Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FELICITARI CLARIS! FELICITARI ANA2014! FELICITARI ADYA! FELICITARI ANDIKA! Hai Yna! (Mamici de Martie 2014) - Cap.60


442 raspunsuri la acest subiect

#421
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 01:33

Fetelor, sunt un car de nervi. am vorbit cu o alta tipa care naste in apr cu dr meu si ei i-a zis ca el pleaca la sfarsitul lui martie. Acum fac legatura cu faptul ca atunci cand am zis DPN-ul ultima data a zis "hmm, poate nastem mai devreme" dar a zis-o in timp ce ma controla pe masa si mi-a trecut prin minte sa intreb daca nu cumva pleaca atunci, dar am alungat repede gandul si am zis ca poate a gasit ceva inauntru de ii indica asta, poate pozitia colului, anterioara.

 

Mie nu mi-a zis ca pleaca. Sunt dezamagita. Nu ca pleaca, are si el o viata, eu fiind aici doar o "victima" colaterala. Ci ca nu imi spune. Hai sa zicem ca pe 17 feb nu stia sigur ca pleaca si stie acum. Sa vedem daca im spune pe 8 martie.

Daca nu, voi stii de ce imi va propune inducere inainte de termen sau imediat dupa, daca imi va propune.

 

Cum as da-o, sunt fara dr. Doctorul pt care vroiam sa platesc cei 70 de mil. Sunt bulversata. Unde si la cine ma duc? as putea pleca la cealalta clinica privata, 45 mil. Ar fi o economie, dar nu stiu pe nimeni acolo. Dincoace ma gandesc ca ma prega el cuiva de incredere.

CAt de aiurea, sa n-am incredere nici in dr de la privat, pt ca nu m-a monitorizat el. Dar asa  e la noi in tara.

 

Sunt neagra de suparare, era simplu daca vroiam ceza, nasteam pana pleca el.

Dar asa, eu a cui raman? uff, imi vine sa plang



#422
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 01:37

AS putea sa il abordez eu, daca vad ca nu zice ca pleaca pana sa ies din cabinet. Ii spun ca stiu ca pleaca si ca as aprecia sa imi recunoasca si sa imi zica data exact. sa am si eu timp sa imi aranjez cu altcineva, poate la cealalta clinica.

El cred ca stia demult ca pleca la sf lui martie.

 

Sunt extrem de suparata



#423
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 01:50

Mi-e frica de necunoscut. La noi dr care nu te stiu, nu te sprijina.

Sunt asa dezamagita ca nu mi-a zis ca pleaca, as fi avut timp o luna sa tot merg la altul. ASa, cand aflu sigur ca pleaca, pe 8 martie, o sa am deja 38s.

 

Sa-mi bag picioru [smulgpar] [zirea] [:(] [mai] [mai] [mai] [mai]



#424
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:36

Mi-e frica de necunoscut. La noi dr care nu te stiu, nu te sprijina.

Sunt asa dezamagita ca nu mi-a zis ca pleaca, as fi avut timp o luna sa tot merg la altul. ASa, cand aflu sigur ca pleaca, pe 8 martie, o sa am deja 38s.

 

Sa-mi bag picioru [smulgpar] [zirea] [:(] [mai] [mai] [mai] [mai]

Nu e mai bine sa il intrebi direct? FARA MENAJAMENTE! mai ales ca mergi la privat pt. el si dai o caruta de bani.... nu poti sa suni sa stabilesti o intalnire (programare) cu el mai devreme? Sa poti sa te lamuresti si sa nu stai cu morcovul asta pana pe 8 martie.



#425
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:38

Sim, m-am emotionat toata cand am vazut tabloul... E foarte fain!



#426
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:42

Hai ca m-apuca pe mine nervii... Ma trezisem sa mananc un mar - adica sa beau apa si pana la bucatarie m-a pocnit asa o pofta de mar de m-am infipt direct intr-unul si m-am pus pe molfait in timp ce mai citeam pe aici sa vad cum mai sunteti.

acum m-a luat si pe mine teama sa nu plece si al meu dr.pe undeva in martie (stiu ca e luna de simpozioane si tot felul de intruniri) si sa raman cu cine stie cine...Pfff! Noroc ca azi la 11 merg la control la el si il intreb daca e pe faza sau nu in martie.


Editat de gogoshika10, 27 februarie 2014 - 02:43 .


#427
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:46

No, acu ma bag fortat dinnou la somn (am fugit de langa baieti ca ma tot intorceam pe toate partile-niciuna nu-i ok acu), ca la 7 ma trezesc sa impachetez strumful pt cresa si sa ma pregatesc de control. Sa vad cum mi-oi gasi confortul pe coltarul din sufragerie... somn usor mamici!



#428
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:52

Ah, in legatura cu Ca si Mg. Mie mi-a prescris Ca cu Mg si Vit.D3 inca de acum trei-patru saptamani, pentru ca aveam dureri groaznice(crampe musculare+dureri de oase) si carcei multiplii (adica deodata si la pulpa si la gamba, uneori se intepeneau si degetele picioareor in cate o pozitie ciudata rau sau din ligamentele genunchiului simteam cum piciorul meu incerca sa se intoarca invers (cu varful degetelor spre spatele genunchiului). A fost crunt! Si mi-a zis ca imi da calciul pt crampele musculare si asociaza cu magneziu pt a limita riscul contractiilor (existent la administrarea calciului) si bineinteles D3 pt absorbtia calciului.


Editat de gogoshika10, 27 februarie 2014 - 02:59 .


#429
Arrya

Arrya

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.836 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:53

Somn ușor, gogo.

Eu evident ca nu pot adormi. Am aflat ca pleacă pe 21.eu am DPN pe 25. nu știe fata sa îmi zică și când se întoarce, dar mai contează? Sa stau cu stres sa nasc pana pe 20?la 39+? Stres e ce vroiam sa evit, pt nașterea mea. Cautam un mediu cald, familiar. Plâng și am o criza de hormoni și soțul doarme, asa ca scriu aici, ca sa ma liniștesc.

Pft, ce ghinion. Mi se pare Ireal ca aflu asa târziu și printr-o alta gravida. Poate mie vroia sa îmi zică chiar pe 20, eventual după ce aștepta ca poate nasc mai devreme sau poate ma inducea el. Și abia îmi câștigase încrederea.
Pot sa mai zic încăo data sa îmi bag piciorul?

Editat de Arrya, 27 februarie 2014 - 02:54 .


#430
gogoshika10

gogoshika10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 604 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 02:57

Poti sa zici si mail multe! Ca e nesimtit la faza asta!

Eu clar nu l-as lasa asa. Eu zic sa il suni macar sa intrebi... Sa poti si tu sa gestionezi cumva situatia asta, nu sa stai asa pana pe 8 martie... iti dai seama ca vor creste angoasele tale exponential...

Dar daca graviduta cealalta nu stie sigur ce crede ca stie?... Mai bine iei situatia in maini si il confrunti pe medic.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -