Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

minunile noastre nov-dec.2012...dupa 1 an!

copii nov-dec. 2012

456 raspunsuri la acest subiect

#31
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 10:02

Neata,
LACRAMIOARA scuze de confuzie.imi aduc aminte ca avem un bebe nascut in februarie...cred ca e de la o mami a care nu mai intra...de zooey,parca...sau nu.

#32
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 14:17

Multumesc mult fetelor de lamuriri...cand isi revine complet cu burtica trec iar pe niste quinoa.

Sunt tare suparata ca trebuie sa fac un rmn si costa f mult...nu mi-l pot permite, iar trimitere nu pot obtine de nicaieri. Sunt chiar revoltata ca trebuie musai sa-l fac, platesc de ani de zile la sanatate si nu pot beneficia macar de o reducere...daca nu de gratuitate.
Asta ma baga mai tare in butoi si-mi pun intrebarea... oare imi permit financiar sa mai am un bb?

#33
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 14:58

Dragelor, cand se trece inapoi la laptele cu lactoza pe care il bea bb in mod normal se face treptat sau pot sa i dau dintr-o data doza lui de papa?

#34
angelique_19

angelique_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.172 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 20:36

Iri stiu cum este,eu cu Stef cand am fost insarcinata si internata cumparam pana si serul,tratanentul calmantele,tot.Plus analizele care nu erau deloc ieftine.Daca iti doresti bb2 eu zic ca o sa fie bine.Nici noi nu suntem pregatiti financiar de bb2 dar daca e sa apara e binevenit.

#35
Bubulina42

Bubulina42

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 23:24

Iri, noi l-am tinut o saptamana fara nimic cu lactoza, nu numai laptele praf l-am inlocuit, ci am renuntat si la iaurt si la branza dulce si tot;am gasit aici o branza specifica zonei, fara lactoza.. Ne-a ajutat mult perioada aia, s-a reparat incet incet, dar bine.

Ma bucur ca nu i-ati mai dat antibiotic.

Revenind:dupa ce am vazut ca totul e bine si frumos, am trecut la laptele lui ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat:), ca o continuare, nu ca o testare.

 

 

Bioana,

azi vreau sa fac pancakes, am gasit o reteta fara zahar!!iar lui Nichlas ii plac clatitele, numai ca eu de regula nu prea ii dau.Ei, acum o sa ii dau, din astea americane, sa vedem cum ies, se papa cu sirop,dulceata, miere. Eu am sa pun of course sirop de artar.

Daca imi plac, pun reteta:) [:)]

Felicitari pentru schimbarea locului de munca si pentru un program ok! Nicholas zice ca o pupa pe Irinuca! [flor]  

 

Duminica placuta tuturor,  ma duc la gatit, ca maine nu vreau sa gatesc, ci sa  ne plimbam, am trecut si noi la 5 grade plus..



#36
mena1906

mena1906

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.994 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 23:39

Am scris diiitamai mesajul si l.am pierdut. E incredibil. Urasc platforma asta.

Reiau ultima data: Irilac spor la bebelit si sa dea Dzeu sa ai o sarcina usoara si fara probleme.
Sa va povestesc si despre mine. Noi nu mai folosim protectie de 6 luni si bb2 nu vrea sa vina..menstra nici atat... Eu am inceput sa ma stresez and so on :-( . De intarcat nici nu se pune problema . Am fost si la gineco si mi.a facut eco. Erau ceva foliculi dar insuficient dezvoltati. Mi-a pomenit de ceaiul de cretisoara si de tinctura de zmeur (asa mi.a placut gineco asta tanar si frumusel care mi.a explicat si raspuns la toate intrebarile si avea atentia indreptata si catre naturiste-dar asta e o alta discutie deja). Ajunsa acasa am facut conferinta cu fetele pe fb si la sfatul dragei noastre Lacramioara am apelat la dr.Cadar-homeopat. Mi-a raspuns foarte prompt la probleme si mi-a recomandat un tratament printre care si aceasta minunata tinctura de zmeur. De pe 12 iau tratamentul si, coincidenta sau nu, 45 de zile de tratament(cand ar trebui sa vad rezultate) se implinesc pe 28 martie, data la care sarbatorim 4 ani de iubire...

#37
Lacramioara76

Lacramioara76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 224 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 00:59

Neata,
LACRAMIOARA scuze de confuzie.imi aduc aminte ca avem un bebe nascut in februarie...cred ca e de la o mami a care nu mai intra...de zooey,parca...sau nu.


Ralu il are pe bebe in Februarie.si ea intra pe FB de regula. Cred ca acum 2 saptamani a fost ziua baietelului ei.

#38
Lacramioara76

Lacramioara76

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 224 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 01:01

Iri, dar cat costa Rmn-ul?

#39
bioana

bioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 10:44

Neata,Irina isi pupa....felia de branza..m-a pufnit rasul,nu alta.va da-ti seama ce mult ii place sa manance...a invatat sa zica carte-cate..nu se mai opreste...
BUBU asteptam reteta!! Imi place multtttttt,mult ca pui toata povestea la reteta.si Eu i-am facut clatite din astea e cu mar ras in compozitie si unt.eu nu pun zahar niciodata,doar ou,lapte,faia,apa minerala,unt si praf de copt.ma gandeam sa probez cu putin suc de portocale...ce ar fi? Sigue o sa fie delicioase,asa ca astept reteta.sa vedem cum o imbunatatim pe a noastra.si Irina ii pupa pe Nicholas si pe mami lui.
IRILAC,si eu am facut exact ca BUBU.i-am scos si iaurtul si branza creo 5zile.apoi pur si simplu i-am oferit lapte si la acceptat.in ziua a 4-a imi aduc aminte ca i-am aratat sticla,de lapte si a dar din cap ca nu...nu era pregatita.Irina a avut de 2 ori gastrointerita.prima data a vomat 3 zile si atúnci a stat mai mult fara lactate.ultima data insa a fost numai o zi.oricum cand e pregatit accepta laptele.sanatate.
LACRAMIOARA mersi.
o duminica placuta in familie.!!

#40
irilac31

irilac31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.202 mesaje

Postat 23 februarie 2014 - 11:05

Din pacate cred ca nu vom scapa de antibiotic...iar a inceput sa faca febra. Aseara pe la 6 a facut 38,5 si azi dimineata la 7 cand sa-i dau papa ardea...avea 39,2, era tot ud.Bine...dimineata cred ca era incalzit si din patut, ca tocmai se trezesi. Nu inteleg de la ce face febra asta, de la dinti ma indoiesc sa faca febra asa mare iar altceva nu da semne sa aiba. Cu scaunul si-a mai revenit, nu mai face asa.... Acum doare de rupe si aseara a adormit subit in timp ce se juca....sper ca prin somn sa se vindece mititelul. Acum nu stiu incotro sa o iau si ce sa ii dau.
Transpira f tare la cap, era mititelul ud ud pe par de a trebuit sa-l sterg cu un prosop in timp ce dormea....stau si ma gandesc daca nu e un inceput de raceala....ca infofolit nu e, are doar un bady subtirel pe el


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -