Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Hai Iuliapreguza! Felicitari Claudia, Onitzi, Aurora, Mada23! Mamici de februarie 2014 (Bulgarasi de Februarie 2014) Cap 9

nastere februarie 2014

215 raspunsuri la acest subiect

#31
iuliapreguza

iuliapreguza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 20:44

[majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta] HAI MARY!!!!!! [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]  [majoreta]



#32
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 20:52

Buna fete. Acum am reusit si eu sa ma asezpe canapea. Pe cat am fost de lenesa zilele trecute, pe atat de harnica am fost astazi. Am aspirat, facut salata de beouf, mancare de spanac si o praji cu crema, special request de la mister. Am spalat si vreo doua masininde rufe ca sa fie treaba treaba. Desi am stat mult in picioare mai mult de o durere de mijloc nu am. Burta tare doar cateodata. Deci nici semn de bebe.

Vad ca toate suntem nerabdatoare de aparitia micutilor. Noi facem marti 39 de saptamani, as zice ca ar fi momentul sa-si faca aparitia, dar de unde. La noi partea xxx a fits cam slaba in sarcina, dupa luna 4 mai rar si apoi deloc. Soata mea a fost tare speriata, nu care cumva sa ceva :))) mai e un pic si gata, trece embargoul. As vrea sa-l pacalesc acum, sa "ma ajute" si pe mine sa dau sacul jos, dar nu stiu ce sanse am. Tot glumesc cu el de cateva zile, poate se obianuieste cu ideea si cedeaza :))))

#33
iuliapreguza

iuliapreguza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 20:52

Dana merci pn compliment [il] ,dar asa o sa ma tund dupa nastere,asa am facut si data trecuta,poza de pe fb este facuta la 3 luni de la nastere,acum sunt sub urechi,eu tai cite putin sa se obisnuiasca lumea [:)] .

 

Sotul a venit acasa cu o lada de sampanie [batcap] ,zic ,ce ai mama,era gratis la Duty Free,el ride,pai odata in viata o sa-mi nasca sotia gemeni,el face planul deja spre evadare cu prietenii,nu mai are rabdare saracul sa nasc odata .....



#34
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:04

Mary, iti tin pumnii sa vii cu vesti mari in noaptea asta sau maine ♥

Geluk, vad ca in sfarsit te rasfata si pe tine sotul. Ma bucur mult! Toate vreti sa nasteti maine? Cred ca numai eu astept ziua de luni ca sa fie dr meu in tara, este si de garda [:D]

Madaralu, tare asta cu platitul...dar macar sa fie unul cu patratele, daca tot faci o treaba [:p]

Vai ce dragut evsotul tau Iulia, foarte scumpa faza cu sampania. Am senzatia ca baietii nostrii sunt mai nerabdatori decat noi cateodata.

Dragelor, pe mine m-au omorat vergeturile. Nu jumai ca mi-au aoarut si le voi purta toata viata, dar ma mananca ingrozitor primele. Degeaba dau eu cu uleiuri si creme speciale, e jale! Initial ma aoroape ma durea pielea, iar acumeste iritata si imu vine sa ma scarpin intr-una. Mereu dat cu un pic de spirt sa se calmeze. Noaptea trecuta m-am scarpinat in somn de mi-a dat sangele [:(] De dimi aveam pe camasa numai picatele de sange. Nu stiu ce sa mai fac [:D]

#35
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:04

Fetelor m-am relaxat la o baie calduta si m-am pregatit pt marele eveniment acum astept, am avut o singura contractie dupa baie, acum stau in pat si astept restul daca o fi! [:)]

Madaralu baile fierbinti ajuta de asta am facut si eu prima pe sarcina asta sa vad la ce am citit se spune ca daca esti in travaliu si faci baie se rup membranele acum sa vedem! [alcool]



#36
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:06

Romy eu nu am vergeturi dar ma mananca pielea de mor, eu ma dau cu ulei de bebe.



#37
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:21

M-am dat Mary cu de toate, ulei special cu ulei de masline, migdale, vitamine, m-am dat cu crema pentru fermitate si elasticitate...sufletul! Tot asa mi-au aparut vergeturi si acum tot asa sunt iritata. Dar ma gandesc ca mai e putin si gata! La vara ma bronzez si se vor mai pigmenta un pic. Noroc cu soata mea care ma iubeste si asa...imperfecta :))

P.S. Mary, dar vad ca tu esti pusa pe fapte mari. Ma duc sa-mi fac si eu baita, un dus si spalat pe cap. De bai fierbinti nu cred ca e cazul [:D]

Editat de rommyna, 08 februarie 2014 - 21:23 .


#38
madaralu

madaralu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 655 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:26

Of doamne.. toată lumea face prăjituri? Romina, încă o prietenă, mama mi s-a lăudat.. gata, maine fac şi eu :)
Clar că o să aibă pătrăţele :)))
Eu am mai făcut o baie fierbinte Fe vreo 3 săptămâni, dar atunci fără efect şi fără să vreau.. chiar uitasem şi îmi era dor .. acum dacă e cu un motiv poate are efect :))

#39
rommyna

rommyna

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:32

Eu i-am facut fiindca m-a rugat soata. Ne-am invatat prost, sa mancam zilnic ceva bun, never gonna be a diva :)) Eu fac periodic bun, dupa chef. Si cand tineam dieta faceam dulciuri dietetice :))) Deci dulciurile sunt la mare pret la noi.

#40
Dana1984

Dana1984

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 08 februarie 2014 - 21:35

Mary asteptam vesti [pk]

Romina nu te mai scarpina pentru ca e mai rau. Eu m-am dat numai cu crema de galbenele si nu am facut nici o vergetura...

 

Si eu fac dulciuri mereu [:)]





Etichetat si cu nastere februarie 2014

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -