Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FELICITARI CLARIS! FELICITARI ANA2014! FELICITARI ADYA! FELICITARI ANDIKA! Hai Yna! (Mamici de Martie 2014) - Cap.60


442 raspunsuri la acest subiect

#31
Sasha159

Sasha159

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:21

DeeaIoana eu mai.am.3 kilograme pana ajung la 20 puse. Si mai am 3.saptamani. De abia astept sa im recapat cat de cat un corp functional..mi.e dor sa ma aplec si sa ma inrtorc in pat fara sa icnesc.

#32
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:21

Si poate baby vrea sa il nasca pe Aris de ziua fetei tale si nu poate raspunde la tel...ce m-as distra :))



#33
Sasha159

Sasha159

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:22

Baby e suspect de tacuta...... oare ea are net la purtator?

#34
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:23

5 zile fara vesti!!! Aaaaaaaaaa!!!!!!!
Eu sper sa fac precum zice si Deea. Livefeed din timpul travaliului.

Poca, felicitari pt buricut!!! Gata, e baiat mare.

#35
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:26

Easy, n.ar fi exclus :-))

Baby are net pe tableta.

#36
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:26

Gata, am recuperat :)

Simona, cred ca esti tare fericita ca ti-au venit parintii, macar te mai alina prezenta lor, plus ca ai un ajutor, ai pe cine te baza.

O sa mai fii si tu copilasul mamei pana nasti si vei deveni la randul tau mamica :)

 

Andika, esti de coma [:-)))]

Iertare, stiu ca pentru tine momentele alea au fost cumplite, insa ai asa un talent sa le povestesti, mai ales partea in care ai fi sfasiat pe toata lumea......

Ai scapat, gata, in curand vei ajunte acasa, doar tu, pletosu si bebe (si mama, sa te ajute).

 

Inceputul alaptarii poate fi greu, mi-amintesc si experienta mea, insa eu am un fix cu atingerea sanilor mei de catre straini/straine (vorba ta: nu-s bun public). M-am chinuit singura si cu mulsul, care este cumplit de greu fara experienta, si cu sani angorjati, comprese, masaj, mameloane uscate, crapate (atunci nu am fost pregatita cu garmastan).

 

Sa stii ca si la stat ai drepturi si poti spune asistentelor ce au voie si ce nu au voie sa faca, mai ales cand este vorba de intimitatea ta.

Singurul moment in care o asistenta mi-a atins sanul a fost prima data cand mi l-a pus pe Mihai la san, eu eram intepenita de emotie, el adormit si nu stiam cum sa-l pozitionez, doar atunci mi l-a pus asistenta bine si mi-a aratat cum sa-i introduc si cum sa-i scot corect mamelonul din gurita.

 

Colega mea de rezerva a patit-o cam urat, saracuta: bebe la incubator, cu o infectie, ea cu sani plini d elapte, sperand ca se poate mulge pana il poate alapta pe bebe, a rugat o infirmiera s ao mulga, dar ........ a nimerit o tanti de la tara, cu mainile negre si crapate, unghiile negre (aia sigur venea de la coada vacii), i-a facut si rana langa mamelon, atat a chinuit-o,d a rtotul s-a intamplat cu acordul ei, in disperare de cauza. Pana la urma a luat pastile de oprire a lactatiei, iar pe bb l-a crescut cu lp.



#37
Sasha159

Sasha159

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 427 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:27

5 zile fara vesti!!! Aaaaaaaaaa!!!!!!!
Eu sper sa fac precum zice si Deea. Livefeed din timpul travaliului.

Poca, felicitari pt buricut!!! Gata, e baiat mare.


Poate il.conving pe sotior sa.mi bage si mie cateva zile net in abonament.... daca.l rog frumos si ii explic ca lipsa de vesti poate provoca travaliu la alte fete... se indura de mine.

Poca super!!! E bine din 3 in 3 ore. Mai dai supliment de lp?

Andika voi cum sunteti?

Ynaaa!!!! Daca a nascut natural azi dupamasa ar trebui sa o lase acasa. Daca a fost ceza mai dureaza 2-3 zile.... Sper ca sunteti ok si ca vom plrimi vesti bune curand (si o pozaaaa... )

#38
babyboom

babyboom

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.535 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:32

Deeaioana, il trag de urechi pe dr. Mi-a promis ca pana in martie e gata. La nasaud nu ma duc ca-i ca in evul mediu. Sa ma duca ei la cluj daca nu vor circ.

Poca, asta-i ungur incapatanat. Nu vrea sa iasa nicicum. Nici spatele nu ma mai doare. Sunt ca o floricica.

#39
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:32

Julia, am net pe telefon, inclus in abonament, nu-l consum niciodata, ca nu am unde, acasa stau in pat, calare pe laptop.

Daca eu nu-s capabila sa va dau vesti din spital, de pe telefon, il pun pe tati da Flavia Maria sa intre acasa pe forum si sa va spuna ce si cum.

Dimineata nu cred ca mai m timp sa intru, o sa vad, ca la 8 tre' sa fim la spital, o sa imi ia ceva pregatirile, l-am rugat pe sot sa nu bea cafea in dimineata aia, ca imi face pofta si eu nu am voei nici apa, dar si el este mare cafegiu........ sa vedem cum impacam problema.



#40
easytry

easytry

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.964 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:32

Baby a mancat la ora 4 si acum doarme....doar daca nu a gasit vreun postas sa ii faca felul ca sa nasca mai repede ...Baby, glumesc, da....

 

Poca, felicitari pentru experienta caderii buricului. Nu stiu cum e, dar banuiesc ca nu e placut.

 

Luni naste cea mai buna prietena a mea, abia astept sa mai vad un bebe proaspat iesit din pestera...mai naste cineva luni, programat? Ea naste la Sanador, cezariana.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -