Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (3)

218 raspunsuri la acest subiect

daena

daena

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 07:30

Buna dimineata burtici!

In primul rand vreau sa urez bun venit fetelor noi, sa aveti sarcini usoare si pitici sanatosi! [flo2] [flo2] [flo2]

Eu ieri m-am simtit foarte rau, toata ziua mi-am petrecut-o intre pat si toaleta. Nici apa nu statea mai mult de cateva minute in stomac. Sper ca astazi sa fie mai bine, vreau sa ies putin pana la un magazin de carucioare.

Va doresc o saptamana frumoasa si plina de vesti bune!

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 10:06

Neatza si La multi ani de Dragobete ! Sa aveti o zi plina de iubire si caldura !

Bun venit fetelor noi, sarcini la termen si usoare, cu bebei sanatosi :)

Eu ieri nu am avut gretzuri si joi a fost ultima pana acum de dat la boboci. Cateodata ma si sperii, dar am ceva dureri de burtica, iar vineri si sambata am avut ceva gretzuri .

Daena sa speram ca te mai lasa si pe tine un pic.

O fina de-a mea deja vrea sa imi dea carucior, leagan, hainute chiar. Dar inca nu am camera lui bebe amenajata, asa ca am zis pas pe moment.

Va doresc o zi superba !
  • 0

ela11

ela11

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 10:31

neatza!eu am greturi o zi da una ba...dar si cand le am nu sunt capabila sa fac nimic in ziua aia...

or trece si greturile astea ca nu mai pot!

nic ce noroc ca primesti cadou toate cele trebuincioase..eu cu finantele stau foarte proste dar oi vedea cum m-oi descurca!important e sa fie bebe sanatos!

va pup!

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 10:34

Ela11 mai e pana atunci. Mai vorbim si daca e mai impartim, ca nu-i bai. Mai gasesc eu vreo prietena ceva care mai vrea sa mai scape de una alta ca le-au crescut bebeii, asa ca, impartim ce se poate daca nu e cu deranj :)
Sa ajungem noi la carucioare si alea alea intai :)
  • 0

ela11

ela11

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 10:59

vai nic scuza-ma!nu sunt invidioasa ci  dimpotriva ma bucur pentru tine!

acu sa ne vedem cu burtoacele mari si sa fim sanatoase!

multumesc pentru intentie!esti super dragutza!

acu sa am lapte{ca eu am sanii mici :)} sa-i dau papa ca restul va veni de la sine!!!

pupici

• 0

daena

daena

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 11:11

Am mai dormit 2 ore si parca e mai bine [:)] .

Nic, sper si eu sa ma lase greturile in pace. Cel mai rau e cand sunt singura acasa, imi vine sa plang si ma gandesc la tot felul de lucruri [fri] , apoi imi dau seama ca o iau pe aratura si iar imi vine sa plang [batcap] . Cred ca in mare parte e de la hormoni.

Ela, la fel si eu, cand mi-e rau nu pot sa fac nimic. Mi-e mila de sotz ca vine seara si nu e nimic gatit de mancare, sper astazi sa reusesc sa ii fac o ciorba. El saracul nu se plange niciodata, orice ii fac e bun si ma lauda  [:D] .

Carucior nici noi nu cumparam inca, dar vreau eu sa imi fac temele. Mi-am facut o lista cu ce trebuie sa avem in casa cand vine bebe ( 0 pana la 3 luni ) si incerc sa vad de pe unde le iau. Sotul meu lucreaza toata ziua si vine tarziu, aici magazinele se inchid la 18, asa ca o sa isi ia liber si cumparam atunci lucrurile mari toate.

Ela, eu chiar acum citesc partea despre alaptare din Mama si copilul, si zice ca capacitatea de a alapta nu tine de marimea sanilor, ci de structura lor. Eu cunosc femei cu sani mici care au alaptat bine mersi pana la un an. Cumnata mea tot asa e, are sanii f mici si a alaptat fata pana dupa 1 an, apoi i-a venit ciclul si nu a mai vrut micuta, dar ea mai avea lapte. Cred ca cel mai important e sa fii pozitiva si sa ai incredere in corpul tau.

• 0

NicNic

NicNic

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 11:11

Ela sa stii ca nu am luat-o ca pe invidie din partea ta :)
Dar acum, sincer si serios, sa ajungem noi acolo ca ne-om descurca cumva. Si daca se intampla sa facem rost de una alta la preturi mai avantajoase sau mai fara bani, de ce sa nu dam mai departe daca nu ne trebuiesc sau ne prisosesc? Caruciorul de care vorbeam ar fi deja la al treilea bebe, si daca se si adevereste eco de la 10 sapt, ar fi chiar si al treilea baietel :)
Asa ca stai relax, eu vin de pe forum de fiv, si pe acolo ne-am obisnuit sa ne donam medicamentele de prisos sau ramase neutilizate :) asa ca , atunci cand se poate, o facem cu mare placere :)
  • 1

alina_mv

alina_mv

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 13:55

Salutare burticute,
Dragelor abia ce am plecat de la ecografie unde mi s-a confirmat ca bebe este perfect sanatos si dezvolat si ca 70% este fetita ceea ce m-a bucurat enorm pt ca este exact ceea ce-mi doream si speram sa se implineasca deci ce sa mai...sunt in al noulaea cer de bucurie :)
Peste o saptamana vor fi gata si analizele de sange pt dublu test si merg la interpretare insa dr mi-a spus sa stau linistita ca este fff bine.
Se pare ca de vreo 2 zile am scapat si de greturi,sper sa nu se intoarca :( ca e tare bine fara ele dar in schimb am inceput sa am un somn cam agitat,cred ca bebelusa este agitata seara si din cz asta ;)
Va pup,zi frumoasa!
  • 0

Cupcake

Cupcake

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 14:35

Buna fetelor,

Ce ti-e si cu hormonii astia ... ma uitam la ecran si nu intelegeam de ce nu pot sa postez si chiar incepeam sa ma enervez , dar de fapt nu eram logata  [batcap] .

maryysim sa stii ca eu mai am doua comori acasa ce-i drept mai marisori deja (10 si 9 ani) pe care i-am nascut la clinica privata al dl. doctor Nanu, nu mai stiu exact cum se numeste dar pot verifica. La vremea respectiva am fost foarte multumita de cum au decurs lucrurile si nici ca si bani nu mi s-a parut mult. Acum nu stiu cum mai este pe acolo, iar dincolo la cealalta clinica privata mi se pare foarte scump. Dar eu cred ca si la cea de stat este bine, am auzit multa lume care a nascut la Stanca si a fost multumita. Fiecare face cum crede ca e mai bine pentru ea si bebelul ei .... eu deocamdata nu ma gandesc la asta, sunt inca putin ingrijorata .... vad fete cu probleme care ies pe parcurs  [ruga]  si in plus urmeaza dublul test de care sper sa scap cu bine . Mi-as fi dorit sa fac si eu panorama dar este prea mult pentru mine acum din punct de vedere financiar.

Ma bucur pentru toate care ati trecut cu bine de primele teste, ma bucur pentru cele care deja stiti sexul bebelului ... 

Eu n-am scapat de greturi, in weekend chiar a fost nasol mai ales sambata seara am imbratisat buda ... Doamne ... a fost nasol de tot. Azi ma simt incredibil  dar nu e musai sa dureze ... deci mi-e frica sa ma bucur.

Abia astept sa trecem toate de perioada asta critica de inceput si sa incepem sa vorbim despre lucrusoare si alte alea. Desi in momentul in care ai un copil ... perioada critica dureaza toata viata, mereu ne vom ingrijora pentru cate ceva chiar daca a crescut si este mare, mai ales noi mamicile care avem predilectie spre ingrijorare.

Va pup si sa aveti o zi buna.

• 0

Kytana

Kytana

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 24 februarie 2014 - 16:47

Buna fetelor,

Am mult de recuperat din urma si de pus datele pe prima pagina. Inca sunt in amorteala psihica si fizica dar sper sa revin in forta.

Ma bucur ca toata lumea e bine, va pup si sa avem o saptamana frumoasa!

Ne auzim mai pe seara. [flo]

• 0

Intrebari Panica

• Balonare in timpul sarcini

ionela alina
    - Astăzi, 01:51

• Sunt însărcinată?

ValentinaAnghel
    - Ieri, 21:17

• Sarcina posibila dc ai endometroza?

FaTm
    - Ieri, 18:07

• Sarcina

Patty99
    - Ieri, 09:32

• Caca după vaccin

criss1234
    - ian 15 2021 23:32

Grupuri

• Mamici de Octombrie 2021 (Bobocei de 2021)

Anda08
    - ian 06 2021 13:07

• Mamici de Septembrie 2021 (Dovlecei de Septembrie)

Anda08
    - dec 22 2020 08:51

• Mamici de August 2021 (Pepenasi de August)

Anda08
    - nov 11 2020 17:21

• Mamici de Iulie 2021 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 11 2020 15:33

• Mamici de Iunie 2021 (Capsunele de 2021)

Anda08
    - oct 05 2020 13:44

Bloguri

• 6 saptamani

georgiana_badescu
    - Astăzi, 01:25

• Consult preanestezic

Elena2020asi
    - Ieri, 20:05

• Lista de cumparaturi pentru bebe

Bulinuta_cu_talente
    - Ieri, 20:00