Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Septembrie (Dovlecei de septembrie 2014) (4)


203 raspunsuri la acest subiect

#201
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 20:59

Buna fete cu burticutze,

 

Lipseste omul o zi si uite ce de activitate. Bine, am vazut de pe telefon notificarile, dar nu am citit pana acum.

In primul rand bun venit fetelor noi  [flo2]  Sa aveti parte de tot ce va doriti.

Eh si eu azi mi-am petrecut dimineata la perfuzie, asa-mi trebuie daca vomit si nu mananc si beau nimic. Ieri am baut doar 1 pahar jumatate de apa  [batcap]  [smulgpar] din aia 2 l obligatorii, asa ca...

Mai fetelor nu am reusit neam sa pun semnatura asta, asa ca ma las pagubasa. Am incercat si varianta scurta, imi zice si mooor cand vad ca scrie Hopa, ceva nu a mers bine, cica "Nu ai permisiunea sa folosesti acea extensie de imagine pe aceasta comunitate. [soricel] 

Nici nu mai incerc, asta e.

Deci eu in lipsa mancarii, am inceput sa visez la retete. Vreau sa-mi fac salata Panzanella, salata Fatoush, spaghete cu ciuperci, usturoi si mascarpone, in general spaghete cu maxim 3 ingrediente, cat mai simple, rapide si sanatoase. O sa tin un fel de post dar nu renunt la lactate. Acum mananc o mana de migdale buuuune, hidratate. Azi m-am vazut cu un nutritionist care mi-a dat o lista cu ce am voie si ce nu si care s-a laudat ca ma scapa de constipatie cu un suc de prune. De-abia astept sa-l incerc. Mi-a dat si un ceai contra balonarii, produsele o sa le cumpar de pe acest site: http://www.farmaciaortomoleculara.ro/

In ce priveste nasterea, eu sunt canditata relativa la ceariana, dar am sperante mari ca totul va merge excelent si voi naste natural. Dr mea mi-a zis ca evaluarea bazinului se face in sapt 36 si cam pe atunci vedem, conteaza si daca se intoarce copilul, multe. Ma impac cu ideea oricum ar fi numai sa iasa bine el/ea.

 

Va pup, mai scriu mai tarziu  [flor]



#202
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 22:25

Livia, da ai dreptate, pe tine te cautam dar mainile mi-au scris altceva, scuze! Dragul de puiut, ce papa el! Momentan Luca papa in principal de 2 ori, dimineata cu mine in pat ne tzitzilim si seara, inainte de nani. Ziua nu vrea inainte de nani ci cum ma prinde pe mine lungita pe pat vine si ma trage de bluza, de obicei dupa somnul de amiaza. Noaptea si el se mai misca, ofteaza, parca plange in somn, dar il linistesc, ii dau mana mea printre zabrelele patutului, si-o pune sub fata si readoarme instant. 

Pt ca incepuse sa se trezeasca dimineata f devreme si sa ceara tzitzi am concluzionat ca nu mai e asa mult laptic si am inceput sa ii dau Aptamil (mi s-a parut mie mai grozav din ce e aici) cam 150 ml, seara inainte de tzitzi. In rest nu ii dau. Pingu mic e un mancacios si nu refuza nimic, altfel nu stiu ce faceam ... am incercat sa ii dau si lapte de vaca organic, nici pe acela nu il refuza, dar am citit ca ar fi mai bun pt ei praf pana pe la 2-3 ani...

 

Arwen, of of, cum asa putinica apa? Acum esti mai bine da? Bei apa da? Sa imi zici cum e dupa sucul de prune, chiar sunt curioasa. App de semnatura, link-ul pe care il pui ar trebui sa arate cam asa: http://lbdm.lilypie.com/HsET.png iti apare cand dai click pe Image URL, de la For Websites. [flo] Si mie in place fatoush, labni, rez 3ala djej si alte nebunii libaneze [:D]

 

Nu stiu daca stiti de farmacia tei, de pe net, este excelenta, preturi minime si gama f varianta. Exista si bebetei, cu chestiute pt bebi. 

 

O noapte linistita! maine facem casuta noua  [il]



#203
arwen_76

arwen_76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 450 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 22:56

Multumeeeeeesc Kytana, eu luam link-ul ala pt forumuri. Acum am baut 2 l plus 1 l de la perfuzie, mi-am facut norma pe azi, sper ca maine sa fie bine. Maine dimineata ma duc la Medlife sa fac testul Panorama dupa care ma duc la depozit sa cumpar acel suc de prune si ce mi-a mai dat, o sa va scriu maine ca foile sunt jos. O sa va anunt daca au rezultate si unde credeti ca mai au produse? Prin BebeTei doar ca nu toate gamele de produse si nu intr-o locatie, si la Militari si la Lacul Tei. D-asta am ales sa ma duc la depozit direct pentru ca am sanse sa gasesc totul intr-un singur loc.

Va pup, noapte buna  [flor]



#204
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 05 martie 2014 - 13:46

Haideti in casuta noua  [flor]




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Când am anunÈ›at angajatorul de a 2 a sarcină

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 07:16

  • Sarcina 34 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 19:18

  • Fericire

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:14

  • Morfologie trimestru 3

    Mica13
    - Ieri, 16:09

  • Analize trimestrul I II III

    Ralu31031992
    - Ieri, 12:28

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -