Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Felicitari Elynko! Felicitari Catalutza81!Felicitari Alysolita! Aspirante optimiste (845)


495 raspunsuri la acest subiect

#11
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:13

Pana la mine sa te pregatesti pentru tine [il]  si restul fetelor...va fi avalansa de teste pozitive. Anul asta e minunat. [il] [alcool]

Eu nu cred ca mai prind trenul de luna asta, dar imi fac rezervare la cel de Martie, sa fiu cat mai in fata  [biz] .



#12
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:15

Multumim Ella pentru noul capitol ,cu un titlu atat de bogat,nu ma mai satur sa-l privesc

Intr-adevar anul asta pana acum a fost f fertil ,sper sa o tinem tot asa,pana in decembrie

Da Raisa, a fost foarte fertil, sa o tinem tot asa pana la final si eu sunt multumita.

Si cel mai tare ma bucur ca au inceput sa apara din ce in ce mai des teste pozitive de la fetele vechi care au luptat atat de mult pentru micile lor minuni, chiar e un an bun. [il]



#13
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:16

Pupici si tie Silvi, sper ca esti bine  [flor]



#14
catalutza81

catalutza81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:26

Deci e oficial!!! Am si rezl la hcg, 39 micutz dar in grafic.

Ma face cu nervii sotul meu. Cica sa nu ne bucur pana nu ii bate inima. Oare cand o sa ii bata o sa zica stai sa il vedem nascut si apoi ne bucuram?!?

#15
ella_84

ella_84

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.125 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:35

Deci e oficial!!! Am si rezl la hcg, 39 micutz dar in grafic.

Ma face cu nervii sotul meu. Cica sa nu ne bucur pana nu ii bate inima. Oare cand o sa ii bata o sa zica stai sa il vedem nascut si apoi ne bucuram?!?

Felicitari Cata! Sa repeti in 48 de ore sa verifici ca e totul ok si e in evolutie sarcina. Abia dupa valoare de peste 1000 se vede ceva la eco.

Si acum fara suparare [flo2] , dar permite-mi sa ii dau dreptate sotului, e ok ca te mai tempereaza asa. Dr mea mi-a zis ca pana in beta 300 poate fi avort menstrual sau pur si simplu eroare de neimplantare corecta, nu vreau sa te speri, incercam sa iti argumentez de ce cred eu ca sotul face bine ca e putin mai temperat.

O sa vezi ca Dumnezeu o sa va ajute si o sa fie bine pana la final, numai ai putintica rabdare ca nu te alearga nimeni [flo2]



#16
Mony1

Mony1

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 569 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 16:52

Cata ma bucur pentru voi. O sa fie bine ai sa vezi.  [il] 



#17
catalutza81

catalutza81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 745 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 17:47

Felicitari Cata! Sa repeti in 48 de ore sa verifici ca e totul ok si e in evolutie sarcina. Abia dupa valoare de peste 1000 se vede ceva la eco.

Si acum fara suparare [flo2] , dar permite-mi sa ii dau dreptate sotului, e ok ca te mai tempereaza asa. Dr mea mi-a zis ca pana in beta 300 poate fi avort menstrual sau pur si simplu eroare de neimplantare corecta, nu vreau sa te speri, incercam sa iti argumentez de ce cred eu ca sotul face bine ca e putin mai temperat.

O sa vezi ca Dumnezeu o sa va ajute si o sa fie bine pana la final, numai ai putintica rabdare ca nu te alearga nimeni [flo2]

 

Nu ma supar, ar fi culmea, limitarea exprimarii. Sunt de parere ca este normal sa ne spunem opinia, chiar daca ar putea supara pe cineva.

Ee crezi ca eu nu stiu...stiu de toate cele, dar nu ma pot abtine sa nu ma bucur si nu vreau sa ma gandesc ca poate sa mearga ceva gresit, sa nu atrag energiile negative.

 

Cat despre sot...stiu sigur ca se bucura ma scoate din minti ca nu imi arata, tocmai ca sa nu sufar eu apoi daca se intampla ceva :D

 

Si cu eco ai dreptate, desi la prima sarcina s-a vazut la 500 hcg la eco, dar asa un punctuletz. 

 

Gata stau cuminte! Promit, dar peste 2 zile ca miercuri ma intep din nou sa vad in dinamica hcg-ul



#18
maryella77

maryella77

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.736 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 18:14

Elena ce frumos iti sta la titlu! sarcina usoara , cu bebe sanatos, nascut la termen, voios si mancacios!

Cata imi place cum gandesti; daca tu simti ca e bine e clar bine si asa o sa fie pana la nastere si dupa; ai dreptate cu energiile pozitive; gandesti pozitiv atragi  lucruri bune; si acum ia gandeste tu pozitiv si mai trage vreo 2-3 aspirante dupa tine; mai ia Elena 2-3 si ma declar multumita pe moment;

danutza facem pariuri, dar eu i-am prezis de mult Elenei ca face baiat;



#19
danutza1978

danutza1978

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 761 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 19:13

Seara buna!!!
Da Maryella facem pariuri...Elena va avea o fetita frumoasaaaa foc, cu niste ochi superbi!!!! Vom vedea peste vreo 3-4 luni!!

#20
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 19:29

Elynko, te felicit din toata inima pentru bulinutza luptatoare! Sa te ajute Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos si cuminte! [deziuata]

Catalutza, felicitari pentru testul pozitiv si sarcina usoara! [flo2]

 

Fetelor, va tin pumnii la toate care urmeaza sa va testati, sa fie cu noroc si sa vedeti dublu!

 

Ella, eu cred ca a fost devreme pt test, eu am facut in 15 Dpo si a iesit f palida linia. Bafta!

 

Eu l-am vazut astazi pe bebe la eco, dadea din maini si din picioare de zor, abia astept sa il simt si eu pe gandacel [il] .




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -