Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

FIV cu dr. Dragos Albu 107

fiv medlife albu

323 raspunsuri la acest subiect

#311
Deborah84

Deborah84

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 145 mesaje

Postat 08 martie 2014 - 22:11

La multi ani tuturor femeilor !!! La multi ani noua...fiinte "delicate" si "complicate" !!!

 

                            

      [flo2]  [flo2]                               

   [flo2]         [flo2]              

      [flo2]  [flo2]          MARTIE       [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

   [flo2]         [flo2]                              [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

      [flo2]  [flo2]               



#312
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 08 martie 2014 - 22:22

La multi ani, fete d'albe ! 

[flor] [flor]


Editat de QiaoBing, 08 martie 2014 - 22:24 .


#313
cor1978

cor1978

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 08 martie 2014 - 22:35

  [flo2]  [flo2]  [flo2] LA MULTI ANI!  [flo2]  [flo2]  [flo2]



#314
Seven7

Seven7

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 09 martie 2014 - 13:45

NicNic, ai dreptate, am aflat ca mai sunt inca 2 targuri, 10-13 aprilie Baby Boom Romaero si 29/05 -1/06 Kidex la Romexpo, am reusit ieri sa vorbim cu Stem Sure, care au un fel de exclusivitate la Medlife si Lifeline. Eu credeam ca asta e singurul dar mai sunt ocazii, noi sa fim sanatosi!



#315
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 09 martie 2014 - 17:40

Salut fete d"albe! La multi ani, o primavara superba ca voi si sa vi se implineasca visul cat mai repede! [flor]  [flor] [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  [flor]  

Noi am fost vineri la eco la 27s si 3z. Avem 933 g baiatul si 885 g fetita, colul de 3.7 cm inchis.



#316
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 09 martie 2014 - 20:31

Bravo Rlk :) hai ca mai aveti un pic :)

Noi aseara am petrecut/o la o mica perfuzie. Piticul voia sa il vedem neaparat cum se joaca cu manutele si a zis ca daca se agita mult si sangerez un pic, hopa la spital si a avut dreptate. Sapt asta o sa mergem si la dr nostru sa ne verifice un pic, sa vedem una alta. Deocamdata repaos cat de mult si odihna cat mai multa. Si am descoperit ca nu ne place mancarea chinezeasca :)))

Seara frumoasa dragi fete si o saptamana minunata sa aveti :)

Editat de NicNic, 09 martie 2014 - 20:32 .


#317
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 09 martie 2014 - 20:43

Buna seara fetel albe si multumesc de urari si incurajari!!

Noi suntem bine. Suntem acasa de 2 zile si ne simtim bine. Puiutul e cuminte si linistit, asa cuma  fost si la mami in burtica si papacios nevoie mare.

Marti, 4 martie, aveam programare la cezariana de la ora 11 dar puiutul a fost nerabdator si a hotarat sa vina mai devreme. Luni seara nu puteam dormi, aveam emotii iar pe la 2:30 au inceput contractiile. Nu mi-am dat seama ca sunt contractii am crezut ca ma doare burtica ca ma deranjasem la stomac. Pe la 4:30 s-a trezit si sotul si m-a intrebat de ce nu dorm, i-am spus ca ma doare burtica si atunci a zis: mergem la spital. De-abia pe drum am realizat ca sunt contractii ca se repetau deja la fiecare 5 minute. In jur de ora 6 eram la spital iar la ora 7 eram deja pe masa de operatie. La 7:17 a venit pe lume puiutul nostru. Cand l-am auzit plangand mi-au dat lacrimile...mi-am dat seama ca am stat tot timpul cu inima cat un purice de teama sa nu pateasca ceva...Mi-a fost adus pe cenad eram deja la terapie intensiva in jur de 9:30-10 dimineata si am facut conostinta. Seara mi l-au adus din nou pentru alaptare. Nu stiam daca am sau n-am colostru dar l-am pus la piept si l-am lasat sa traga cat poate el. Toata lumea care m-a sunat sa ma felicite ma intreba acelasi lucru:ai lapte? Nu m-am mai stresat si am pus puiutul la piept de cate ori mi s-a adus....chiar si cand ma durea burtica mai tare...iar puiutul a fost foarte tenace si perseverent in a trage din tatica mamei asa ca acum mami are lapte si il poate hrani. Am petrecut deja 2 nopti impreuna si le-am trecut cu brio...in prima noapte ne-a lasat sa dormim chiar 4 ore la rand, ieri noapte ne-a trezit cam din 3 in 3 ore. Oricum anunta din timp ca ii e foame si mami are timp sa se pregateasca pentru masa, fara ca vecinii din bloc sa fie treziti. :-)

Ma recuperez mai repede decat ma asteptam..e foarte utila centura post natala ca te ajuta sa te ridici mai usor din pat.

Pupici!



#318
Mia2005h

Mia2005h

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 387 mesaje

Postat 09 martie 2014 - 20:52

Rlk multa sanatate tie si bebelusilor tai.

NicNic - odihneste-te si stai linistita!

Pupici si noapte buna!



#319
mary80

mary80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 839 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 09:10

neata fetelor ....o saptamana frumoasa va urez!!!!!!

va pupacesc de nu va vedeti pe toate fara exceptie



#320
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 10 martie 2014 - 10:18

Neatza :)
Mia gata, ai voinicelul acasa, asta e cel mai important. Ma bucur ca sunteti bine si incet incet o sa va acomodati :)

Sunt cuminte, ieri am stat in pat toata ziua. Azi am venit pana la munca si cel mai probabil imi voi lua sa lucrez se acasa cateva zile. Iau eu nospa, dar fara efect, ca dupa ce il iau il dau si afara. Im vedea cum o fi si azi.

Va pup si sa aveti o zi frumoasa, in ciuda vantului de ne ia pe sus, de afara :)



Etichetat si cu fiv, medlife, albu

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -