Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#41
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 11:06

Lacra rmn-ul e 680 lei

#42
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 11:08

Mena sper sa fie de folos tratamentul naturis...si eu am facut acum cativa ani, dar la mine sunt alte probleme. Eu trebuie sa fiu f atenta la ce ierburi iau ca unele imi pot face rau

#43
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 15:56

Mena, foarte buna pentru sarcini dorite este si tinctura de branca ursului, face minuni, citeste despre ea pe net.

Iri,ceva nu e in regula, trebuie sa mai vezi si alt dr, a treia parere.Ai citit ce tiam scris eu pe site-ul de minuni despre febra, tratamente naturiste?Nici transpiratia aia la cap nu e ok, nu cred ca e numai de la imbracaminte..

Multa sanatate!

Bioana, eu am facut iarasi banana bread aseara. ca azi e de plimbareala  si e usor sa iau la mine si sa ii dau cand ii e foame..

pupam fetele!

 

zi frumoasa tuturor!



#44
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 18:45

Bubulici am facut tratament si dupa o luna am inceput brusc sa ma simt rau. Nu e prea indicata persoanelor hipotensive ... Ca mine :-(

#45
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 20:07

IRILAC febra e o simptoma,un semn de alarma ca ceva nu merge bine.eu nu ii dau antib.i-as da paracetamol la 4 ore si daca pe parcursul zilei nu scade,e musai gasita cauza.aici febra nu se trateaz,ci se investigheaza cauza.probabil e un virus.cum se mai simte.La ultima raceala,am fost cu Irina,la dr sa o asculte si sa ii vada gatul.m-a intrebat daca a facut febra.raspunsul a fost nu.apoi m-a intrebat daca a transpirat mai mult decat de obicei la cap.da.cocluzia a fost ca e vreun virus.doar paracetamol.
BUBU cum a fost plimbareala?si eu vreau sa repet b.b. saptamana viitoare.
eu am facut tratament cu branca uraului insa la mine nu a avut nici un efect...

#46
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 07:04

Buna dimineata!
o saptamana buna la toata Gasca!
in Madrid ploua..i-am lasat hainele pregatite la tati sa o imbrace pe pitica..mi se pare ciudat...eu eram cea care o pregatea in fiecare dimieata.mergeam la baie impreuna,me spalam pe dinti,ea stand pe olita...
va pup.

#47
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 10:02

Iri cum sunteti?Ai fost la dr.?

Bubu cum a fost plimbarea?

Bioana acomodare rapida la noul loc de munca!

Mena hai cu bb2 cat mai repede!

Stef e in greva foamei,nu a papat nimic de ieri,doar lapte.Nu a dormit bine nici azi noapte :-(.Azi sper sa guste cate ceva

#48
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 05:35

Hello dragelor

Angelique, cum sunteti?niste maselute, ceva, prin imprejurimi? a asta suna ..nemacatul categoric, exceptand laptele.. Cunoastem.Trece, mami, ai rabdare, nu e usor, dar trece.O sa pape.

 

Plimbareala noastra super, nu se mai da dus din locurile noi, asa ca in clipa in care am plecat de acolo, se tinea asa cu o inversunare de usa sa nu iesim din zona si arata asa disperat si amarat spre locurile din care tocmai ne intorceam, ca am facut cale intoarsa si am plecat iar la studiat fantani, acvarii, pestisori, catelusi, papagali, fetite, eeee, de toate.Era rupt de oboseala la plecare, nu ar vrea in brate nici sa il pici cu ceara cand il atrage ceva mult de tot, asa ca era praf, cand am ajuns acasa puteam sa il modelez ca pe plastelina:):) Sunt tare scumpi, oh, abia astept sa scapam de nesuferita de zapada ca sa batem si noi parcurile ziua intreaga!!

 

Bioana, cum a fost prima zi?

Azi am ochit o prajiturica cu gris si mere, tre sa studiez terenul sa vad daca se incadreaza la ce facem noi pentru bebei.Plus niste biscuiti cu ..merisoare  (afine, cred eu):) si stafide.

Azi m-am apucat sa studiez netul sa vad ce posibilitati de iesit din casa am, cu asta mic, undeva unde sa vada si alti copii si sa si faca ceva nice... am gasit ceva, dar inca sunt in studiu:).Va zic eu, daca se materializeaza.Cert e ca e dornic de copii si aici asta nu e treaba usoara, dar eu vreau sa rezolv problemutza.

 

Iri, cum mai sunteti? citeam azi ca febra si durerea de burtica sunt si semne de infectie urinara... Doamne, pana si astia mici pot face asa ceva...saracutii..

Multa sanatate tuturor, revin cand pot.

 

PS: Noi balim groaznic, in continuare...



#49
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 07:01

Neata!!
e ok la noul loc de nunca,multumesc fetelor.numai ca ieri,cum am iesit m-a sunat directoarea sa ma intrebe daca imi dau acordul sa ii administreze paracetamol ca,a facut 38.3.asa ca,pana am ajuns acasa am sunat si i-am facut programare la pediatra.e a treia para in ultimele 5saptamani!! De fiecare data avea putin rosu in gat dar cum nu a facut febra i-a dar numai paracetamol.ei,ieri a ajuns la antibitic,3 zile.tuseste f f urat...e,acasa,cu tati.
ieri in agenda,era un bilet,pe care scria ca e doar pt mame sau bunici! Ne invita,in ziua 11 de mártir,la ora 3sa pregatim impreuuna cu ei cadoul pt ziua tatalui....mi se rupe sufletul ca nu por sa imi ceer o zi sa merg si eu.
BUBU asa imi place,tu testeaza,probeaza reteta si apoi me spui si noua secretul.o imbratisare calda pt tiñe.si pupici la Nicholas caa e simpaticcccccc.ai schimbat poza.felicitari.insa mie imi e dor de ochii lui!!poste in urmatoarea...
ANGELIQUE trece,nu te stresa.de foame nu moare.pupici.
IRILAC cum sunteti?
restul fetelor??
o zi frumoasa la toata lumea.va pup.

#50
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 15:56

Bioana, ceva sirop de brad? sau ceva bunataturi pe care le poti pregati tu si care au efecte binefacatoare la gatul Irinucai? imi pare rau ca iar are probleme,draga de ea... Cu ziua.. nu poti lua doar cateva ore si sa le recuperezi apoi-si nu o zi intreaga?

Multa sanatate!

[:)] Poza era in curs de schimbare:),azi scotocesc dupa altele..deja aparuse cea pe care o lasasem asa, de proba, oare?acum am pus una din cele in care el probeza cutii, de zor, e foarte comfortabil in ele, desi isi inghesuie picioarele de mama mama si stie ca nu are loc, dar intra el cumva:)

Angelique,Iri, cum sunt puii? dar voi? Pya, pe unde esti?

Onuuutz, mai vinoooooo!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -