Sari la conținut

Sari la conținut


Geanta Bebelusului - ce isi doresc gravidutele

geanta bebelusul

50 raspunsuri la acest subiect

#41
DanaWUB

DanaWUB
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 09:58

Buna ziua,

 

In primul rand vreau sa va multumesc inca odata pentru gentuta. Noi am primit gentuta editia 3, cel mai mult din gentuta ne plac: minijurnalul, si gentuta in sine, cel mai uitile (desi speram sa nu fie nevoi sa aelam la ele), suplimetele pt alaptat, produsele cosmetice, biberonul si suzeta...

de fapt consider ca toate produsele sunt foarte utile si abia asteptam sa le utilizam si apoi sa va spunem care ne-au placut cel mai tare.

Felicitari pt idee si profesionalism desprecopii.ro.

 

O zi minunata!



#42
Monyk85

Monyk85
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 februarie 2014 - 18:58

Da geanta bebelusului a fost cea mai frumoasa surpriza (editia a3a am primit eu). Sincer chiar nu ma asteptam sa fie atatea lucruri si chiar si geanta o port mereu pt ca e de buna calitate si arata foarte bine.

Imi pare rau ca am fost la inceput sceptica privind aceasta genta.

Cel mai de folos obiect pe care si acum il folosesc si am sa mai cumpar este biberonul de la avent philips. Este de calitate!!! Acum de cateva zile ii dau piciului meu happy drink de la Alinan si sunt chiar multumita iar pe bebe trebuie sa-l opresc asa mult ii place la gust.

Hmmm ce ar mai putea contine...poate o jucarie din acea zdranganitoare pt bebei.

Oricum felicitari pt acest proiect!!!!! Va dorim mult succes in ceea ce faceti!!!



#43
elenus210784

elenus210784
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 11:18

Multumesc echipei DC si sponsorilor pentru initiativa frumoasa si foarte utila viitoarelor mamici. Eu am primit gentuta editiei a 3-a. In primul rand sunt foarte incantata de geanta, are un design frumos si este foarte incapatoare. Eu mi-am pus toate produsele in ea si au incaput la fix. Cel mai tare m-am bucurat de biberonul de la Avent, exact aceasta marca o doream si eu pt bebelusul meu. De asemenea, balsamul de rufe, produsele anticolici, produsele de la Dove. Ce sa mai, toate le voi folosi cu placere.

Ce consider ca ar mai trebui sa contina? Sa vedem: cred ca niste scutece sau termometru de baie si/sau corp

 



#44
roxanavlad

roxanavlad
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 21:02

Am primit gentuta in editia nr 3, in urma cu aproximativ o luna si jumatate, o surpriza extraordinar de frumoasa de altfel. Aceasta gentuta a fost plina cu produse foarte utile, cel mai incantata fiind de biberonul philips avent, dar si de restul produselor bineinteles. Am folosit cu mare drag si ceaiurile atat pt mami cat si pt bebelusi, dar si brosurile de informare.

Recunosc de asemenea  ca folosesc in continuare cea mai mare parte din marcile pe care le contine gentuta, atat produsele Nivea, cat mai ales am produsele marca Philips Avent pe care le recomand oricarei mamici cu toata increderea. Pentru mine marca Philips Avent ramane cea mai buna in produse pentru bebelusi!

Momentan continutul gentutei o fost mai mult decat suficient pentru mine, deci nu ma pot pronunta cu privire la noi produse ce ar putea fi adaugate.



#45
Lalexxa

Lalexxa

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 11:10

Intr-adevar geanta bebelusului mi-a fost de ajutor. Am nascut pe data de 14 februarie ora 10.25 un baietel de 3 kg si 51 de cm. La scurt timp a facut icter fiziologic si a trebuit sa mearga la neonatologie drept pentru care le-am oferit asistentelor crema de la Bephanten. Acasa acum ii dau si ceai Alinan Happy Drink , ii place foarte mult.In opinia mea din geanta bebelusului nu ar trebui sa lipseasca scutecele de la Pampers, macar 5 bucati.

     Am avut geanta bebelusului din editia 2.


Editat de Lalexxa, 24 februarie 2014 - 11:14 .


#46
andreea_90

andreea_90

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 295 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 14:46

buna ziua ! multumesc inca o data pentru minunata gentuta !!! eu am 21 de sapt si 5 zile,inca nu am folosit produsele din gentuta,dar mai am un copilas de 2 ani si jumatate si la el am folosit multe dintre aceste produse si sunt foarte bune,crema de fund este de nelipsit,este una dintre cele mai bune de pe piata,altele irita,biberonul,suzeta,toate de calitate,si calitatea conteaza,absolut toate produsele sunt bune si binevenite ! nu cred ca ar trebuii sa mai contina si altceva pentru ca ,in primul rand este un cadou de la ´´necunoscuti´´ si nici un necunoscut nu iti da nimic,doar acest site minunat si ar trebuii sa ne multumim cu ceea ce contine gentuta ca oricum sunt destule !!! multumim !



#47
denny0626

denny0626

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 25 februarie 2014 - 17:03

nu stiti de ce la mine nu a mai ajuns gentutza promisa?(intrebarea adresata adminilor)...ms



#48
pisellino

pisellino

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.744 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 09:53

Draga Mirela deci dupa cum vezi are un succes total gentuta DC, eu va pomenesc si in ziua de azi, ne fatzaim pe aici prin germania cu gentuta I love DC  [flo2]  e super noi avem editia precedenta si suntem foarte multumiti, ne plac toate produsele doar ceaiul de colici nu l-am testat ca nu am avut nevoie, in rest toate super bune mai ales suzeta  [bib] idei ma gandeam cred ca am scris si data trecuta de perie pt par la bebei ca multe mamici nu le folosesc si nu stiu cat de mult le place la bebelusi pieptanati  [:)] si de niste mostre de betisoare pt urechi din alea cu opritor (am ramas stupefiata ca si aici la maternitate i-au curatat urechiusele lui albert cu betisoare simple [batcap] ) si cam atat cred eu  [flo2]

va pup DC  [il]



#49
rody14

rody14
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 11:53

    Eu am participat la editia a 3-a a gentutei. M-am bucurat mult cand am primit-o, dar si mai mare mi-a fost bucuria cand, pregatindu-mi bagajul pentru maternitate, am constatat ca multe dintre cele necesare le aveam deja in continutul gentutei.
    De folosit efectiv produsele, le voi folosi prin aprilie-mai (depinde de bebitza cand are de gand sa-si faca aparitia). Nu pun la indoiala calitatea produselor, intrucat sunt marci cunoscute, apreciate de toata lumea. De aceea am sentimentul "ca merg la sigur" folosindu-le, asadar cu siguranta voi folosi aceste produse pt copilul meu si pe mai departe.

    Ce as recomanda sa mai contina gentuta? Posibilitati sunt multe... Poate niste mostre de lapte praf, scutece, etc. Dar eu as inclina mai mult spre produsele neperisabile, de exemplu: un termometru de camera, o lampa mica de veghe, o jucarioara, o bavetica; sau poate... niste obiecte mai "sentimentale" (asa cum este jurnalul "Primul meu an" continut deja de gentuta, si cum este practic gentuta in sine), de exemplu: niste botosei simpatici, sau o canitza pt mamica cu un mesaj frumos, un calendar continand imagini cu bebelusi veseli- poate chiar personalizat cu diverse mesaje simpatice pe masura ce se apropie DPN-ul specificat de gravida, si care pe undeva eventual sa-i reaminteasca "nu uita sa cumperi x lucru pt bebe-ul tau", etc.

    Va multumesc inca o data desprecopii.com si sponsorilor pt gentuta! Va rog sa continuati proiectul cu gentuta pentru a face cat mai multe gravidutze fericite. Eu recomand site-ul desprecopii.com ori de cate ori am ocazia, caci m-am convins din propria experienta ca este un site pt sufletul, moralul si informarea oricarei actuale sau viitoare mamici.



#50
aidaioana

aidaioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.192 mesaje

Postat 26 februarie 2014 - 17:23

Si noi am intrat in posesia minunatei gentute DC din editia a3-a :-) si sunt FOARTE incantata de toate produsele de care a venit insotita gentuta.
Inca nu a venit pe lume ghiocelul nostru pentru a putea testa produsele (avem DPN 10 Martie), dar acestea ne-au scutit de ceva cheltuieli. O parte din ele au ajuns direct in bagajelul de spital al lui bebe, cum ar fi crema Bepanthen, servetelele umede Nivea si suzeta Chicco. Pentru mine am luat ceaiul pt stimularea lactatiei (fenicul)de la Dacia Plant. Bineinteles ca bagajelul lui bebe l-am pus tot in Gentuta DC, care e perfecta pt ca e incapatoare si organizata. Pentru spalatul hainutelor piticului am folosit deja detergentul Dero si balsamul Coccolino.
Cel mai tare m-am bucurat de biberonul de la Avent :-) , despre care am citit numai lucruri bune, asas ca am decis sa cumpar si o pompa de san Avent, si recipiente pt pastrarea lapticului la frigidert/congelator. Toate sunt compatibile la filet, asa ca lapticul va ramane intr-un mediu steril, lucru ce mi se pare extrem de important.
Alt produs caruia i-am ramas fidela e detergentul Dero care are un miros placut. De asemenea am mai cumparat ceaiuri de la Dacia Plant: cel de anason care e tot pt lactatie + ceai de zmeur pe care-l consum de o saptamana (se spune ca ajuta sa avem o nastere mai "lina":-) )
Ar fi util pt viitoarele mamicute daca pachetul ar mai contine si cateva scutece, multe dintre noi nu au pus pana pe unul pana acum si ne-ar prinde bine sa exersam macar pe o papusa :-D.
Fiind primul bebe, sunt cunoscatoare doar a teoriei, insa practica va fi mai grea:-) . Abia astept sa folosesc toate produsele cand va aparea puiutul nostru, promit ca voi reveni cu review-uri cand le voi avea.

Inca odata vreau sa multumesc pentru ce ati facut pentru noi, atat echipei DC, cat si sponsorilor!


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

  • Saptamana 25

    lili.95
    - Ieri, 13:44

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -