Sari la conținut

Sari la conținut


Geanta Bebelusului - ce isi doresc gravidutele

geanta bebelusul

50 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 11:42

dragelor,

 

Dupa cum stiti, la Desprecopii - avem in plina desfasurare a treia editie a actiunii Geanta Bebelusului. Acest proiect de suflet - unic pe internetul romanesc - este un mare suces pentru Desprecopii si tocmai pentru ca stim cat de mult emotie si bucurie produce, vrem sa il facem tot mai interesant pentru voi, dragi gravidute. [flo2]

 

GeantaBebelusului-3.gif

 

De aceea, am lansat acest topic special pentru a testa opiniile mamicilor care l-au primit. Va rugam asadar sa ne raspundeti la acest topic la aceste trei intrebari:

 

  • V-a fost de folos Geanta Bebelusului? (ce editie a gentii ati primit?)
  • Ce anume v-a bucurat cel mai mult?
  • Ati ramas fidele produselor primite?
  • Ce ati recomanda sa mai contina Geanta Bebelusului?

Asteptam impresiile si raspunsurile voastre, dragi mamici DC.

 

[dc]



#2
Julia1985

Julia1985

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.047 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:02

Multumesc inca o data desprecopii.com pt cadourile grozave din gentuta.
Toate produsele sunt foarte utile, deocamdata inca astept ca proprietarul de drept al gentutei sa vina ca sa incepem si noi sa testam.

#3
elke85

elke85

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 16 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:12

Va multumesc din suflet ca mi-ati dat ocazia sa primesc aceasta gentuta cu atatea produse folositoare pentru mine si bebelasul meu. Recomand cu mare incredere acest site pentru mamici,tatici,pitici chiar si bunici,cu totii avem de invatat.Am castigat acesta gentuta in editia a 3,bebele meu trebuie sa vina pe lume pe la sfarsitul lui iunie,abea astept sa pot sa il scot afara cu caruciorul si sa ma mandresc cu gentuta,de care am fost cea mai incantata,este foarte frumoasa si incapatoare.Bineinteles ca sunt fidela produselor primite deoarece ele sunt create special pentru cei mici.Gentuta contine foarte multe lucruri utile si nu prea cred ca ar mai trebui ceva,poate nu ar strica o jucarioara pentru cel mic,dar zic ca este foarte bine si asa cum este acum.O zi superba va doresc si sarcina usoara tuturor gravidutelor.



#4
anutza862000

anutza862000
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:40

Multumim mult echipei DC pentru aceasta gentuta minunata (Editia a 3 a) si foarte utila, am fost foarte incantati cand am primit-o si am vazut produsele incluse care sunt extrem de folositoare si am recomandat cu placere prietenelor mele, viitoare gravidute sa acceseze acest site si chiar sa participe si ele pentru Gentuta Bebelusului.

Consider ca ati atins in mare parte cu aceste produse cele necesare pentru momentul de dupa nastere al bebelusului, ar fi fost interesant daca ar avea si un ursulet sau orice fel jucarie sau ceva simbolic  din partea dvs pe care sa o pastram cu drag. Gentuta este superba si o sa folosim cu mare drag cand vom iesi la plimbare prin parc iar toate produsele sunt de calitate, cei de la Philips Avent au produse extreme de bune si mi-ar fi placut sa pot participa pentru testarea gratuita a blender-ului oferit de acestia.  O sa accesez in continuare acest site, fiindu-mi util si pot afla multe informatii legate de etapele din timpul si bineinteles de dupa nastere, este site-ul meu de suflet.

 

Va multumesc si va doresc o zi frumoasa!!



#5
AndeCJ

AndeCJ
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:41

Am primit si eu gentuta Editia 3 acum o saptamana.M-am bucurat enorm de mult.Abia am asteptat sa ajung acasa sa deschid coletul.Geanta e foarte frumos compartimentata la interior, are loc unde se poate pune sticluta cu lapte, o sa-mi fie foarte folositoare sa transport in ea toate cele necesare bebelusului cand o sa mergem la plimbare sau in vizita. Produsele continute imi vor fi foarte utile.Sunt un foarte bun inceput si sunt toate de calitate.Inca nu le-am incercat pt ca mai avem o luna si ceva pana vine bebe, dar cu siguranta imi vor folosi toate.Dupa ce le voi incerca, ma voi decide exact cu ce produse merg mai departe, in functie de cum raspunde pielea bebelinei mele la aceste produse :) Sunt chiar foarte utile in acest sens, e foarte bine sa poti incerca anumite produse si in functie de raspunsul organismului copilului, sa folosesti mai departe ce i se potriveste cel mai bine.

O sa folosesc aproape toate produsele pentru pregatirea trusoului, pe cand mergem la spital.

O sa mai revin cu detalii dupa ce vom folosi din produsele primite :)

Va multumim mult.



#6
BadaManu

BadaManu
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:47

multumesc inca o data pentru geanta bebelusului! toate produsele mi-au fost, imi sunt si imi vor fi utile...nasc in cateva zile si nu am apucat sa le folosesc pe toate, insa sigur o voi face in urmatoarele 2 saptamani :)

mi s-a parut o initiativa super si extrem de utila pentru noi mamicile. eu mai am un pitic un pic mai mare acasa, asa ca am folosit o parte din produse deja pentru el. orice produse pentru mama sic opil in plus sunt extrem de utile...asa ca orice ar fi in gentuta este mai mult decat binevenit! multumim inca o data!

 



#7
nicolorena

nicolorena
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 12:48

Buna tuturor. Sunt una dintre fericitele burtici care a primit Geanta Bebelusului editia 3. In momentul de fata am 29 de saptamani si chiar de acum unele produse din gentuta imi sunt utile, am inceput sa folosesc gelul de dus, dero si balsamul de haine.Despre geanta nici nu am cuvinte cat de mult imi place, abia astept sa pun cele necesare si sa ies la vara in parc sa ma laud cu gentuta mea...am cunostinte gravidute si le-am recomandat cu mare drag sa intre in comunitatea DC si garantat vor primi si ele gentuta cu de toate (dupa ce vor scrie minim 15 mesaje despre sarcina lor). Multe din produse imi vor fi utile la nastere. Nici nu stiu de care produs m-am bucurat cel mai mult pentru ca toate imi vor fi utile si toate sunt pe lista pentru bagajul de maternitate sau cel mai tarziu cand ne vom intoarce acasa. Inainte de a primi gentuta chiar eram nelamurita, ce suzeta sa iau, oare ce tampoane de sani vor fi bune. va multumesc pentru tot, pentru ca prin aceste produse de caliate m-ati scapat de niste cheltuieli si m-ati luminat ce produse sa cumpar. Unele produse din geanta bebelusului le foloseam dinainte. De exemplu de la Dacia plant folosesc ceai de echinacea.

Cu siguranta produsele de la avent, Chicco, nivea etc le voi folosi in continuare. Desi gentuta este destul de complexa din punct de vedere al continutului, dupa mine as mai adauga si un scutecel pentru nou nascuti, asa ca sa ne obisnuim cu el [:)] . O zi buna si multa sanatate. V-am pupat [bib]



#8
Dd_tash

Dd_tash

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 308 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 13:29

Buna ziua Sunt una dintre fericitele burtici care a primit Geanta Bebelusului editia 3.

Momentan am 20 de saptamani fara o zi, asa ca impresiile "la cald" cu produsele pt bebe vi le voi impartasi de abia in iulie sau sfarsitul lui iunie. Am apreciat in mod deosebit biberonul Avent, suzeta Chicco si crema Bephanten.

 

Oricum eu ca marci foloseam frecvent Dove si Nivea, asa ca imi sunt de folos produsele primite. Ce as mai adauga eu ca produse pt Geanta Bebelusului ar fi, daca aveti posibilitatea sa cooptati mai multi sponsori, un pachetel de pampersi marimea o (nou -nascut) si o pompa de san manuala (stiu ca cea ectrica e destul de scumpa).

 

Numai bine,



#9
AlynaB

AlynaB

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 355 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 13:40

Buna mamici si burtici!!!!!

 

Am primit si noi cu bucurie Geanta bebelusului, editia 3, saptamana trecuta. Am asteptat cu sufletul la gura coletul. M-am bucurat ff mult de continutul acesteia. Foarte foarte multe lucruri folositoare. Chiar imi vor prinde bine la maternitate o parte de ele. O sa nasc la sfarsitul lunii iulie, deci abia atunci le vom putea testa. Gentuta este superba, mare, incapatoare si foarte bine compartimentata.

Din experienta va spun, deoarece sunt la a doua sarcina, mai am acasa un baietel de 3 ani, am mai folosit produsele si sunt fff bune.

Ar fi util ca gentuta sa mai contina eventual si cativa pampersi pt nou-nascuti.

 

Multumim inca o data DC!!!!! Multa bafta tuturor burticilor! Participati cu incredere la acest concurs!!!



#10
Flobaby

Flobaby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 474 mesaje

Postat 17 februarie 2014 - 14:25

Buna ziua! 

 

Va multumesc din suflet pentru cadoul oferit. Am primit gentuta din cea de-a treia editie. Ce m-a incantat cel mai tare a fost chiar geanta. Ne-au fost foarte utile produsele primite. Ce a lipsit? Niste mostre de scutece, zic eu:p

 

Multumim !!!!!!!!!!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -