp, rezultaul ar trebui sa fie unul fantastic. Altfel, mergi pe repede nainte, speech- ul dnei, ca pruncii sunt tare grabiti sa creasca si sa le traiasca pe toate inainte de 20 de ani.



#6
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 14:37

adica atunci cand faci sex in afara casatoriei e  vorba doar de 'lust', si cand faci in cadrul casatoriei se duce naibii pasiunea si adrenalina si tot. :)) tare.



#7
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 15:13

XIO, nici eu nu sunt de acord cu tot ce spune, dar macar o spune altfel, te face sa iti pui niste intrebari fara sa iti vina sa ii arunci cu ceva in fatza.



#8
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 17:55

E exact aceeasi placa pe care a folosit-o si in celalalt discurs, adica aceleasi glume si fraze. Intrebarea mea e : cum naiba sa intrebi cu ce te ajuta anticonceptionalele? pai in primul rand, sa nu ramai insarcinata.

Repet, ca si data trecuta, daca ar fi venit doamna asta sa imi faca educatie sexuala m-as fi tavalit pe jos de ras.

tocmai assta vrea sa spuna daca ai rabdare sa o asculti...

ca o sarcina  nu e cel mai rau ce  se poate intimpla, ca nu e o boala incurabila...desi pot sa plateasca pt asta pt tot restul vietii.

dar  bolile care se pot transmite sunt mult mai periculoasse, pot sa fie incurabile si pot distruge pur si simplu viata.

sunt multe misconceptii care tinerii le au si care circcula in rindul lor si pe asta se bazeaza discursul.

chiar si eu la 43 de ani, am aflat lucruri care nu le stiam...



#9
ellej

ellej

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.991 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 19:03

E a aceeasi placa pe care a folosit-o si in celalalt discurs, adica aceleasi glume si fraze. Intrebarea mea e : cum naiba sa intrebi cu ce te ajuta anticonceptionalele? pai in primul rand, sa nu ramai insarcinata.

Repet, ca si data trecuta, daca ar fi venit doamna asta sa imi faca educatie sexuala m-as fi tavalit pe jos de ras.

N-am vrut sa dau dislike, am apasat din greseala pt ca scriu de pe mobil, scuze. Nu exista si un undo pt zapaciti?:)



#10
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 februarie 2014 - 21:38

Michelle, o boala incurabila poti lua si la dentist, si in spital, si la joaca, si la munte si peste tot. Iti poate cadea o caramida in cap la iesirea din cladire. dar nu vad sa stea lumea inchisa in casa din acest motiv. Cate accidente nu se intampla pe sosele si pe strazi? dar tot iese lumea si tot vezi oameni pe trotuar, pe biciclete, in masini.

hai sa fim seriosi, nu o sa sperii un adolescent ca moare daca face sex. Atatatimp cat se face educatie sexuala si stiu ce inseamna contraceptie, ce presupune ea, ce e sexul si ce presupune el, fara bau bau-ri ca te bate Dumnezeu sau ca mori.

 

Nu mai spun ca poate pt unii casatoria nu inseamna nimic, sa inteleg ca eu trebuia sa astept 13 ani si ceva ca sa fac sex? :))))))


Editat de XIO, 28 februarie 2014 - 21:39 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -