Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Septembrie (Dovlecei de septembrie 2014) (4)


203 raspunsuri la acest subiect

#181
LittleLulu

LittleLulu

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.354 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 14:21

Lolaria, trebuie sa alegi varianta de mini ticker

 

http://lilypie.com/Pregnancy.php

 

cel din partea stanga.

 

Crisa, bine ai venit! Sarcina usoara si bebel sanatos! [flo2]

 

Dupa ce este gata ticker-ul si ati ales imaginea potrivita si bebelul dati click dreapta pe ticker pe Copy image URL, apoi mergeti pe forum la utilizator ( numele vostru) dreapta sus, semnatura forum, click pe casetuta Imagine si dati ctrl+v sau Paste si va aparea link-ul copiat, salvati modificarile si ar trebui sa mearga. [:)]



#182
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 14:39

Oau ce de burticute noi,bine ati venit fetelor! Sa aveti sarcina usoara si bebei sanatosi :)
Fetelor am asa o stare proasta de la vremea asta posomorata,parca sunt bleaga...abia astept sa iasa soarele ca sunt meteo depresiva :(
Maine ma duc la interpretatea dublu testului,sper sa fie totul bine,in ultimele zile parca mi-a explodat burta,ma umflu din ce in ce mai tare si ma si balonez f rau,ce-i drept mananc si cam tot ce prind,ieri de ex am mancat varza sub toate formele iar la final simteam ca fac poc :)))
Nu stiu ce sa mai mananc/gatesc iar am intrat in perioada in care nu-mi mai place nimic si nu-mi este pofta de nimic...cred ca voi consulta diseara niste site-uri culinare pt inspiratie.

#183
CarmenStoica

CarmenStoica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 14:49

Ziua buna, burtici!
 

Kytana, referitor la post eu am sa incerc sa tin 2 zile pe saptamana deocamdata, asta daca voi reusi asa cu salate si ce mai accepta colocatarul:)

 

Avem burtici noi! Imi place ca ne inmultim! Livia, Crisa, Ria, bine ati venit si sarcina usoara! [flo2]  Crisa si Livia, sa va traiasca piticii si sa fie sanatosi!

 

Ria, avem acelasi UM si DPN :) Si eu tot pe 31 dec am aflat ca vine bebe2 :)

 

Lulu, si eu am avut la prima sarcina infectie urinara de vreo 3 ori, dar atrecut cu tratament! O sa fie bine! Multa sanatate! Aaa, m-ai omorat cu ciupercutele la cuptor, mi s-a facut o poftaaaa:)

 

Pishkot, multa sanatate, sa treaca cat mai repede raceala! Stai cuminte, odihneste-te cat mai mult si bea multe lichide!

 

[pup] toate burticile!



#184
CarmenStoica

CarmenStoica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 14:53

Diana, felicitari pt baietel!

 

Alina, asa bine te inteleg privitor la balonare :(  Bafta la dublu test!



#185
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:09

Multumesc mult, Lulu, cred ca am reusit  [flo2]

Kytana, post nu voi reusi sa tin. Bebeul meu e fitzos, are tot felul de pofte si nu ma lasa sa mananc orice. Branza cu rosii e la putere impreuna cu iaurtul cu fulgi de porumb. Azi am avut o pofta nebuna de salata orientala, asa ca a trebuit sa fac, dar portia mea a fost cu muuuulta maioneza........ numai ciudatenii in meniul meu.

Alina, Carmen, ma inscriu si eu cu balonare, dar din cea extrema, de am uneori senzatia ca voi exploda.

Pishcot, multa sanatate! Eu am luat viroza de la Luca, dar din fericire nu am zacut decat o zi, in rest am dus-o pe picioare cu lamaie cu miere si cate un paracetamol cand simteam ca nu mai pot  [pup]



#186
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:11

Bun venit fetelor noi :)

Eu nu stiu daca o sa tin ceva post, poate mai incolo, pt ca desi m-au mai lasat din greturi, tot mai apar pe nepusa masa, dar bebe sa fie bine :)

Fetelor pt balonare incercati sa luati espumisan, cate doua pastilute dupa fiecare masa. Nu are contraindicatii, mie mi s-a dat pe schema de la fiv, la indicatia medicilor.

Zi frumoasa sa aveti :)

#187
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:11

Ma bucur ca v-au iesit tickerele, eu nu ma pricep sa explic, sorry  [flor]

Livia, nu am retinut, cat are puiul micut? Si eu alaptez si ma gandesc sa il scot usor-usor de la san, dar ma topesc cand ma trage de bluza si zice "tzitzi"  [alap] Ce ai patit la prima sarcina? Doamne ajuta sa fi bine acum din toate punctele de vedere! 

 

Bine mai Lulu, pai vii aici si ne spui de ciupercute cu din aia si din ailalta... Lasa ca imi fac si eu, dar am pofta de ele prajite pe plita cu muuuult usturoi si mamaliguta  [ph34r]

 

Alina, te inteleg atat de bine cu vremea posomorata  [zirea] Parca imi taie tot cheful! Noroc ca aici mai iese un pic soarele timid, apoi ploua de-ti vine sa te invarti pe loc  [umbrel]  si tot asa... Doamne ajuta maine la interpretare, tin pumnii!

 

Arwen, pe unde hoinaresti?  [balo]



#188
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:15

Nic, de ar fi si aici Espumisan, ce bine ar fi! Ce mai papi cand vine greata?



#189
Lolaria

Lolaria

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 94 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:15

gataaa, am reusit cu tickerul. merci Lulu, nu stiam ca tre sa aleg varianta mini (in dreptul ei scria ca e pt FB, nu pentru forumuri...).

Carmen, ce tare! poate ne sincronizam pana la final. tu stii daca e fata sau baiat? ai facut bi-test? cand mergi dupa rezultate? mie mi-au zis la eco in sapt 12 ca e cu 4 zile mai mare bebe si ca DPN se muta pe 1 sept... dar vom vedea

 

fetelor, voi v-ati hotarat toate cum vreti sa nasteti? eu insist ca vreau nastere naturala dar numai cand ma gandesc ca ma franjureaza pe-acolo cu foarfeca mi se ridica tot paru-n cap... am facut si greseala sa ma uit dupa ceva explicatii - poze si filme cu nasterea plus un manual de medicina... m-au luat toate caldurile, ce sa zic... dar na acuma, ma consolez ca mai e mult pana departe si ca poate bucuria compenseaza frica. ca altfel...  [fri] sunt facuta pe mine toata, ca sa ma exprim plastic  [masc]



#190
crisa17

crisa17

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 733 mesaje

Postat 04 martie 2014 - 15:27

Lolaria, eu prima data am nascut natural, asa mi-am dorit. A fost greu pt ca am avut un travaliu luuuung si in final nici nu ma dilatam, a trebuit sa ma ajute moasa. Dar anestezia mi-a prins perfect, de expulzat fatul l-am expulzat la a doua impingere si totul a fost perfect.

A doua nastere imi doresc sa fie tot naturala, cezariana nu imi place sub nici o forma. Am vazut in )calitate de observator) si nastere naturala si cezariana si prima mi s-a parut mai ok.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -