Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Dovlecei dulcei de septembrie-octombrie 2013 #12

bebe sept2013 oct2013

441 raspunsuri la acest subiect

#421
adicris13

adicris13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 22:34

Buna seara!
Am intrat si eu rapid doar sa urez La multi ani, Daniela!!! sa fii sănătoasă si fericita alături de cei dragi!
pupici si noapte buna tuturor!!!

#422
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 22:37

Daniela, la multi ani!!!!!!!!!!!! sa fii fericita, implinita, zambitoare, norocoasa,si sanatoasa alaturi de ai tai, te imbratisez [cheers]  [cheers]  [cheers]

Elena, la multi ani puiului tau drag si scump  [9cer]  [bbfata]

 

 

Mina, bine ai venit acasa!!!! Las' nu iti fa griji se reobisnuieste repede piticuta. Si al meu isi scoate sosetele in mod constant!!! ce sa i faci, bucuria lor. Las ca vine caldura si ii lasam sa isi scoata degetelele la aer si sa le deguste cat vor. Eu il mai las seara pe alexandru fara ele si facem rostogog rostogol pe pat.

Lucrez la niste brosuri/flyere/grafica/etc. 

 

Ella, ce ma bucur ca a papat titi puiul, orice picatura e buna, dar cum zicea si Andra cel mai bine este sa ii dai cand nu ii este foarte mare foamea, ca sa nu se enerveze. CE ai zice ca la diversificare sa inceapa Rares sa manance foarte bine??? mai stii!!! Sa imi spui cand vrei sa iti dau pompa de baloane. Ma bucur ca esti in pregatiri de final cu botezul, mai e putin putin. Te ai vopsit/tuns?

 

Alina, de ce plasuta vorbesti - da mi si mie un link pls.

 

Miralexia ce mancacioasa ai!!! Bravoooo [flo2]

 

Andra, vreti sa plecati din UK? Why? vrei acasa? [alcool]  [alcool]  [alcool] sper ca nu :P

 

Daniella!! tinem pumnii pentru toamna! Daca vin tripleti ce faci? [bib]  [bib]  [bib]

 

Ce parere aveti de

http://www.amazon.co...n/dp/B002VBXY40



#423
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 22:51

Daniela, ma bucur ca ai avut o zi asa de frumoasa [flo2] [flo2] [flo2]

 

Arnnia, nu domne, eu una nu plec de aici, ca-mi place si mi-e foarte bine, ma refeream la faptul ca in septembrie avem Referendumul pentru Independenta, asa ca s-ar putea sa devina Scotia independenta, sa iasa din UK. Noi inca nu zicem nici Da, nici Ba, suntem inca in tabara "Indecisilor", desi daca ne mai enerveaza mult guvernoii de la Londra, mai ales Cameron si trupa lui de Tories...

Draguta masuta cu activitati de pe Amazon!

 

Alina, nu am avut plasuta din cea la care te referi tu, deci nu stiu ce sa zic..



#424
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 22:56

aaaaaaaaaaa :D oki

Pai sa fie independenta :D ca oarecum e, pana la urma are o  identitate proprie, o istorie proprie, deci mere dar nu stiu daca Regina vrea..parca s-a mai incercat asta o data...Tre sa studiez subiectul ca eu de cand am nascut sunt in urma cu foarte multe evenimente de pe plan national/international. [batcap]  [batcap]  [batcap] mi-e si rusine.. 

Credeam ca ti-e rau si vrei in Romanica draga :)))


Editat de arnnia_a, 27 februarie 2014 - 22:57 .


#425
DarkBendis

DarkBendis

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.055 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:02

Hihi pe Regina nu o intreaba nimeni, nu are drept de vot la Referendum, doar rezidentii full time in Scotia pot vota [batcap] [batcap]



#426
arnnia_a

arnnia_a

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 502 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:21

mi-e ca se arunca cu banii degeaba pe referendum Andra...



#427
alinabold

alinabold

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 672 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:46

http://www.baby-walz...ct=295278308010
Asta e plasuta

#428
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:48

Ana, ma bucur ca toate merg bine la voi. Rudele... oh well, nu le poti alege, asta e, voi sa fiti sanatosi.

Eu sunt in UK ... inca, om vedea in septembrie daca voi mai fi sau nu :) Legal nu au voie sa o dea afara pe colega ta pe motiv ca e insarcinata - dar pot sa o dea afara din alte motive, care sa nu aiba de-a face cu sarcina. Ce o sfatuiesc - rapid sa anunte oficial pe cei de la HR cum ca e insarcinata, daca nu a facut-o deja, si sa ia legatura cu cei de la sindicat, sa le spuna ca are probleme, daca face parte dintr-un sindicat. Sa isi noteze orice i se pare dubios, intr-un fel de diary, ca in caz ca are probleme sa aiba clar notat ce s-a intamplat, pe etape, cu amanunte (de genul in data de, la ora de, seful X a zis asa si pe dincolo, in data de  la ora de a primit un telefon in care a fost anuntata ca... etc) Si sa se intereseze de procedura de "grievances" de la ei din firma, ca sa stie cum sa actioneze in situatia in care  vrea sa depuna o plangere in legatura cu felul in care e tratata, sau in situatia in care e posibil sa ramana fara loc de munca.

In caz ca are nelamuriri in leg cu situatia ei legala ca angajata gravida sa ia legatura cu cei de la Citizens Advice Bureau  ( http://www.citizensa...x/getadvice.htm

 )

- e un fel de birou de consiliere legala gratuita pentru oameni, nu o costa nimic, e bine sa fie pregatita si sa isi cunoasca drepturile inainte sa se intample ceva. Daca e cumva data afara si crede ca s-a intamplat deoarece e insarcinata, sa ia legatura cu cei de la  CAB si cu cei de la organizatia ACAS ( aici sunt toate datele http://www.acas.org....?articleid=1461 ) care o vor putea sfatui mai departe. Sper sa nu fie totusi cazul, dar e bine sa fie pregatita [flo2] [flo2]

Unde ai de gand sa te muti, Andra
?



#429
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:51

am si eu o plasuta din aceea in care se pun legume fierte sau fructe si copilul o morfaie fara sa iasa bucati. De la ce varsta se poate folosi?

Despre ce plasuta e vorba, Alina? Cum arata?



#430
danyce

danyce

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 27 februarie 2014 - 23:56

Daniela, ma bucur ca ai avut o zi asa de frumoasa [flo2] [flo2] [flo2]

 

Arnnia, nu domne, eu una nu plec de aici, ca-mi place si mi-e foarte bine, ma refeream la faptul ca in septembrie avem Referendumul pentru Independenta, asa ca s-ar putea sa devina Scotia independenta, sa iasa din UK. Noi inca nu zicem nici Da, nici Ba, suntem inca in tabara "Indecisilor", desi daca ne mai enerveaza mult guvernoii de la Londra, mai ales Cameron si trupa lui de Tories...

Draguta masuta cu activitati de pe Amazon!

 

Alina, nu am avut plasuta din cea la care te referi tu, deci nu stiu ce sa zic..

Ignore my previous question [:)] [batcap]





Etichetat si cu bebe, sept2013, oct2013

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -