Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Septembrie (Dovlecei de Septembrie 2014) (3)


218 raspunsuri la acest subiect

#171
Kytana

Kytana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.735 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 17:34

Nic, am o zi mai proasta si cand sunt asa, eu de obicei ma retrag. Multumesc de intrebare [flo]

 

Diana si Sofia, bine ati venit! Cand intru in apele mele, notez pe prima pagina.

 

Ma bucur ca ati scapat de analize si Doamne ajuta ca rezultatele sa fie perfecte! 



#172
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 17:35

Buna fetelor,
Astazi am implinit si eu 12 saptamani,a fost si prima zi de munca dupa 1 luna de stat acasa insa a trecut cu bine avand in vedere ca mi-am redus programul de lucru la 6h.
Dimineata a fost fff greu pt ca m-a lovit o greata de am zis ca ma intorc inapoi in pat,am mers cu geamul deschis la maxim pana la servici de-mi inghetase mainile pe volan insa altfel nu aveam nici o sansa sa ajung cu bine :(
Weekend frumos va doresc!

#173
diana_dia

diana_dia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 20:18

Kytana, imi pare rau pentru tine... [flor]   sper ca maine sa fii mai bine...sau chiar acum sa te simti mai bine  [:)]

Alina_mv mult inainte si sarcina usoara...daca tot ai inceput munca ce pot sa zic decat serviciu usor  [:)]



#174
Cupcake

Cupcake

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 125 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 22:37

Buna fetelor,

reusesc si eu sa scriu in sfarsit. 

Toate simptomele pe care le-ati descris voi le am si eu ... ten gras, cosuri, parul este dezastru, ma simt grasa desi la kilograme am tot atatea insa seara parca as fi inghitit o minge. [smulgpar] 

Ciudata este sarcina asta, ma tot mir in fiecare zi de cate ceva: am un simt al mirosului fantastic, mi-e pofta de chestii ciudate dar pe care a doua oara nu le mai pot manca, fac niste asocieri la mancare ce n-am facut niciodata, in momentul in care simt foamea trebuie neaparat sa mananc ceva ca altfel ma roade stomacul de mor si ma ia parca cu rau. Oare ce o sa ma fac daca trebuie vreodata sa rezolv ceva pe undeva si nu este mancare in zona  [fri]  ma gandesc serios sa nu mai plec de acasa de acuma fara pachetel. [:D] 

Imi pare tare rau pentru fetele care au iesit pe parcurs   [ruga]

...doar ele stiu cu adevarat ce este in sufletul lor.

Kytana  astept sa-ti revii si sa fii din nou tonica ca de obicei si sa ne oferi mereu cate ceva bun ...un ceiut sau altceva.

Arwen_76 ma bucur ca am DPN chiar de ziua ta ... insa ce zici ca eu sunt nascuta pe 15 septembrie si mi se pare ca una dintre fete are DPN chiar de ziua mea. Ce mai sarbatorim prin septembrie.  [alcool] 

Acuma fie vorba intre noi ... bebeii o sa vina cand or vrea ei si Doamne Doamne.

Va pup si va citesc cu drag mereu! [flo] 



#175
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 23:38

Buna fetelor:) eu am fost sa mi fac intretinerea la unghii si am inghetat pana a ajuns al meu sa ma adune dup strazi:))fetelor mi am facut niste buburuze asa dragute pe unghiute, fortam primavara:)
Ce bn alina ca ti ai scurtat programul, eu din pacate stau la munca, numai pe scaun, la birou 10 ore de luni pana vineri. Cred ca o sa ma omoare spatele mai tarziu:(
Va pup dragele mele:)

#176
pishkot

pishkot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 21 februarie 2014 - 23:39

Oana, noi avem 9 sapt si 2 zile.

#177
daena

daena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.208 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 00:05

   Cred ca toata lumea se odihneste deja. Eu mi-am inceput ziua foarte bine dar dupa-masa m-a luat un rau, nici acum nu ma simt bine. Si nici nu mi-e somn   [batcap] .

Cupcake, si ziua mea e tot in septembrie, pe 11, iar bebe are DPN 15 septembrie. Cred ca odiseea noastra va serba cele mai multe aniversari in septembrie, mamici si bebei.

 

Noapte buna!



#178
alina_mv

alina_mv

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 203 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 08:50

Nu-mi vine sa cred ca suntem atatea mamici nascute in septembrie cu dovlecei care se vor naste tot in septembrie...eu sunt nascuta pe 8 septembrie iar DPN-ul il am pe 5 septembrie(de ziua nasei de botez) daca intarzie bebe putin este posibil sa-l primesc cadou de ziua mea :))))
Oricum mi s-a parut frumos si magic ca am aflat exact in ziua de Craciun de sarcina insa cand mi-a calculat dr si DPN-ul si am vazut ca pica in apropiere de ziua mea mi s-a parut si mai tare,daca-mi spune luni ca este si fetita asa cum mi-am dorit cred ca voi fi in culmea fericirii,mereu mi-am dorit o fetita cu care sa fiu mai mult prietena decat mama iar tati cred ca va fi extaziat cu gandul la o motata vesela si cocheta :))))
Va pup,sa aveti o zi excelenta!

#179
CarmenStoica

CarmenStoica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 83 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 09:35

Neatza, burtici!

Kytana, sper ca a trecut ziua proasta fara evenimente si ca azi esti mai bine!

Woaw, clar septembrie o sa fie o luna grozava cu atatia sarbatoriti, mamici si bebici! De-abia astept!

Cupcake, si eu seara arat de parca as fi inghitit o minge. La prima sarcina nu a fost asa deloc, acum am burta de 5 luni seara!

Noi azi il serbam pe pitic, ziua lui a fost pe 12 feb dar pt ca taica-su nu era acasa atunci ii facem azi party!

Va doresc week-end placut! Va pup pe toate!

#180
NicNic

NicNic

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.983 mesaje

Postat 22 februarie 2014 - 10:33

Neatza :)

Ce de sarbatoriti si sarbatorite vor fi in septembrie!
Pai cred ca o sa fie cel mai mare party ever :)

Kytana sper sa fi trecut supararea si sa fie totul bine :)

Carmen La multi ani ! Pt pitic si sa aveti o super petrecere !

Zi frumoasa dragi burtici !


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Placenta anterioara

    Deutzuk
    - Ieri, 19:37

  • Emotia primului test pozitiv

    Andrevvv
    - Ieri, 19:12

  • Anuntul sarcinii

    FloreClau
    - Ieri, 18:44

  • Vacantaaaa

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:21

  • Dureri de masea în sarcină

    Ioone
    - Ieri, 15:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -