Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 107

fiv medlife albu

323 raspunsuri la acest subiect

#31
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 16:43

Mia eheee, gata cu statul in cuibar, iese puiul in lume !!! [majoreta] [majoreta]

 [majoreta] [majoreta]



#32
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 16:47

Din cate stiu aceste analize de trombofilie dr din rom le da cand ai sarcini pierdute ,scuze daca nu este asa ,dar pe mine dr.white ma pus sa le fac dupa 1 fiv .Eu zic sa nu te ,mai stresezi Andreutza ,trebuie sa stai linistita ,relax sa faci ce-ti spun dr de acolo si va fi ok.Pupici fata draga  [pup]  [pup]  [pup]



#33
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 17:18

Andreutza da, aici se dau cam dupa 2-3 sarcini pierdute. Iar in cazul in care mai ai si ceva probleme de sange - citculatie periferica proasta, infarcturi, atacuri cerebrale, tromboze venoase in familia ta, nu a sotului, sunt indicate. Probabil ca in urma analizelor facute de ei isi dau seama daca pot aparea aceste probleme. Si daca sarcina se dezvolta cum trebuie nu ar trebui sa iti faci probleme. Sanatate multa si multa liniste :)

#34
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 18:21

mary....sarcina ta e prea mare pentru Metrotexat.

MTX se foloseste doar in caz de sarcina mica,implicit BETA micut...daca sarcina e pe trompa reusesti doar s-o omori insa poate putrezi in tine daca astepti prea mult in speranta ca se va elimina singura...daca e deja oprita dar bine prinsa iarasi nu o dezlipesti complet si ramai cu resturi pe acolo.

ideea e ca la Beta mare ai probabilitatea mare sa ajungi tot pe masa la chiuretaj.

si la o vloare asa de mare a BETA faci mai mult de o injectie daca te decizi pentru aceasta terapie.

in mod normal se face cate o injectie la 2 zile si se monitorizeaza Beta tot la 2 zile....mie mi-au dat drumu din spital cand Beta a ajuns subunitar.

eu am SEU2 eliminata cu MTX si pe trompa aia am mai ramas gravi iar...tot SEU insa.

 

multa bafta tuturor.

[flo2]


Editat de samira33, 25 februarie 2014 - 18:22 .


#35
bemi

bemi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.013 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 18:23

Apropos, un articol de trombofilie. Dupa cum se vede, este un subiect foarte controversat si parerile medicilor sunt impartite, fiecare cu alta versiune :

http://adevarul.ro/s...e4b2/index.html

#36
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 18:33

si eu am citit zilele trecute ca singurul anticoagulant sigur in sarcina este Inohep-ul.

apoi am citit ca de fapt Inohepul contine nush' ce substanta care trece de bariera placentara si ca mai sigure sunt Fragmin si Clexane.....si noi ce naibilor sa mai credem???? [batcap]


Editat de samira33, 25 februarie 2014 - 18:42 .


#37
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 18:43

Qiao, Mary si Raluca imi pare nespus de rau pentru tot ce vi s-a intamplat. Va doresc multa putere sa mergeti mai departe si ma rog ca Dumnezeu sa va binecuvanteze cat mai curand cu puiuti!!!  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#38
Alice1983

Alice1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 309 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 18:45

Mia, in curand vine puiutul! Iti doresc sa ai o nastere usoara, un puiut sanatos si mancacios! Iti tinem pumnii pentru marea intalnire! 



#39
Raluca1084

Raluca1084

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 20:54

Multumesc din suflet pentru gandurile voastre dragele mele! Sunteti toate niste suflete deosebite! Sa dea Doamne-Doamne sa ne tinem toate puiutii in brate cat mai curand! Nu uitati ca anul 2014 este unul fff bun pentru bb!



#40
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 22:37

Deci, sarcina mea nu este pe trompa si nici in abdomen , este pe cornul uterin, mi-a explicat dr dar am cam uitat pentru ca sunt bulversata. nu o poate numi extrauterina dar nici uterina, dr de la giulesti a zis ca-i o sarcina rara. Nu-si poate explica cum s-a oprit acolo si cum s-a dezvoltat asa bine.este foarte ciudat....dar totusi nu ar fii supravietuit prea mult oricum si ca mai bine ca s-a oprit din evolutie singura, ca mai tarziu s-ar fi rupt nu stiu ce....
Deci mai astept ca n-am ce face, dar la primul semn il sun si merg la spital.sper sa scada beta...
Nu credeam sa zic vre-o data asta.....
Am incredere in Bunul Dumnezeu si el imi va fii alaturi.
CRYSTYNE multumim frumos ca te rogi pentru noi, te pup si te imbratisez cu darg.
Multumesc frumos fetelor pentru sustinerea voastra si pentru ca-mi sunteti alaturi.
Va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie.



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -